arrow
profile_image
Maudík
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj lidičky,
mám obavy, jak si moje oči zvyknou na nové brýle po tolika letech neustálého nošení kontaktních čoček.
Abych situaci vysvětlila, mam od včera nové brýle a s dioptriema na levém 3,75 a na pravém 5,75. Čočky jsem doteď nosila na levé 3,25 a prave 5,25. Mám velky rozdíl mezi oběma očima. Před začátkem nošení čoček jsem s novými brýlemi neměla problém si zvyknout. Jenže teď jsem pár let brýle nenosila, čočky byly super a celou tu dobu jsem dioptrie neměnila, ale zachtělo se mi změny a možnosti to občas vystřídat právě brýlemi.
Optometristka mi naměřila aktualni dioptrie, ale dnes je to druhý den a je to s nimi prostě divný. Mám navic jiný typ brýlí, než jsem byla kdysi zvyklá. Teď mám celoplastove obroučky a navíc mi přijdou sklíčka v nich trochu méně zaoblená než v těch starých.Vím že to chce čas, ale proto se ptám, zda je tu někdo,kdo tady dlouho brýle nenosil a pak začal, jak si na to zvykal?
Nemám bolesti hlavy, ani očí, jen občas registruju jakoby mírně zaobleni hran když nekoukam přímo centrem brýlí. Nemam úplně malé skla, mám dost "rozhledu" ale po stranách to trošku zkreskluje jakoby. Cítím stále že oči trošku namáhám, ale nepřechází to do bolesti. Tak si říkám zda to můžou byt příliš silné dioptrie, nebo snad úplně jiným typem brýlí než jsem kdy byla zvyklá a tou náhlou změnou na brýle+vyšší dioptrie. Samozřejmě optička říkala,že je to silné, že si oči budou zvykat, ale já se bojím, aby třeba nebylo něco s nimi zle.
Díky za postřehy a vaše zkušenosti

arrow
profile_image
bilberry_day
od 5. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blogerka

Ahoj Ja som po 10tich rokoch používania takmer len šošoviek som musela kvôli alergickému zápalu očí znova začať nosiť na niekoľko mesiacov okuliare na celý deň. Zvykalo sa ťažko, prvé dni ma z nich aj bolela hlava a mala som pocit, že všetko vidím príliš ostro. Za tri týždne som si ale zvykla, takže žiadny strach, je to viacmenej len o tom, nechať si oči navyknúť .

arrow
profile_image
Maudík
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to jsem rada, ze mi nekdo potvrdil tu delsi dobu zvykani. Včera přes den už to bylo trošičku lepší ale ještě to není úplně pohodlne je mít celý den.

arrow
profile_image
Renule77
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj! S brýlemi a čočkami mám také bohaté zkušenosti. Co se týče brýlí, tak vždy, když mi byly změněny dioptrie, tak jsem si musela zvykat, nebylo to ze dne na den. Obraz se mi vlnil, měla jsem zkreslené vnímání vzdálenosti (např. když jsem se podívala dolů na zem, tak jsem měla pocit, že je mnohem blíž než ve skutečnosti, točila se mi hlava atd.). Můj manžel má už asi 2 měsíce nové brýle vč. nových dioptrií a cylindrů a často se mu z nich motá hlava, dosud si nezvykl. Ono to prostě trvá, než se mozek adaptuje. Po x letech nošení brýlí jsem přešla na čočky - kvůli pohodlí při sportu, mohla jsem nosit jakékoliv sluneční brýle, a brýle jsem úplně odložila a x let mi ležely v pouzdře. Prvních x let úplná pohodička, maximální spokojenost, viděla jsem jak ostříž, vše bez problémů. Ale časem jsem začala mít pocit suchého oka a nošení čoček již nebylo takové pohodové jako dřív, a k brýlím se mi vracet nechtělo. Před třemi lety jsem se rozhodla podstoupit laserovou operací očí. Nejlepší investice mého života. Doporučuji. Nebolí to a již pár hodin po zákroku může člověk fungovat. A hlavně - vidím! Neřeším ani brýle, ani čočky. Prvních pár dní po operaci jsem se nemohla vynadívat, koukala jsem jak magor z okna. Najednou jsem viděla detaily, které jsem dříve neviděla. Dnes si již nedovedu představit opět nosit ať už brýle či čočky. Zkus zvážit.

arrow
profile_image
Maudík
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nad operací jsem už nejednou uvažovala, ale vždy nebyly finance a pak zase odvaha. Ale nejspíš v budoucnu vyzkouším. Uvidíme, jestli vubec budu vhodny kandidát. Jenze do te doby se musim znovu spřátelit s brýlemi. Jak říkáš, nošení čoček po takove době uz není tak pohodlné jak zpočátku.

arrow
profile_image
ladyve
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Syn nosil čočky denně 10 let. Teď si pořídil brýle, zvykal si cca měsíc. Teď už se mu moc nechce čočky nasazovat

arrow
profile_image
Rosálka
od 11. 12. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, obecně se doporučuje nenosit v kuse pořád jen čočky, ale alespoň 1x týdně si dát na oči brýle a tím pádem bys předešla problému, se kterým se teď potýkáš. To, že nemáš ostré periferní vidění může být dost nekomfortní, ale oči přivyknou. Pokud je ti to extrémně nepříjemné, tak si dej na hodinku čočky a pak zase brýle a postupně oči trénuj.

arrow
profile_image
Maudík
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rosalka:
Jo, já vím. Ja jsem občas používala mé staré brýle ale vždy jen na chvíli, ráno o víkendech, tak na 2-3 hoďky a pak jsem vždy nasadila čočky. Nenosila jsem ty brýle celý den. Vím že to bylo špatně, ale do nedávna jsem s tím až tak problém neměla. Až poslední rok co jsem v práci pod zářivkama, a suchý vzduch, tak mi bývaly čočky k večeru už nepříjemné no a až teď jsem se konečně odhodlala pro ty brýle no.
A naštěstí už jsem si na ně po týdnu zvykla

arrow
profile_image
Mara2672
od 11. 12. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
jsem optik a optometrista, a přijde mi hodně zvláštní, že si tak dlouho zvykáte. Podle mě je v něčem zádrhel. Na nové brýle, jsou-li dobře vyměřené a nacentrované si zvyknete do týdne. Trvá-li to déle, je třeba hledat chybu. Pak mě hodně překvapilo, jak dlouho nosíte kontaktní čočky. Ideální je, je mít maximálně osm hodin denně, rohovka přijímá vzdušný kyslík, zdravá nemá cévy, co ji ho přivádějí, delším nošením se bohužel vytvářejí. Vždy je dobré kontaktní čočky kombinovat s brýlemi.
Pomohla bych, ale jsem z Klatov

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené