arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj!
Stal se mi takový průšvih, co se týče zdravotního pojištění. V květnu jsem státnicovala, takže i v červnu za mě stát platit zdravotní. Já si stále hledala práci, myslela jsem si, že nastoupím až v červenci, ale nakonec budu nastupovat od půli srpna. Na úřad práce jsem se nenahlašovala, počítala jsem s tím, že si červenec kdyžtak jako osoba bez zdanitelných příjmů zaplatím sama. Když jsem si to koncem června pročítala, našla jsem, že za červenec musím sama zaplatit pojištění do 8. srpna, a tak nějak jsem předpokládala, že i do 8. srpna mám povinnost tuto skutečnost pojišťovně oznámit.
Teď jsem však zjistila, že jsem tuto povinnost měla k 8. červenci. Hned na mě vyběhlo, že můžu dostat pokutu až 10.000 Kč, penále atd. Skutečně to pojištění platit chci, není to nic úmyslného. Prostě jsem jen špatně něco pochopila (ano, vím, neznalost práva neomlouvá..). Nemáte s tím nějaké zkušenosti, jak se na pobočkách k tomuto staví, jak často pokuty dávají? Hned zítra tam chci jít s formulářem.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud by ti pokutu vyměřili, požádej si o prominutí. Většinou vyhoví. Je to o tom, že můžou, takže ti nikdo neodpoví, zda pokutu dostaneš nebo ne. Já si myslím, že se domluvíš, ale i tak se může stát, že ti najednou vyměření pokuty přijde, třeba i po delší době. V každém případě se zeptej na penále, aby se ti netáhlo a nenarůstalo

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ilka1:
Určitě zeptám. Já doufám, že když uvidí, že chci ten problém řešit a nejsem nějaký chronický neplatič, tak budou v pohodě..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené