pridam se:

nebyla jsem u zubare 10 let - nejak nebyl cas. Manzel to samy v bledemodrym, jenze ten mel problemy, zuby ho bolely krvacely dasne atd. Tak jsem po dlouhem badani zavolala do Asklepionu a prinutili jsme se tam jit.

ja mela jen jeden kaz, takze mi byl krasne a bezbolestne odvrtan + bila plomba, injekce - 2100 Kc, pote jsem navstivila jeste dentalni hygientistku, ta mi ocistila zubni kamen a naucila me se vsema tema vecickama pracovat.

manzel mel 4 kazy, takze vrtani, 3 plomby, 4 zub byl uplne v cudu, takze vycisteni kanalku a po dovce nastoupi na korunku.

pece je u nich super

LACALUT - uvedomte si, ze neleci puvod zanetu, jen omezuje krvaceni tim, jak zatahuje dasne, takze bude lepsi, pokud vam krvaceji, zajdete si k zubari a lecte to tak jak se ma.

injekce a plomba za 2100? to by mě asi kleplo
já jdu na preventivku za 14dní tak snad mi nic nenajde

arrow
Neprodává v Bazaru

Miabella
pece je u nich super
hmm, když pominu tu cenu, tak jaký je rozdíl mezi tím co popisuješ a aspoň průměrně šikovným stomatologem, u kterého zaplatíš za bílou plombu 500,- a jinak máš ostatní z veřejného pojištění?

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mr_Spock
Já to trochu porovnat můžu. Moje bývalá zubařka na pokladnu měla věčně narvanou čekárnu, takže na pacienty málo času, léčebné metody ještě předtotalitní, když jsem si řekla o injekci, řekla - ženská, vy naděláte... Na rentgenu jsem u ní nebyla ani nepamatuji a navíc byl na druhém konci města a bylo nutné se tam znovu objednávat. Co se týká hygieny, odstraňovala jen zubní kámen, na ostatní neměla čas. Jen sestřička mi na modelu ukázala stírací metodu, to bylo vše. Kromě toho nepatřila zrovna mezi příjemné a vstřícné doktory...

Protože ve mě dosavadní zubaři už od školních let vypěstovali dost velkou hrůzu ze zubařů, rozhodla jsem se s tím něco dělat. Našla jsem si soukromou kliniku, kde jsem byla od začátku jak v Jiříkově vidění. Milý a vstřícný personál, moderní vybavení hned po ruce, moderní metody léčby, hygienistka s lékařem úzce spolupracuje a dentální hygiena je nedílnou součástí péče. Bezbolestnost ošetření je samozřejmostí. S pojišťovnami smlouvy mají, ale většina péče se platí. To ale neznamená, že by byla finančně nedostupná. Rozhodně to nepovažuji za vyhozené peníze. Všude ve světě se zubařina draze platí, to jen u nás je pořád vžitá představa, že musí být zadarmo. Ano, pojišťovna něco hradí, ale hradí jen to nejlevnější. A protože jsou to moje zuby a moje zdraví, radši si odpustím nějaký hadřík a nechám si místo toho kvalitně ošetřit zub

arrow
Neprodává v Bazaru

Maaya
no nevím. Já chodím k zubařce, která je na mě hrozně hodná, dost spolu vždy pokecáme, když chce udělat rentgen, tak mi ho udělá v křesle ve kterém sedím, sestra odběhne do patra vyvolat snímky a za chvílku je dolu. V čekárně čekám v sedačce, injekce mi v případě potřeby i nutí a přidává když si myslí že je to nutné atd. přitom se jedná o normální doktorku...
Takže kdybych chtěl bílou plombu, tak si doplatím 500,- vše ostatní mám zdarma, když se jedná o nějakou většé záležitost, tak se domluvíme..

A dovolil bych si opravit, v ČR systém na pokladnu neexistuje a ze zákona ani nemůže existovat, pozor na to! Naposledy byl snad ve filmu U pokladny stál!

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mr_Spock
Ten výraz "na pokladnu" byl trochu nadnesený, i když se stále používá, myslela jsem tím samozřejmě běžného obvoďáka, který má smlouvy s pojišťovnami a velkou část léčby mu pojišťovny proplácejí a od pacientů inkasuje pouze příplatky za materiál.
Jinak své zubařky se drž, já mít takovou, tak taky nemám potřebu utíkat jinam. Bohužel jsem takové štěstí neměla, tak jsem si musela poradit jinak

arrow
Neprodává v Bazaru

Maaya
Bohužel jsem takové štěstí neměla, tak jsem si musela poradit jinak
hlavní je, že ti to vyhovuje, nebojíš se a jsi spokojená!

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mr_Spock
Spokojená jsem moc a poprvé v životě se zubaře nebojím (a že mi už dávno není 20)!

a za normální černou plombu něco platíte? přiteli dělala zubařka bílou za 800,- a normální mu nabídka za 500,- což mi přijde teda strašný. A není to žádnej soukromej zubař

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Layla22
Všichni zubaři jsou soukromí (pokud nepracují ve státní nemocnici), i ti obvoďáci, jen s tím rozdílem, že buď mají smlouvy s pojišťovnami nebo nemají.
I na amalgám se může připlácet, ten nejobyčejnější platí pojišťovna, kvalitnější si hradí pacient.

Mr_Spock
Taky mám super zubařku! Rentgen v křesle, ale žádné vyvolávání snímků, vše vidí hned na monitoru. Takže rychlost a preciznost. Je pečlivá a milá! A sestřička dělá i dentální hygienu, takže se vším všudy výhra!

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Métis
Mně připadá zvláštní, že se může cena za plombu vůbec lišit
To bylo za socialismu, že byly všude stejné ceny

Jako se liší třeba cena plastiky prsou klinika od kliniky, může být i cena plomby v každé ordinaci jiná.

Maaya já se v tom moc neorientuju ale je to tedy ta zubařka co má smlouvu s pojištovnou. Představa že dítě půjde k zubaři a třeba za 3 kazy vypláznu 1500,- a za rok mu ten zub vypadně(myslím stoličku na jiné dětské se asi plomba nedává - já nevím) je pro mne šílená

Layla22
a za rok mu ten zub vypadně(myslím stoličku na jiné dětské se asi plomba nedává - já nevím) je pro mne šílená
I na predni detske zoubky se davaji plomby. Nam plombovali 3 predni zoubky, 2 stolicky, 1predni vytazen a to nas s narkozou a se vsim vyslo na asi 15 000, ale bylo to na soukrome klinice, kde pracuji s ozonem, nebot zoubky uz byly tak zkazene, ze ty predni by vrtat nesly. Vsechny zoubky samozrejme brzy vypadnou. Je to hodne, ale za zkazene zuby deti muzou rodice, takze co zbyva, nez platit.
Métis
Mně připadá zvláštní, že se může cena za plombu vůbec lišit.
A co je na tom tak zvlastni? Rozdilni vyrobci=rozdilna cena. Pojistovny hradi jen vetsinou nekvalitni vyplne, urcite je lepsi si priplatit.

arrow
profile_image
enka
od 23. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nevite něco na citlivost zubů, dost mi vadí horký a studený, ted používám pastu Sensodyne, zatím žadný zlepšení nepocituji.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené