arrow
profile_image
SooMin
od 23. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, holky!
Potřebovala bych poradit s problémem týkající se ukončení studia. Podobná diskuze se už několikrát objevila, akorát jsem nikde nenašla žádnou, která by popisovala přesně můj problém.
12.7. jsem si na poště vyzvedla doporučený dopis z mé VŠ, kde mi bylo oznámeno ukončení studia. Bohužel jsem se absolutně spletla v oboru, takže jsem se přihlásila na jinou vysokou školu.
Naneštěstí mám ale zápis na novou školu až 22.8., takže mi nastává v srpnu jakési "hluché" místo. Nejsem si ani jistá s přesným datem ukončení studia. Na studijním jsem se domluvila, že výstupní list stačí zaslat poštou (pošlu zítra, byla jsem teď mimo) a že do školy chodit nemusím.
Takže rozhodnutí platí 30 dní od vyzvednutí dopisu? Bohužel vůbec nevím, co mám momentálně dělat.
Další věc je, že když půjdu na okresní úřad (+zdravotní pojišťovnu), tak oznámením zanikne mému otci vyživovací povinnost. Už na mě 3 měsíce neposlal ani korunu (nestýkám se s ním odmalička, takže se snaží placení vyhnout) a bojím se, aby toho nějak nevyužil. Asi to nejde nějak ignorovat a na okresní úřad nejít, a pak tam 22.8. donést potvrzení o studiu, že? Do zdravotní pojišťovny určitě půjdu, ale nevím, jak řešit tento problém. Přece jen je to pár dní v srpnu.
Děkuji všem předem za cenné rady .
Btw: Končím na VUT a jdu opět na VUT, ovšem jinou fakultu.

Podle mě žádné "hluché místo" nevzniká... Je milion studentů, kteří v květnu ukončí studium, třeba i zdárně, v červnu mají promoci a na novou školu si podají přihlášku na konci srpna. A studium začíná v září/říjnu. Nic se nikam nenahlašuje, student neztrácí status studenta... Přesně to, co jsem popsala, byl i můj případ.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Z pohľadu štátu je aktívny status nezaopatreného dieťaťa pripravujúceho sa na budúce povolanie štúdiom na VŠ aj po dobu 3 kalendárnych mesiacov nasledujúcich po ukončení štúdia, pokiaľ v tejto lehote nasleduje štúdium ďalšie.
Je to § 14 odst. 2 písm. c) zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře.

Nemusíš sa teda nikam hlásiť.

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neboj, žádné hluché místo není. Je to přesně tak, jak psala slečna nademnou, nikam se hlásit nemusíš. Já měla tehdy zápis až 15 září, taky jsem se na to byla ptát a řekli mi, že pokud v září normálně nastoupím ke studiu nic se pro mě teď nemění, vč.alimentů, které jsem ale, podobně jako ty, neviděla:-D ale pro klid duše se běž ještě poptat:-)

arrow
profile_image
SooMin
od 23. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, nevíte ani, jak se mi ulevilo. Všem mockrát děkuji .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené