Ahoj holky, chtěla bych se poradit se zkušenějšími ohledně platových tříd. Jsem čerstvá absolventka a mám nabídku práce, která náleží do 11. platové třídy a zároveň mám zvýšený tarif jako úředník územního samosprávního celku. Tudíž bych měla být zařazena podle této tabulky. Je tam uvedeno 16 750 Kč. A chtěla bych se zeptat, jestli je to čistá nebo hrubá mzda, nějak jsem to z toho moc nepochopila. Děkuji za odpovědi

arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obvykle se uvádí hrubá mzda.

Reaguji na Teri86: Tak přesně to jsem nechtěla slyšet

Pak mám tedy ještě jednu nejasnost....v nezvýšeném tarifu je v tabulce uvedená mzda pro 1. třídu bez praxe 6 550, přičemž ale minimální mzda je nějakých 8 000. Jak je tedy možné, že je to nižší než ta minimální mzda?

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na danysska: 11. platová třída je pro absolventku krásná. Kamarádky začínaly na 8.-9. platové i s vysokou školou.
A jedná se opravdu o hrubou mzdu.

Reaguji na Mia_Sofia: Mě to teda přijde hodně málo. Jsem vystudovaná Ing. a že by mi dali nějakých 13 čistého? Když jenom byt v Praze stojí nějakých 14 měsíčně To budu pěkně v mínusu

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji danysska: Když jenom byt v Praze stojí nějakých 14 měsíčně

Nespravedlivý je to v tom, že třídy zůstávají stejné, ať bydlíš v Praze nebo malém městě..

Ale zase máš obvykle dobrou pracovní dobu, dvě hodiny si naděláš jeden den a další si o ty dvě hodiny můžeš jít dřív, máš 5týdnů dovolené, stravenky a většinou i kulturní výhody (vstupenky apod.)
Takže to nezůstává jen na těch 13čistého. Za rok ti přidají. Možná pak ještě dostaneš nějaké bonusy, jedna kamarádka si přibrala práci a přidali jí, tak nevím. Třeba si to tam budeš moct taky nějak uzpůsobit. Navíc jsi absolventka, to se ti nikde nepředají, pokud nemáš už jinde praxi. Já osobně bych na platové třídy jednou dělala ráda, ale každý má jinou představu.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji danysska: Mě to teda přijde hodně málo. Jsem vystudovaná Ing. a že by mi dali nějakých 13 čistého?

Upřímně - a co jsi jako čekala? To, že má někdo vystudovanou VŠ ještě neznamená, že bude hned od začátku brát horentní sumy.

arrow
profile_image
Joliechoice
od 10. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na danysska: Záleží na tom, kde člověk žije. Na malém městě je např. sehnání práce za takové peníze vážně velké štěstí! Ne každý žije v Praze a ne každý má takové výdaje za bydlení.

Reaguji na Lady Flame: Upřímně jsem čekala částku, ze které bych byla schopna zaplatit byt a ještě by mi něco zbylo. Takže něco okolo dvaceti (na Prahu). Takové nabídky tam samozřejmě jsou (25 - 30 tisíc hrubého nástup pro absolventy), ale je to mimo obor.

Reaguji na Joliechoice: Jasně, to souhlasím. Ale když má člověk dělat v takové lokalitě, kde mu to tak tak vyjde dejme tomu na byt a stravu, tak je to hodně demotivující.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji danysska: Upřímně jsem čekala částku, ze které bych byla schopna zaplatit byt a ještě by mi něco zbylo.

Cituji danysska: tak tak vyjde dejme tomu na byt a stravu, tak je to hodně demotivující.

Tak tu práci neber a máš vyřešeno

Zase ty musíš pochopit, že ačkoliv máš ing., tak jsi pořád absolvent, který nic neumí. Já se vžít do role zaměstnavatele, tak 20tisíc dám člověku, který umí dobře alespoň jeden světový jazyk a má za sebou nějakou praxi a svoji práci odvádí velmi dobře. Myslím, že nástup 20čistého pro absolventa není standartní ani v Praze, pokud nejsi vystudovaná technoložka nebo IT specialistka .

arrow
profile_image
Joliechoice
od 10. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na danysska: Bydlím také v Praze, takže vím, že na Prahu to moc vysoký plat není. Být tebou, tak zvážím, jestli by se ti tahle práce hodila co se týče zkušeností - jestli se naučíš něco z Tvého oboru a budeš tak mít např. v budoucnu šance na postup nebo lepší místo. Pokud ne a potřebuješ si nutně vydělat na přežití, tak si hledej jinou práci, např. i asistentka v dobré firmě může mít vysoký nástupní plat.

Reaguji na Mia_Sofia: No co jsem si procházela nabídky, tak třeba nástupní plat asistentek v Praze, bez praxe, vhodné pro absolventy, se pohyboval okolo 25 hrubého, proto mi nepřijde tak nereálné očekávat s VŠ a se znalostí jazyků trochu víc než 16 a půl hrubého No...emigrace to asi jistí, nebo jít dělat asistentku a nezískat tím praxi v oboru. Je to holt složité...

Reaguji na Joliechoice: Já tu nabídku právě zvažuji jen z toho důvodu, že je to úplně přesně můj obor, a to ho mám hodně specializovaný a těch nabídek pro absolventy v mém oboru je strašně málo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené