Dneska jsem se zase na sebe naštvala.Třeba vařit a já teprve přemýšlím co a zjišťuji,že mi do narychlo vymyšleného jídla chybí ingredience Kolikrát jsem si už říkala,že jídelniček musím plánovat předem. Možná by stačil udělat jen rámcový jídelníček.Třeba ponděli-ryby,úterý luštěniny...Jak je to u Vás? Plánujete jídlo dopředu nebo čekáte na poslední chvíli jako já? Poradíte?

Plánuju většinou podle toho, co mám doma a v mrazáku, enbo co mají v krámě. Doředu to neumím, neumím si ani na týden dopředu objednat obědy v práci.

Cituji KrásnéToulání: že mi do narychlo vymyšleného jídla chybí ingredience

je potřeba mít doma základ a pak se dá vařit stylem "co dům dá".
Základní věci jsou přílohy - těstoviny,rýže,brambory,gnochi např.
Maso je v mrazáku,zelenina+cibule,česnek v lednici,koření a mouky ve spíži,mléko,smetana,vejce,máslo,sýr,olej je doma taky stále.
Pak se dá uvařit v pohodě na počkání.
Neplánuju

arrow
profile_image
Kessy
od 24. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Plánuji vždy dva dny dopředu. Jednak proto, abych si mohla nakoupit co potřebuju, pak abych nemusela chodit denně do obchodu (když jdu denně tak utratím za týden více než když jdu obden) a taky abych měla lepší přehled o skladbě jídelníčku.

arrow
profile_image
Julie24
od 18. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle nálady, času a chuti. Někdy přesně vím, co chci a chceme, a proto to víkendu uvařím a nákup přizpůsobím, jindy nakoupím čerstvé základní potraviny - hodně ovoce, zeleniny, sýry, ryby.

Základ - olej, mouka, rýže, brambory, vajíčka, cibule, česnek, mléko, kokosové mléko, sojová smetana - mám doma neustále, o tom mám přehled, takže pokud to dochází, hned to dokoupím.

Plánuju, abych mohla včas nakoupit. Prostě si řeknu, co tak příští tři čtyři dnu chci vařit a podle toho nakoupím. Jinak přesně jak píšou holky, mívám doma takový ten základ, i když v mém případě ne tak široký Mám těstoviny, brambory, smetanu, drcená rajčata v plechovce, nějaké maso v mražáku atd., většinou z toho něco uvařím. Jednou jsem třeba měla úplně prázdnou lednici, panenku v mražáku a dopékací bagety. Tak jsem tu panenku hodila na pánev, ve výpeku osmažila cibuli na kroužky a k tomu dopekla ty bagety a bylo to fakt výborný

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nějak zvlášť neplánuji, většinou se rozmýšlím podle toho, co mě napadne při nákupu v obchodě, velké nákupy dělám většinou ve čtvrtek nebo v pátek, takže už při nákupu zhruba naplánuji co bude o víkendu.Někdy ale stejně ráno vstanu a uvařím na co mám prostě chuť. Souhlasím s Laky, že když je doma kvalitní základ potravin dá se krásně improvizovat.

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když vidím v obchodě hezké maso, tak ho koupím a pak někdy využiju, to samé zelenina Nijak zvlášť neplánuju Třeba v úterý jsem koupila plecko, dneska jsem ho udělala a k němu nějak bezmyšlenkovitě cibulovou omáčku..

Díky za rady.Takový ten základ samozřejmě ve spíži a v lednici mám.Zkusím trošku jídelníček promyslit alespoň na 2 dny dopředu.Nakupovat chodím co 2 dny a velký nákup dělám 1 měsíčně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené