arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, zajímalo by mě, pokud cvičím třeba 2x denně(ráno a večer) tak 3x-4x týdně, jesti se mi rychleji zpevní postava? Vím, že se doporučuje cvičit tak 3x týdně, ale když cvičím více, tak by to nějaký vliv mít mělo..

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ne, spíše naopak. Svaly potřebují čas k regeneraci, aby mohly vůbec posílit. Pokud to přeženeš můžeš si přivodit: cituji z odborého článku: "Pokud to přeženete, může naopak způsobit pokles svalové síly i síly celkové."

Já třeba cvičím každý den. A výsledky šli vidět rychle. Ale se cvičením 3x týdne to porovnat nemůžu, tak já nikdy necvičila.

Reaguji na noeud:
Ale to platí jen v případě, že nadruhý den po cvičení ty svalý cítíš ne? Já to tak zezačátku brala jako pravidlo, že když mě bolely po cvičení svaly, tak jsem třeba 2 dny necvičila, dokud nešly vůbec cítit.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cvičit můžeš klidně každý den..ale prostřídávat kardio a posilování...
2x denně mi přijde spíš kontraproduktivní...zničíš si svalovou tkáň a zůstane ti tuk

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dvakrát denně je moc...když chceš cvičit každý den, tak to prostřídávat, bud posilování s kardiem, nebo střídat cvičené partie, aby měly svaly čas zregenerovat...já nevím, ale pokud máš energii cvičit dvakrát denně, tak to asi není tak intenzivní ne?

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Rozhodně nemá smysl - kromě břicha - posilovat pořád ty samé svaly každý den, potřebujou regeneraci. Ještě by by bylo fajn, kdyby si uvedla jaké cvičení máš na mysli. Neříkáš, zda jde o plavání, brusle, běh nebo posilování atd.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Markvitka: kromě břicha

Můžu se zeptat proč?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

souhlasím s holkama - když dvakrát denně, tak zkombinovat aerobní trénink s posilováním, když chceš 2x denně aerobní trénink, tak oba v lehčím tempu - jsi jen lehce zpocená a lehce zadýchaná. Když cvičíš v náročnějším tempu, je dobré mít další den pauzu a provést třeba strečink na 20 minut, ať svalová tkáň zregeneruje. Jinak ale mnohem účinnější, než jen cvičení, je kombinace cvičení se zdravým jídelníčkem. Pokud máš větší příjem, než výdej nebo pokud i při nižším příjmu převládají v jídelníčku smažené jídla nebo sladkosti, tak toho s postavou moc neuděláš. Věř mi, nejrychlejší způsob, jak se dostat "do formy", je cvičit každý den v přiměřeném tempu nebo 3x týdne v náročnějším tepmu a mít vyvážený příjem živin (max 50-60 g tuků/den, cca 4,5 g sacharidů na 1kg tvé váhy a cca 1g bílkovin na kilogram tvé váhy). A neužírat se myšlenkama na to "zhubnout", ale mít pozitivní přístup, být trpělivá a užívat se dennodenních maličkostí. Držím palce!

zaleží na typu postavy a jak ti spaluje metabolismus. ale leogicky čím více tím lépe někdo má trenink každý den a jen jeden den v týdnu oddych. samozřejmě by jsi to neměla přehánět..ale průběžné cvičení neuškodí)

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji MalinkaBoo: á nevím, ale pokud máš energii cvičit dvakrát denně, tak to asi není tak intenzivní ne?

Já sem ještě nezkoušela,ale ráno jsem začala cvičit jógu, která jsem myslela že nebude moc náročná a hodinka mi dává pořádně zabrat, ale do večera je to v pohodě..

Myslela jsem to proto,že ráno nemám moc náladu na posilování, raději si zacvičím tu jógu, protože se pak cejtím protáhnutě a dobře celý den, ale večer mam ještě chuť na nějaký posilování, ale nechci se přetěžovat..
Takže kombinace jógy nebo lehkého aerobiku a večer nějaké posilování..

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Majiiinka: ale když cvičím více, tak by to nějaký vliv mít mělo.

Vliv to samozřejmě má, ale je potřeba volit intenzitu cvičení tak aby byl vliv pozitivní. Můžeš klidně cvičit i třikrát denně a to dokonce i intenzivně, ale pak je potřeba dát organismu čas na regeneraci.
Jakmile začneš cítit únavu, bude se ti špatně spát, nebo budeš usínat přes den, budeš se muset do cvičení nutit, budeš podrážděná, bolavá a kdo ví co všechno ještě, tak jsi to přepískla a bude potřeba zvolnit. Každopádně je lepší se do takového stavu vůbec nedostat, takže nepodceňuj čas na odpočinek. Hlavně kvalitní spánek.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené