Cituji martinam: Koupete kočku? Myslím, že by si mohla zvyknout, když bych ji koupala od začátku....

taky jsem koupala kočku od začátku, ale řvala u toho strašně.Takže jsem od toho upustila a už jí nekoupu. Moc ven nechodí takže špinavá není.Koupala jsem jí jen v dobách když měla blechy, ale šampón mi stejnak moc nepomohl,

arrow
profile_image
sokara
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, mám dotaz na pcsara. Zmiňujete, že kočku občas ostříháte. Jak často? Ta naše nesnáší česání,jak nás vidí s hřebenem zmizí a jelikož žije na zahradě venku, tak neznámo kam. Letos po zimě je to ale fakt katastrofa, úplně zfilcovatěla chlupy si odtrhává až má lisyny. Pokud se nechá tak jí je postupně stříháme. Uvažovali jsme o tom ji ostříhat preventivně,ale nemáme zkušenost za jak dlouho chlupy dorostou a čím ji ostřihat - nůžky nebo strojek.Nejsme žádní chovatelé,jako kotě se k nám zatoulala a už jsme si ji nechali.
Díky za případné rady.

sokara
Ahoj,
kocourovi to vydrží zhruba 3-4 měsíce - než mu to zase doroste do délky, kdy se mu to dredatí..
Stačí najít nějaké ,,Stříhání psů,, a tam vám ji ostříhají..aspoň podle našich zkušeností.
Někdy může po domluvě pomoci i veterinář.

arrow
profile_image
Modelka15
od 27. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji sokara: Ahojky, mám dotaz na pcsara. Zmiňujete, že kočku občas ostříháte. Jak často? Ta naše nesnáší česání,jak nás vidí s hřebenem zmizí a jelikož žije na zahradě venku, tak neznámo kam. Letos po zimě je to ale fakt katastrofa, úplně zfilcovatěla chlupy si odtrhává až má lisyny. Pokud se nechá tak jí je postupně stříháme. Uvažovali jsme o tom ji ostříhat preventivně,ale nemáme zkušenost za jak dlouho chlupy dorostou a čím ji ostřihat - nůžky nebo strojek.Nejsme žádní chovatelé,jako kotě se k nám zatoulala a už jsme si ji nechali.
Díky za případné rady.

Ahojky vím že to neni dotaz na mě,ale známí i kdysy mi sme jí stříhali u veterinářky strojkem.Sami sme se neodvážili kvuli jejich jemné kužičce,,A chloupky jsou potom snadnějji rozcesávat..

holky, a nebojíte se, když si ty svoje kočičky stříháte, že se vám kočka "zblázní"?. Vím, že je to hloupý dotaz, ale někde jsem četla, že když se kočka vidí ostříháná, tak to je prý pro ní veliký dopad na její psychiku. Nic o tom nevím, jen jsem to četla na internetu. Proto se prý nesmí kiočkám nikdy stříhat hlava a ocas.Ale jak říkám nic o tom nevím, jen jsem to četla.

arrow
profile_image
sokara
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takže jste ji tu srst zkrátili pro snadnější česání. Já sama si taky na nic netroufnu,budu muset využít nějakých služeb. Co se týká "zbláznění" tak letos jsem měla dojem,že se mi zblázní z těch zacuchaných chlupů, které si vykusovala.Nevím co bude pro ni menší trauma. Včera jsem ji odstřihla snad poslení cucky. Takže teď už zase bude hezky obrůstat až z ní bude "kočka". Díky za rady.

arrow
profile_image
Modelka15
od 27. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji garfield2009: holky, a nebojíte se, když si ty svoje kočičky stříháte, že se vám kočka "zblázní"?. Vím, že je to hloupý dotaz, ale někde jsem četla, že když se kočka vidí ostříháná, tak to je prý pro ní veliký dopad na její psychiku. Nic o tom nevím, jen jsem to četla na internetu. Proto se prý nesmí kiočkám nikdy stříhat hlava a ocas.Ale jak říkám nic o tom nevím, jen jsem to četla.

Tak to teda vubec nevim.. ale je pravda že se nesmi stříhat hlava(protoze je to to nebezpecny a taky by to nešlo moc dobře) a ocas(z duvodu že na ocasu rostou chloupky velice pomalu třeba i 2 roky jeden cm..-prej) ale že by se zbláznily o tom nic nevím..

arrow
profile_image
Modelka15
od 27. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji sokara: Takže jste ji tu srst zkrátili pro snadnější česání. Já sama si taky na nic netroufnu,budu muset využít nějakých služeb. Co se týká "zbláznění" tak letos jsem měla dojem,že se mi zblázní z těch zacuchaných chlupů, které si vykusovala.Nevím co bude pro ni menší trauma. Včera jsem ji odstřihla snad poslení cucky. Takže teď už zase bude hezky obrůstat až z ní bude "kočka". Díky za rady.

Neni vubec zač protože naše kočička taky měla velké cucky a rvala si je a muselo jí to asi bolet.Teka už asi 2 roky nic naštěstí..

Mám takový dotaz....jak naučit kočičku, kam má "chodit na záchod" ? (Sestra si chce pořídit kotě).

Cituji Aysel: Mám takový dotaz....jak naučit kočičku, kam má "chodit na záchod" ? (Sestra si chce pořídit kotě)

Kočky jsou od mala naučené chodit na záchod.Když jsou ještě u matky, tak i matka je učí být čistotnéa chodit na záchod. Jakmile je pak kočička u tebe doma, tak jí to chce zezačátku dávat často na připravený záchod.Vezmeš kočku, položíš jí na záchod ( ona hned uteče, ale to nevadí), a zachvíli, třeba za 15 minut jí tam položíš znova. A uvidíš že se pak na záchodě vyčůrá.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vendy86: Tak takovou mám přesně doma-bílou perskou činčilu

Jé, konečně někdo
A kde jste ji sehnaly? Od nějakého chovatele nebo známého?

Holky, co to tady čtu, nevím nevím jestli si to nemám rozmyslet...Plíseň, která napadne i člověka a jemu můžou zůstat lysiny? Je to u koček časté? A nedá se tomu prostě zabránit očkováním a je klid?

arrow
profile_image
pcsara
od 28. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co se týče střihání nejlepší je kvalitní střihací strojek, rozhodně ne nůžky (strojkem kočku totiž fakt nestříhnete, pokud nejste levý). My stříháme boky, břicho... Vydrží to tak ty 2-3měsíce. Pokud to kočka nesnese, lze jí dát sedalin (sežene se u veterináře) a ostříhat jí, když je přispalá. Osobně lepší doma přispanou (spí tak hoďku) než ji někam tahat... Dle mého když už, tak lépe u veta, než v salonu...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

K Vánocům mamín přítel dostal peršanku krémové barvy. Roste jak z vody, zatím se nechá česat. Tedy spíš - když tam dojedu, tak se jí neptam, zda chce. Ale ani se nepere, či něco. Asi ji to i baví.

arrow
profile_image
Theressia
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Máme peršánka u našich, je čistě bílý a má taky zaražený čumáček. Přidávám fotku ještě s pesanem.
Je to mazlík, je mu cca 5 let, ale když ho srovnám s mým 9-ti měsíčním ragdollem, tak je to úplný prceček maličký Strašně teda pelichá, hodně mu ta srst plstnatí, což tomu ragdollovi nedělá vůbec, i na dotek je ta srst úplně jiná. Ale povahově je skvělý, je to umazlený mazílek, strašně hodný a klidný, málokdy se naštve. Je vykastrovaný.

Bobik + Maggie

arrow
profile_image
Theressia
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zapomněla jsem dodat, že není úplně čistokrevný, je to kříženec peršana a činčily.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené