arrow
profile_image
marek23
od 25. 6. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,
dnes jsem byl pokutován za parkování u sebe před domem, kde mám trvalé bydliště. Bydlím v panelovém domě, před kterým se léta parkuje a jiné místo k zaparkování zde není. Ani by mě nenapadlo, že bych nesměl parkovat u svého bydliště, každopádně dle fotek je, absolutně nelogicky, před parkovištěm značka zákazu vjezdu. Značka je však velmi stará, poškozená a posprejovaná, tudíž, i kdybych o ní věděl, tak bych ji měl za bezplatnou (už jen z logiky věci - parkuji kde bydlím, parkuje se tu normálně už léta). Pokutu jsem odmítl zaplatit. Má otázka zní, zda-li se mohu proti pokutě nějak dál bránit. Jsem spořádaný řidič a dost mi vadí, že jsem popotahován de facto za nic. Jak jsem již psal, není tu kde jinde parkovat a tudíž nám (asi 25 rodin, které zde normálně každý den parkují) zde mohou takto chodit pokuty stále dokola. Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď.

Z vlastní zkušenosti si myslím, že to bylo na udání - jak píšeš, léta se tam parkuje a policajti to asi neřeší. Pokud jsi ovšem někomu nesympatický a/-nebo máš nějaké "dráždivé" auto a zavolá na městskou policii s tím, že "v zákazu vjezdu stojí auto", tak oni nemají moc na výběr a musí vyrazit na místo a řešit ( bylo tam víc aut ? měli pokutu všichni ? ) . U nás se tak děje pravidelně Pokud je značka posprejovaná a nečitelná, můžeš si ji vyfotit a argumentovat s tím, ale docílíš podle mne jen to, že tam dají novou značku.
Platit právníky a natahovat se po soudech by kvůli té dvoustokoruně za špatné parkování bylo asi dost nesmyslné Dobrá zpráva : body se za to neberou.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je tam značka zákazu vjezdu? Je. Platí zákony pro všechny? Měly by. Existuje zákonný nárok na parkování v místě trvalého bydliště? Neexistuje.
Pokuta byla udělena oprávněně.
Můžete podat návrh na místní řízení o umístění značky.
Otázka je, zda to ve skutečnosti není taková ta pohotovostní plocha pro hasiče, kde se prostě parkovat nesmí a nikdy nebude smět, aby měli odkud v případě neštěstí hasit, či zachraňovat.
A je úplně jedno jestli tam bydlí 1 rodina, která nemá parkovací místečko u nosánku, nebo jich je 500.

arrow
profile_image
marek23
od 25. 6. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Velmi děkuji za odpovědi,
jak jsem zjišťoval tak zde byla zn. zákazu vjezdu umístěna právě proto, aby nám zde neparkovali lidé z přilehlých zahrádek. Byla zde i dodatková cedule, ale někdo ji utrhl (na Google Earth je jasně vidět). Parkoviště je soukromým pozemkem objektu (a opravdu to není žádná pohotovostní plocha). Někteří z domu mají na konci parkoviště i garáže (tudíž by do nich vlastně ani neměli jak jet). Bylo nás pokutováno více jak 20, všechno nájemníci objektu. Už to řeším i se správcem objektu a minimálně docílím toho, že tam ta cedule opět bude a my se tu nebudeme muset bát další šikany kvůli ničemu.

arrow
profile_image
marek23
od 25. 6. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na LSmolova: Velmi děkuji za podporu! Naštěstí většina normálních lidí chápe, co zde píšu. Město to se mnou bohužel řeší tak, že mi z 300 Kč blokovky poslalo složenku na 1 500 Kč. Tudíž mám zaplatit 1 500 Kč za to, že parkuji na místě, které je mi přímo určené. Dnes jdu proti tomuto podat odpor. I dle právníka jde o pouhé tupé plnění pracovní náplně lidí na úřadě bez jakéhokoliv přihlédnutí na účel značky (značka, zde byla umístěna právě proto, aby měli nájemníci objektu kde parkovat - prostě Kocourkov, o kvalitě značky nemluvě)

arrow
profile_image
marek23
od 25. 6. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den všem. Tak můj případ nadále nekončí a již mám z 300 Kč zaplatit 2 500,- Kč!

Na Magistrátu mi bylo vysvětleno, že je zde umístěna značka Zákazu vjezdu bez jakékoliv dodatkové tabulky, čili zde nesmí nikdo vjet a na argument, že zde v době mého parkování dodatková tabulka byla, nebere nikdo z vyšetřujících ohled.

Mám dokonce již i Smlouvu o právu na parkovací stání se zpětným datem od r. 2016 přímo od majitele objektu, ale Magistrát toto absolutně neakceptoval.

Celý tento problém vznikl jedině z důvodu zmizelé dodatkové tabulky. Není však přeci v mé kompetenci tam tuto tabulku snad hlídat, či doplňovat. Počítám, že pokud mám smlouvu o parkovacím stání v objektu, vydanou majitelem, tak se o toto ani nemusím starat.

Magistrát jakékoliv mé argumenty neuznává, vydává je za mé soukromé názory, neakceptuje Smlouvu o právu na parkovací stání vydanou vlastníkem objektu a evidentně má k dispozici velmi šikovného právníka, který celý případ obrací tak, že jsem si (dle jeho výkladu) sám zhodnotil dopravní značení, uznal jej za neplatné a vědomě jej porušil (což mi samozřejmě nepřísluší a z tohoto pohledu jsem naplnil skutkovou podstatu - vzhledem k okolnostem to však takto není).

Své tvrzení jsem doplnil kopií smlouvy o parkovacím stání, výpisem z katastru nemovitostí a katastrálním plánkem, kde je místo označené i jako parkoviště, tudíž z logiky věci zde snad ani nemůže být všeobecná značka zákazu vjezdu.

V katastrálním plánku je i zřejmé, že objekt náleží k nemovitosti. Ani toto Magistrát však neakceptoval.

Jak jsem psal - značka zákazu vjezdu sem byla kdysi dána právě proto, aby zde jasně vymezila a chránila parkování pro nájemníky přilehlého domu.

Magistrát má samozřejmě fotodokumentaci, když už zde dodatková tabulka není a jediný můj důkaz může být foto z aplikace Google Earth, kde je dodatková tabulka jasně vidět (foto je však asi 7 let staré). O této fotce jsem Magistrát informoval, ale bezvýsledně. Vyšetřující dle mého vůbec neprověřil a nepřihlídl k účelovosti dané značky a ke všem dostupným důkazům, jinak by musel přijít na to, že mám pravdu.

Bohužel je to celé v režii Magistrátu, (který toto řeší ačkoliv v této věci není nestranný ani nezávislý) a pomalu mi to začíná připadat, že tam není nikdo, kdo by se chtěl dopátrat pravdy, spíše jde o to vybrat peníze.

Platbu odmítám a mám v plánu se dále odvolávat. Kámen úrazu pro mě ale je v tom, že se mám odvolávat stále ke stejné instituci (tedy Magistrát, který ve věci není nestranný), tudíž se dá počítat, že výsledek bude stejný, pouze s vyšší částkou, kterou mám uhradit.

Ave všem a nechť se Vám takovéto absurdní patálie vyhýbají!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené