arrow
profile_image
Maminka
od 18. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

30

Ahojte holky...Nevím jestli jsem hledala špatně,ale nic takového jsem tady nenašla Jsem 4 měsíce po modelaci a mám ještě teď hrozně rudé a pálivé jizvy pod prsem Když to mažu měsíčkovou mastí,začne to mokvat...když to mažu dermatix gelem,strašně se mi tím vysuší a hrozně to pálí a je to děsně rudý pod pravým prsem,kde je jizva nejdelší,mám ještě pořád nezahojené místo...vůbec nechápu proč se to nehojí a když se to začne hojit,zase se to otevře pod levým prsem na té jizvě se mi to zase jakoby roztáhla ta jizva a přitom dost nosím podprsenku,ale na noc ne...Máte s tím některá zkušenost?Čím mazat nebo potírat a jestli mám nosit tu sportovku i v noci nebo ne?Děkuju předem za odpovědi a rady

arrow
profile_image
zuzik22
od 16. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj zkusila bych se zeptat doktora ale je pravda ze když sem nosila podpsenku a mazala tak sem to také měla dost citlivé. Zkusila bych třeba ještě tu podprsenku nenosit a prodavají mast přímo na jizvy.

arrow
profile_image
Maminka
od 18. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

30

Cituji zuzik22: zuzik22

Mojí doktorky se vůbec nemá cenu ptát...ta ví větší *** než já,fakt já mám různý olejíčky na jizvy,měsíčkovou mast,dermatix gel,hema gel a nic nepomáhá

arrow
Neprodává v Bazaru

Maminka
Ahoj, já jsem 2 měsíce po zmenšení s modelací a ještě teď mám malinký defekt na levém prsu. Hned po vyndání stehů se mi rozjely na obou prsech zespoda jizvy a doteď to hojím. Dokud jsem měla defekty velké dávala jsem krytí Granuflex které podporuje granulaci a hojení. Pak jsem si koupila Hemagel, ale vůbec se mi neosvědčil, defekt začal hnisat. Zajela jsem do Laser centra a kožní lékařka mi poradila potírat defekty Endiaronem který má desinfekční účinky a mírně vysušuje. Zároveň chodím na biostimulační laser. Po pár dnech se mi ten menší defekt vyhojil a ten větší se o hodně zmenšil. Ostatní zahojené jizvy mažu Kalciovkou která se mi osvědčila a nic mě po ní nepálí a zdá se mi že po ní jizvy trochu blednou.Řekla bych že dokud to není úplně zahojené je lepší olejíčky a mastné na ránu nedávat. Jenom to nezhojené místo slabě potřu Endiaronem a ostatní Kalciovkou.
Doktor mi to vysvětlil tak, že na jizvy pod prsama je největší tlak a navíc kůže je v těchto místech díky pokleslým prsům která jsem měla zeslabená a neplnohodnotná a tím pádem se po operaci špatně hojí. Jinak zdravotní podprsenku nosím pořád, i v noci, cítím se v ní nejlíp, navíc si pořád dávám na problematická místa krytí a vzhledem k zapínání ve předu je to pro mě nejpohodlnější. Někdy si beru i pevnou sportovku od Triumphu, ale ta mě dost stahuje takže jí nosím jenom když mám nějaké větší fyzické aktivity.
Jo a to pálení občas mívám taky.

arrow
profile_image
Maminka
od 18. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

30

Cituji Evelyn: ještě teď mám malinký defekt na levém prsu

Ahojky...jsem ráda,že jsi napsala toho tolik,aspoň se něco dozvim ten defekt jsem měla já taky a dost velikej teda...na levém prsu taky,ale pod dvorcem.Měla jsem přímo v prsu bouly veilkou jako tenisák a teď ještě mám,ale pomalu a jistě se vstřebává,prý je to to vnitřní šití...teď už ho mám ok,ale před měsícem mi začalo zlobit pro změnu pravé dole pod prsem přesně v tom středu,v tom téčku se mi to otevřelo a nechce se mi to ani za boha zahojit no tady docela holky chválí tu kalciovku,tak si jí asi koupím,protože ani není drahá,na to jak prý pomáhá Taky jsem přemýšlela,že si na to natřu třeba zbytek penicilinuale přišlo mi to k smíchu a bála jsem se,aby mi to spíše neublížiloa endiaron doma mám,tak taky zkusímděkuji moc za rady a to pálení já mám clý dny...jen když je namažu něčím mastnějším,nepálí no

arrow
Neprodává v Bazaru

Maminka
Jo to znám ty téčka ve spojích se hojí úplně nejhůř. Je to běh na dlouhou trať a někdy jsem z toho byla už docela otrávená. Na jednom prsu jsem ho měla už zahojené a taky se mi to znova otevřelo, nevím proč, mám pocit že se to musí nejdřív zahojit vevnitř. Taky jsem měla v pravém prsu velikou bouli, ale řekla bych že ten laser na to vnitřní hojení docela pomáhá, co na něj chodím tak to docela změklo. Zkus mazat jizvy kalciovkou ta je hodně mastná a nedráždí a na defekty zkus ten endiaron a nebo je taky dobrý zásyp na rány Septonex, který taky podporuje hojení a ten defekt vysuší.

arrow
profile_image
Maminka
od 18. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

30

Cituji Evelyn: Zkus mazat jizvy kalciovkou

a vrstvu si mám dávat,větší nebo menší nebo jen prostě pořádně promazat?

Cituji Evelyn: na defekty zkus ten endiaron

já už ten defekt mám zase skoro zahojený,ale bojím se,že se zase otevřetakže ten endiaron ani nemá cenu asi dávat,když už je to uzavřený,ne?a co třeba septonex krém,co tomu říkáš?

Maminka
Ahoj, já nevím, ale nemůže se jednat o infekci, zvlášť když se ta jizva otevírá by to na to mohlo svědčit. Nemáš to prso třeba teplejší, než to druhé? Možná bych zkusila Dermazulen (to je taková ta modrá heřmánková mastička), ta je protizánětlivá, já ji používám taky na jizvy

arrow
Neprodává v Bazaru

Maminka
Tak když to máš uzavřený tak na to raději nic nedávej aby jsi zbytečně nedráždila kůži. Tou kalciovkou potřu jizvy a promažu.

Maminka
Evidentně mažeš vším možným a všechno mastné ti tu jizvy zase rozpatlává pokud není úplně zahojená.Měsíčková mast je asi úplně nejhorší.Po té se mi jizva doslova rozleptala a to přes noc.
Jinak podprsenku bys na noc mít měla,třeba už jen proto,aby ti držela ty jizvy.
Napíšu ti,co jsem udělala s jizvama já.......třetí den po operaci jsem natřela Nowikov(zelený nátěr) a žádné mokvání se nekonalo.Teda prsa mi natřel pan doktor,nemůžu mít náplast,mám alergii.Je to desinfekce a zároveň vysušuje a chrání ránu.Já vím,že je karcinogenní a málo kdo jí doporučuje.
Jakmile jsem použila onu měsíčkovou mast,tak špatně.Napatlala jsem tedy znova na zeleno a patlala dokud se prostě jizvy nezatáhly.

jo ještě jsem si vzpomněla, jsou takové náplasti teňounké-Steristripy, které se lepí na jizvu, aby se neroztáhla, tak třeba to by mohlo pomoct držet její okraje u sebe, než to pořádně sroste. Na nějakou mastičku to přelepit nepůjde, ale na to zelene svinstvo (měla jsem to mimochodem taky u první opky a dobrý) by to šlo

arrow
profile_image
Maminka
od 18. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

30

Holky,tady jsou fotky...měsíc po a teď,ze zdola,tak pak napište svůj názor
trochu jsem to popletla...jak je levé teď,tak to je pravé a naopakpardon...

arrow
profile_image
Maminka
od 18. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

30

a pravé teď

samy vidíte,že na to pravým jsou ty jizvy hrozně rozjetý a to jsem měla měsíc po opce krásný čárkya teď...a na tom pravém jde trochu vidět i ten defekt,jak se už hojí..

Cituji Maminka: to jsem měla měsíc po opce krásný čárkya teď...

Nepatlej to těma mastičkama.Proč máš vůbec tolik mastiček a mažeš pátou přes devátou?Ta jizva je zahojená,ale jak je tam slabá kůže,tak ty jí namažeš něčím a tu novou kůži ti to rozežere.Podle mě proto je to pořád bolavé.

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám stejný názor jako Laky.Nestřídat mastičky,maximálně silikonovou mast nebo silikonové náplasti a nosit pořád podprsenku,ať není na jizvy tak velký tah.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené