Četla jsem, že pampeliškový med je vynikající přípravek na pročištění organismu, asi před pěti lety, jsem ho zkusila vyrobit podle nějakého receptu z internetu, ale byl to spíš sirup než med. Prosím vás, má někdo nějakou zkušenost nebo osvědčený recept?

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moje maminka ho dělávala když jsme byli děti, podívám se doma, možná ten recept ještě někde je. Ačkoli když si zadáte "pampeliškový med" do googlu, vyjede vám spousta odkazů.

Reaguji na Lentilie: Děkuji. Ano odkazů a receptů je všude dost, ale nechce se mě sbírat pampelišky a vařit, aby to zase bylo k ničemu. Ten med by měl být jako žluté hustší želé, tak jsem zkusila tady, jestli nemá někdo vyzkoušený recept. Ten co jsem kdysi vyrobila byl jako hustší voda.

arrow
profile_image
Enelya
od 8. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můj děda dělá tedy speciálně sirup, med nechce, aby v sirupu zůstalo zachováno více těch dobrých látek, ale med bych prostě zkusila déle na mírném plamenu vařit.

Reaguji na Enelya: Děkuji

mňam..když se dokopeme doma k trhání květů, tak ho taky děláme...ale recept teda nevím.

arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Recept je:
300-350 g pampeliškových květů-cca 500 ks
2 kg cukru krystal
2 pomeranče
2 citrony

Pampelišky propláchnout ve vodě,dát do většího hrnce,zalít 2,5 litry vody,přidat nakrájené citrony a pomeranče,i se slupkou,vařit cca hodinu.Pak nechat vychladnout a druhý den scedit přes plátno,šťávu dát zpět do hrnce,přisypat cukr a vařit do zhoustnutí.Když je málo hustý,přidávám želírovací cukt,podle potřeby...

arrow
profile_image
oskarovaa
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jen chci dodat, že květ pampelišky je sice hezky žlutý a "med" proto obarví, ale nemá léčebné účinky, je jen dobrý. Léčivou částí pampelišky je kořen, zdraví prospívá i mladá nať v salátech (ale je to hořké...).
http://www.velkaepocha.sk/2012040519366/Lecive-ros tliny-v-dubnu-Pampeliska-lekarska.html

Děkuji mnohokrát všem. Ten želírovací cukr je dobrý nápad

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené