Ahoj, nedávno jsem si koupila ojetý Peugeot 206. Po dvou týdnech a 85mílích se stalo, že za jízdy prostě vypnul motor, takže mě odtáhli. Ovšem když motor vychladnul, tak už bylo zase vše v pořádku. Auto jsem vzala do servisu na počítačovou diagnostiku a tam nebyla odhalena žádná závada. Takže jsem auto vzala domů a po dalších 8mílích se to stalo znova. Takže jsem auto odvezla k prodejci, kde taky nenašli žádnou závadu a že mi prý auto dnes přivezou zpět. To jsem ovšem odmítla, že pokud s tím nic neudělají, tak ať mi ho nevozí. Takže si ho tam nechávají do příštího týdne a já čekám, s čím přijdou.
Chtěla jsem se zeptat, zda-li někdo neměl podobný problém a co bylo příčinou problému.

Asi budu požadovat peníze zpět. Jak dlouhou dobu jim ale musím nechat k tomu, aby se pokusili auto opravit? A jak postupovat v případě, že nikdo neodhalí žádnou příčinu problému? Nebo v případě, že tam něco opraví, auto bude nějakou dobu fungovat bez problémů, ale třeba za 5 měsíců se to bude stávat znova. Mám pak pořád nárok na odmítnutí zboží a vrácení peněz?
Dík za odpovědi.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji pinky: Takže jsem auto vzala domů a po dalších 8mílích se to stalo znova

8 míl?
Je auto kupováno a provozováno v zahraničí, nebo dle českého práva?

je koupeno i provozovano v UK, ale ty zakony o pravech spotrebitelu by asi měly být podobné.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

pinky
No, povedala by som, že ani nie.
UK má iný právny systém, odlišný od kontinentálnej Európy.
Radiť v tomto si netrúfam. Snáď sa ozve niekto, kto má s UK skúsenosť.

arrow
profile_image
Vercam
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

pinky
jj, lulamae má pravdu, Anglie spadá do anglosaské právní kultury. Je možné, že se to bude lišit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

U Peugeotu se to bohužel stává, tedy tato závada. Když ti auto zastavilo, svitila ti nějaká kontrolka? Může svitit oranžově = auto ma dojet do cile a pak servis, červeně = odtah.
Pokud se ti to stává často, tak by GGE měl auto vzít do zpátky a zkoušet ho projet. Ono kolikrát si ho vezmou, daji ho na diagnostiku, PC žádnou chybu nevyhodí a tak to nechají být. Chtělo by to, aby technik s autem jezdil chvíli, aby se závada projevila.
Často se nám stávalo, že nám klienti zavolali s tím, co popisuješ - auto šlo do GGE a večer, když jsme tam volali, tak nas info, že nic nenašli. Druhý, či další den zákazník volal znova, že se to opakuje. A pak to může být ale cokoli - špatný spoj na baterce, nějaký relé, či něco co se právě projeví jen za jízdy, kdy se auto zahřeje,...

Tak jenom update, holky. Přeně jak píšeš tyweee, na diagnostice se neukázalo nic, automechanik prodejce auto projel, no naštěstí jim to chcíplo taky, tak si to tam nechali na opravu a když mi to přivezli "opravené", tak při první cestě se to stalo znovu. Takže jsem jim to tam vrátila a vybrala si auto jiné, Peugeot 307, sice se mi až tak nelíbí, ale má najeto jen 15tisíc a po celou dobu bylo v garáži a zatím musím zaklepat, že je vše v pořádku.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

pinky
Tak to je dobře, že to tak dopadlo. Někdy je s techniky v servisech těžké pořízení, kdy jim se na diagnostice nic neobjevi a někdy nemají ani čas, aby si s autem udělali cestu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené