arrow
profile_image
Ketushka
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj.

Nemáte některá zkušenost s touto agenturou? Našla vám práci? Ozvali se vám na registraci online nebo jste museli zajít na pobočku? Jak to probíhá, když se jdete zaregistrovat osobně? Je nějaká šance, že mi najdou práci, když mám jen OA - bez praxe? Jak je to potom se srážením peněz? Berou si určitě nějakou provizi, že ano?

Děkuju za odpovědi.

arrow
profile_image
Leea
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ketushka: Berou si určitě nějakou provizi, že ano?

Ahoj, tuhle personální agenturu sice neznám, takže osobní zkušenost ti poskytnout nemůžu, ale co se týče provize, tak žádná seriózní personální agentura by od uchazečů poplatek za zprostředkování práce žádat neměla.

arrow
profile_image
Ketushka
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Leea:
Ani že by si pak brali nějaké procenta ze mzdy?

A děkuju ti za odpověď!

arrow
profile_image
queu
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ketushka: Ani že by si pak brali nějaké procenta ze mzdy?

No to by tak ešte chýbalo! Ako hovorí Leea, seriózna personálka niekdy neberie peniaze od uchádzača. Províziu dostáva od klienta, teda zamestnávateľa. Uchádzač neplatí nič. A konkrétne Work Service - nepáčia sa mi, raz som u nich absolvovala Assessment Centrum a bola to hrôza, strašne slabučká úroveň. Slečna, ktorá to viedla (z pobočky z Ostravy), bola podľa mňa absolútne nekompetentá, nevedela sa vyjadrovať, ale zato suverénna a sebavedomá, to bola.
A hlavne, nespoliehala by som sa, že mi agentúra nájde prácu. Je fajn sa do pár z nich zaregistrovať, možno sa im budeš na nejakú pozíciu hodiť, ale hlavná aktivita musí vychádzať od teba..

arrow
profile_image
Ketushka
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na queu:
Jo ták...Já fakt myslela, že si třeba pak vemou třeba 50 procent nebo tak.
Zaregistrovala jsem se tam už docela dávno přes net a vůbec se neozvali, tak právě váhám, jestli by se něco změnilo, kdybych tam zašla osobně.
Jinač se pořád snažím odepisovat na inzeráty nebo psát alespoň žádosti o zařazení do evidence uchazečů...ale pořád bez úspěchu.

Přeju hezké Vánoce!

arrow
profile_image
Leea
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naprosto souhlasím s queu. Pokud by ti agentura vhodné místo našla, stáváš se zaměstnancem dané společnosti a personální agentura získá provizi od klienta (zaměstnavatele).

Za registraci u personálních agentur nebo i na pracovních portálech (jobs.cz, profesia.cz, prace.cz atd.) nic nedáš, ale jak píše queu nejvíce se vyplatí vlastní aktivita. Zároveň ale nemá cenu odpovídat na spousty nabídek, které neodpovídají tvému profilu. Důležitý je taky důraz na dobře zpracovaný životopis a průvodní dopis - tipů najdeš na webu spoustu. Chce to trpělivost a pevné nervy, tak držím palce!

Hezké Vánoce též

arrow
profile_image
l830
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, no jestli Ti můžu doporučit tak se týhle agentuře vyhni velkým obloukem. Pokud mají práci, tak Ti práci dají, no sice nevím odkud jsi. No ale mám teď na mysli Brněnskou pobočku, která má asi pod palcem jen Wistron. Tak pokud má Wistron dost zakázek, tak táto agentura nabere lidi pro firmu Wistron.

Uzavřou s tebou dohodu o pracovní činnosti na dobu jednoho roku, no ale zvlášť u týhle agentury nemáš zaručený že rok budeš pracovat, tedy mám na mysli s nepřetržitým měsíčním přijmem. Protože pokud má některý měsíc v roce uživatel málo zakázek, v tomto případě wistron, tak tě můžou ze dne na den propustit i když smlouva tedy dohoda platí ještě půl roku. Seriozní agentura se v takovývh to případech snaží zajistit práci u jiného uživatele, ale work service nikoliv. Pokud ale zase potřebují nabrat pracovníky zpět, tak ti zavolají, jenomže co je ti to platný když by jsi měla 2 měsíční prodlevu v příjmu peněz.

Já jsem přes tuto agenturu pracoval, no ale udělal jsem velkou chybu že jsem se do Wistronu přes Work vrátil po 2 měsících zpět, no ale měl jsem to jako dočasný řešení, než si najdu něco jinýho, ale bohužel jsem v Brně nenašel. Došlo k neplánovanému propuštění agenturních zaměstnanců, i když jsem měl dohodu do 31.12. tak jsem skončil o 2 měsíce dříve, protože byli problémy se zakázkami a tak jako první šli agenturní. Ovšem i dost kmenových pak později vyházeli, stejně tak jak to bylo v létě. Takže po té už mohl Wistron nabírat jen přes agenturu.

A pokud jde o výpověď, tak tu dávají dohodou, pokud to nepodepíšeš, tak ti to neukončí, vlastně ani nemusí, takže z pracáku nic nedostaneš, ovšem pokud podepíšeš dohodu tak musíš počítat s podporou 45 % vyměřovacího základu.

A když jsme u toho základu, tak ti nepřiznají skutečný příjem, ale příjem na vedlejší úvazek, to je nějakých 5500 Kč, i když jsem měl v průměru 10500 Kč. Na pracáku to samozřejmě nikoho nezajímá. Jo a evidenční listy důchodového pojištění z nich taky nedostaneš snadno. Já jsem o ně žádal 1.12.11 ale pokusilo se mě to z nich dostat až k 15.2.12 a to pod pohrůžkou že když mě to do uvedeného data nedojde tak že si na jejich činnost a praktiky budu stěžovat u inspektorátu práce. Takže jde vidět že asi moc seriozní nebudou, no a i když i dohoda je napsaná tak že platnost dohody se řídí podle situace u uživatele, tak to asi taky nebude sto procentně ok.

Reaguji na l830: Špatné zkušenosti! Agentura vyplácí mzdu s měsíčním zpožděním a po několikáté urgenci! Neodvádí pojistné z DPČ, takže člověk se kvůli nim snadno dostane do problémů! Nechápu, jak jim tohle může procházet.

Špatné zkušenosti! Agentura vyplácí mzdu s měsíčním zpožděním a po několikáté urgenci! Neodvádí pojistné z DPČ, takže člověk se kvůli nim snadno dostane do problémů! Nechápu, jak jim tohle může procházet.

arrow
profile_image
Terisek2009
od 3. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojte tak já jsem se taky přihlásila online, ale pak jsem rači zašla na pobočku, kde mi bylo řečeno, že registrace online jim nefunguje. Byla sem tam někdy před Vánoci a dneska se mi ozvali. Žádný vstupní poplatek si neberou, jen určitě nějaké procento z platu. Já jsem byla na Opavské pobočce a tady nabízí jen brigády Opavie, Nowaco a Model. Zítra tam jdu s potvrzením od doktorky tak se dozvím vic. Přes agenturu jsem nikdy nechtěla, ale co se dá dělat, když práce není, jsem ráda alespon za nějaký přijém.
Ketushko taky pořád posílám životopisy a žádosti o zařazení do evidence a taky nic.... maximálně, že mi děkujou za zájem pracovat v jejich společnosti, ale vybrali jiného uchazeče.

arrow
profile_image
Terisek2009
od 3. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

no tedka se dívam, že poslední příspěvky jsou už skoro rok staré.. tak ani nevím jeslti si to někdo přečte...

Můj známý přes tuhle agenturu získal brigádu na měsíc s tím, že mu řekli, že se bude pohybovat po více místech.

Jo a je pravda, že za něj oni platí soc.zdravotní?

arrow
profile_image
Seval
od 17. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,

musím důrazně varovat před agenturou Work Service!!
Přijal jsem pod touto agenturou od března 2015 nabídku práce řidiče vysokozdvihu v Německu. V první řadě musím říct, že agnetura Work Service nestydně lže v inzerátu zveřejněném na stránkách Profesia.cz, kde slibuje výdělek 1500-2500 Euro měsíčně. Skutečnost je taková, že výdělek je maximálně 900-1100E čistého. Na částku 1500E se nemám šanci dostat ani v hrubém, natož čistém.
Další problém - bydlení. Bylo mi řečeno, že v bytě budou maximálně 3 další spolubydlící, na pokoji prý budu sám, max. 2. Je nás tu v jednom bytě 6, na pokoji mám 2 Maďary, zbytek jsou Poláci. Kždý platíme za ubytování 250E, tzn. za tento 1 byt zaplatíme dohromady každý měsíc 1500E. Tomu říkám výdělek!
Prostě, od tohoto zjištění hned v prvním týdnu, přecházím jinam. Tahle zkušenost je opravdu příšerná a s touto agenturou již nechci mít nikdy více společného.
Bohužel při práci v zahraničí pod personální agenturou si nemůžete být nikdy jisti, jak to ve skutečnosti bude, protože si to nemáte jak ověřit. Ale dobře radím, při hledání práce v zahraničí se agentuře Work Service vyhněte velkým obloukem, protože jejich inzeráty jsou velká sprostá lež!

arrow
profile_image
Izerka
od 17. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

SEVAL: Ahoj, o jakou praci se jednalo?
Zrovna jsem ted s nimi v kontaktu, nabízí mi práci ve skladu. Nesla taky o hamburk?
Díky za info.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené