arrow
profile_image
Veronika0204
od 13. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, holky. Prosím o radu....
V červnu letošního roku se mi ztratila ( byla mi odcizena) fenka. Po té jsem ihned začala na internetu zadávat inzeráty k jejímu nalezení. Všechny byly bezplatné.
Po té jsem narazila na Psího detektiva - psidetektiv.cz, kde jsem také bezplatně zadala inzerát. Po té mne kontaktovala zaměstnankyně této firmy, zda bych neměla zájem o placený "balíček", kde nabízí zaslání mého inzerátu na mobilní telefony, různé internetové stránky, sociální sítě apod. Odpověděla jsem, že to není špatný nápad. Paní mě ujistila, že mi na mobilní telefon přijde sms s platebními údaji, kterou musím potvrdit sms zprávou, aby mohli můj balíček aktivovat. Po ukončení hovoru, mne kontaktoval člověk, který mi fenku odcizil, s tím, že ji nalezl , že mi ji vrátí a chce vyplatit odměnu.
Fenka se mi vrátila zpět, u všeho byla policie, máme svědka, co viděl daného "zachránce" fenku odcizit.
Jde mi o to, že firma psidetektiv.cz po mne chce uhradit částku za již zmíněný balíček služeb. Sms mi na mobilní telefon přišla, já však nic nepotvrdila, žádnou sms jsem nezaslala. Po celém dni, kdy už jsem měla fenku konečně doma, odeslala jsem na dané telefonní číslo zprávu, že pejsek byl nalezen. Nyní mi vyhrožují soudy, exekucí apod. Pořád mi telefonují.
Musím danou částku zaplatit ?
Děkuji za odpověď.

arrow
profile_image
Adellinda
od 20. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A kolik máš platit?
Podle mě nic platit nemusíš, pokud si tu sms nepotvrdila. A neměla by od nich přijít sms, že služba je už aktivní? .. No podezřelé teda.
A pochybuji, že se někdo budou soudit a posílat exekuce. A pejska si měla, takže tu službu ani firma neprovedla.. Aspoň to si myslim já, uvidíme co ostatní.. Chování firmy se mi nezdá moc profesionální, spíš se tě snaží zastrašit.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Otázne je, odkedy považujú oni službu za uzatvorenú.
Tvoj súhlas po telefóne? (ako to budú dokazovať?)
Zaslanie platby za službu (nezaslala si)

Na webe majú VOP, ktoré sú jednak neaktuálne (podľa 40/1964 Sb., ktorý je neúčinný už skoro rok), a druhak to majú strašne nejasne napísané.

Slušne by som im odpísala, doporučeným listom, že si nie si veodmá využitia žiadnej služby z ich strany, ani si si žiadnu službu neobjednala a teda ani neuradila.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejsem právník, ale přítel pracuje v advokátní kanceláři a vím, že všechny klienty varovali před podvodným e-mailem, který vybízí k platbě. I když odpovíš třeba jen, že se jedná o omyl, už s nimi máš tahanice. :-/ Jestli jsi z Prahy, písni mi SZ a já Ti dám kontakt na jejich bezplatnou poradnu, případně, pokud by bylo třeba, pomohou Ti to řešit.

arrow
profile_image
Veronika0204
od 13. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Rebarbora: Moc Ti děkuji, ale bohužel nejsem z Prahy. Nejednalo se o email. S paní jsem komunikovala telefonicky, po té mi přišla sms s číslem účtu a částkou, kterou mám uhradit. Tuto sms, jsem měla potvrdit, což jsem neudělala, protože jsem zrovna řešila s již zmíněným "zachráncem" převzetí pejska.
Po té mi dvakrát volala, ale myšlenky jsem měla jinde, tudíž jsem na telefon nereagovala.
Když bylo po všem a pejska jsme měli doma, odpověděla jsem sms zprávou, že pejsek je nalezen.
Jedná se o částku 990,- Kč, nejde mi o peníze ale o princip, aktivovali tu placenou službu bez mého potvrzení. Paní mě ještě ujišťovala, že sms musím ihned potvrdit, aby byla služba ihned aktivována a fenka byla rychleji nalezena.

arrow
profile_image
Adellinda
od 20. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ptala jsem se na cenu kvůli tomu, jak ti hrozí exekucemi a soudy..nebála bych se toho... Kvůli 1000 se soudit nebudou, nic si nepotvrdila, tak buď klidná.

arrow
profile_image
Its.so.fluffy
od 20. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je pravda, že pokud přijmeš nabídku po telefonu, uzavřeš tím defakto obchod. Četla jsem, že je plno podvodníků, co ti něco nabídnou, ty odsouhlasíš a později, když si to rozmyslíš, máš už smůlu (proto to "upozorňujeme Vás, že hovor je nahráván" atd.).
Takže ty jsi sice SMS nepotvrdila, ale souhlasila jsi s touto službou, která se pojí s aktivací přes SMS. Těžko říct, jestli mají hovor nahraný (pokud ne, nemůžou nic).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené