arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Potřebuju poradit máme doma 3 pejsky bígla, yorkšíra a staforda. Bígl a yorkšírek jsou pejsci a stafor fenka, tu máme 3 den. Nastal problém stím, že se nesnesou. Stafordka je s bíglem za dobře, ale yorkšírka chytá do pacek. Máme strach, že mu ublíží. Nevíte jak je smířit. Neradi by jsme fenečku dávaly pryč.

arrow
Neprodává v Bazaru

97

Moc málo informací. Jak jsou psi staří? Z jakých podmínek stafordici máte? Kdo byl doteď v nadřazené pozici? Co to znamená "chytá do pacek"? V jakých situacích to dělá? Provokuje ji jork sám od sebe nebo před ní utíká a stafordka ho nahání?

Také jsme měli stafordku, pořídili jsme si ji jako druhou k francouzskému buldočkovi - to byla také fena. Několik let se snesly, ale nakonec jsme stafordku museli dát pryč, postupně se to stupňovalo až nakonec stafordka vrčela i na mamku. Byla dobře vychovaná, všechno, k tátovi si nedovolila nic a na mě už vůbec ne (byla jsem malá). Je to prostě v genech, nezkoušela bych je jakkoli smiřovat, pokud si psi nesednou (stalo se nám to 2x), tak je třeba jednoho dát pryč, nelámat to přes koleno....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Balthazarka:
Bíglovi je rok, yorkšírovy 5 let a stafodce taky 5. Stafordku máme z útulku, ale i přes to mě na slovo poslechne předchozí majitelka ji měla skvěle vycvičenou. Do teď u náš vládl bígl. Chytání do pacek no stafordka ležela na posteli on přišel k posteli a skočila po něm a sevřela ho mezi packama. Yorkšírke se jí spíše bojí a vyhýbá se jí.

Cituji SabinaS: skočila po něm a sevřela ho mezi packama.

Já myslím,že tohle nedopadne dobře, pokud jednoho z psů nedáte brzo pryč. Obzvlášť pokud je stafordka z útulku, to podle mě nepřevychováš(i když je vycvičená). Navíc můžeš je nechat bez dozoru a v mžiku je po jorkovi.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tyjo, to bych měla strach. Asi bych se stafky vzdala...

Vidím to jako holky, taky bych stafordku dala pryč bohužel..měla bych o jorka strach..

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Moňas: Asi bych se stafky vzdala...

Souhlasím, mám podobnou zkušenost se psem z útulku. Začal si hrát na pána domu a současnému psovi ubližoval. Nejprve jsme mysleli, že se přizpůsobí časem. Ale časem se to dokonce zhoršilo a tekla i krev...

arrow
profile_image
Sidheag
od 12. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na SabinaS:

Doteď vládl bígl? Tohle je tvůj problém, TY jsi vůdce smečky a TEBE se poslouchá, nikdo není na vyšší a nižší pozici, přestaň to takhle brát.

Co se týče toho "chytání do pacek", jakým způsobem to od ní bylo myšleno? Jako útok? A pokud ano, tak ze strachu? Nebo jako hra? Nezapomínej, že psi typu Bull mají hru drsnější, než ostatní plemena.
Po netu se tohle nedá moc dobře vyřešit, chtělo by to vidět. Sama tu situaci nepopíšeš moc dobře, protože si nemusíš všimnout všech důležitých detailů.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Podle mě to strašně hrotíš a máš zbytečné obavy. Pokud jorkovi stafordice doteď neublížila, nemyslím si,že by to udělala pozděj. V tom smyslu,že pokud neútočí agresivně. Ve hře je to rozdíl, musíš proste počítat s váhovým rozdílem. Ale na to mělas myslet,než sis domů vzala tak velkého psa.

Další věc - je to fena a ta psovi neublíží a ani naopak. Opačná pohlaví se povětšinou bez problémů snáší. Pro svůj dobrý pocit je nenechávej spolu o samotě, ale pokud není fenka vysloven agresivní, nelámala bych to přes koleno. Jen jí musíš ukázat jak si s prckem hrát

arrow
Neprodává v Bazaru

97

Psy neznám a situaci jsem neviděla, ale myslím, že to nebude tak horké. Kdyby stafice chtěla opravdu ublížit, jork už třepe bačkorama. Osobně si to vykládám takhle: stafka ležela na vyvýšeném místě, které je určeno alfě. Jorka chtěla jen upozornit, aby se k ní nepřibližoval, protože ona byla v tu chvíli top. Osobně bych vysedávání na vyvýšených místech všem psům zatrhla. Samozřejmě každou neshodu musíš řešit ty jako vůdce, stafici důrazně informovat o tom, že území si nárokovat nebude.

Cituji Sidheag: Doteď vládl bígl? Tohle je tvůj problém, TY jsi vůdce smečky a TEBE se poslouchá, nikdo není na vyšší a nižší pozici, přestaň to takhle brát.

Pokud vládl bígl i lidským členům smečky nebo měl výhradní právo buzerovat ty psí, je to samozřejmě špatně. Ale i pod alfou hierarchie dál pokračuje. Mladší, slabší člen bude i dál podřízený, byť si k němu ten výše postavený nesmí dovolit tolik, co alfa.

arrow
profile_image
Izaoi
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

TY jsi ALFA a ty jim musíš ukázat že oni nevládou,nikdo z nich...Ty jsi přijala psa do smečky a oni to musí respektovat,jsou pod tebou.Zbytečně bych to nehrotila a pokud by stafka npřestala prostě jí ukaž že tohle neexistuje,že pravidla určuješ ty

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené