arrow
profile_image
beauty1
od 20. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Po jaké době je dobré změnit hormonální antikoncepci? Již 5 let beru Tri-regol.....dlouho jsem byla spokojená, ale nějakou dobu už pociťuji bolesti při menstruaci a také zhoršený stav vlasů a nehtů....je možné, že to způsobuje právě hormonální antikoncepce a je na čase ji vyměnit? Co berete vy a na co jste přecházely?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já brala dva roky Regulon, poté jsem měla nějakou mykozu a dr říkal že je to tím, že mi už HA nevyhovuje, ted začínám s třetím platíčkem Vrey..... ale bolesti při ms jsem měla i s regulonem i s vreyou....oznam svému dr že pociťuješ nějaké změny, poradí ti.

HA není třeba měnit, pokud nejsou žádné problémy. Pokud se nějaké problémy objeví a žena se domnívá, že to může souviset právě s HA, tak je třeba to říct gynekologovi. Ten pak předepíše jinou nebo doporučí jiné řešení v případě, že se domnívá, že problémy s HA nesouvisí.

To taky řeším...už 5 let beru stejnou antiko - prvně diane a pak vreyu, což je to samé....mám pocit, že jsem někde četla, že by se to nemělo brát tak dlouhodobě tato antiko....tak nevím - s doktorkou jsem to nadhodila, čekala jsem, že mi k tomu něco řekne, poradí, vysvětlí....co hned z fleku mi řekla že změníme za jiný název, asi od firmy, od které má největší provize...takže s gynekoložkou mi nějak rada nevyšla....to asi budu muset shánět info po internetech....

arrow
profile_image
HannnahS
od 23. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem taky toho názoru, že HA by se měla měnit, až když nevyhovuje.. jinak k tomu moc nevidím důvod.. Já sama jsem měnila jenom jednou, z Evry (po který jsem přibrala neuvěřitelných 10kg) na Jeanine, kterou budu mít už asi taky nějaký 6. rok. Zatím je to ok, akorát mi možná trošinku víc bolí při ms břicho, než na začátku. Ale to je fakt zanedbatelný.. Takže já bych "jen tak" neměnila, protože vím, že si člověk nemusí pomoct, ale naopak přihoršit..

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já jsem měla první minervu a po 3 letech mi doktor řekl, že nastal čas antikoncepci změnit, tak mi dal regulon a teďka v létě to bude zase 3 roky, tak jsem zvědavá, jestli zase nastane změna. Žádné problémy jsem nikdy neměla, ale doktor mi řekl, že je nutné to po určité době měnit. Nepamatuji si už přesně co mi k tomu tehdy řekl, ale věřím mu

Moje mamka brala léta jednu HA, pak ji gynekoložka řekla, že je čas ji změnit, že už je ve věku, kdy by jí doporučovala HA ještě s menším obsahem estrogenu. Mamka jinou HA nechtěla, protože neměla žádné problémy, ale doktorka si prosadila svou. Po změně začala mít problémy, takže zase nová HA... Nakonec jí gynekoložka předepsala opět tu, kterou brala ty léta předtím, s tím, že je pro ni zřejmě nejvhodnější. Takže asi tolik k tomu, že by se HA neměla měnit za každou cenu, jen proto, že si někdo myslí, že je "čas na změnu".

arrow
profile_image
mity
od 6. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Od 16 let beru mercilon- zatím bez potíží, doktorka mi neřekla, že bych měla měnit, asi když nejsou problémy, není třeba.Je mi 31 let.A měla bych dodat, že s přestávkami, kdy jsem byla těhotná, mám 2 děti.

arrow
profile_image
Dexi
od 18. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem nedávno měnila a mám pocit, že jsem při té změně přibrala - asi 3kila.Myslíte, že je to možné?Ale předevím - uvažuju, že bych změnila zase zpět, ale nevím,jestli bych zase nepřibrala, to už bych si totiž rozmyslela

arrow
profile_image
mowiska
od 2. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já beru antiko /Jeanine/ už asi 7 let a jsem taky uplně v poho a žádné změny nepozoruji. Takže za mě taky měnit, až když ti opravdu nevyhovuje. Jinak podle me není treba.

Mám pocit, že to, že se má měnit antikoncepce, je nějaký zvyk z doby, kdy to byly dryáky, takže to mělo asi své opodstatnění. Dneska už jsou antikoncepce hodně jemné, vícefázové napodobují normální cyklus, takže už to není třeba. To, že to spousta doktorů ještě doporučujue je podle mě jen proto, že na to léta byli zvyklí. Zvyk je železná košile

arrow
profile_image
HannnahS
od 23. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AlmaSinger: To, že to spousta doktorů ještě doporučujue je podle mě jen proto, že na to léta byli zvyklí.

jj, taky si myslím. A někteří to ještě asi taky dělají proto, že mají od výrobce nějakou tu větší provizi

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na AlmaSinger: Přesně, souhlasím. Taky jsem zastáncem měnit až budou problémy. Lidé třeba s vysokým tlakem taky nemění léky jen proto, že už je berou "dlouho"... Já měla první HA Marvelon 5 let, teď jsem přešla na Yadine. Důvod - posledních třičtvrtě roku mě při pauze chytala migréna, taky jsem přibrala (ale to nemusí být jen HA). Tak uvidím, jestli se to s touhle zlepší.

arrow
profile_image
mity
od 6. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, ty co berete dlouho antikoncepci, stává se Vám, že první den, máte slabé krvácení, druhý den je to klasika červená krev a třetí de už to ustává a čtvrtý den už skoro nic? Já mám menstruaci právě jen 4 dny, někdy jen 3 a slabou.Ne, že by mi to nevyhovovalo, ale je to normální?Jednou jsem ji nedostala vůbec, těhotná jsem nebyla(další děti už neplánuji, mám páreček- obě možnosti vyčerpány) a doktorka mi řekla, že se to může při dlouhodobém užívání stát, že se menstruace vůbec neobjeví.A v noci nekrvácím vůbec, obnoví se to zase až ráno...

Reaguji na mity:
Já bych řekla, že je to normální. Některá HA to krvácení zmírní. Na tvém místě bych si libovala. Také záleží na tom, jak silnou menstruaci jsi měla před užíváním HA, jestli slabou, tak by to i odpovídalo, že ti ji HA ještě víc zeslabila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené