arrow
profile_image
Limetka 33
od 1. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Prosím někoho, kdo tomu rozumí, nebo je z oboru, nebo měl stejný problém. V pondělí jsem byla na vytržení spodní osmičky. Zub byl venku celý, jen podle RTG byl kořen zahnutý. Zubař mi pořá říkal, že to snad tady zvládneme. Tak jsem se ani nebála. Jenže- přecenil svoji síly, jak říkal a zub trhal skoro hodinu. Jenže, při prohlídce zubu se zjistilo, že mi tam prej kousek zustal. Znovu to rentgenoval, ale prý nebyl vidět-nevím. Dal mi silné antibiotika a silné léky na bolest. A ledovat a vyplachovat šelvějí. Já se divila, jestli ten kousek kořene tam nebude vadit a prý pokud je malej, tak nebude. Stejně si tam muj zub nechal, prý kdyby byl potřeba sebou na stomatochirurgické oddělení. Stále to to bolí a je to už 5. den. Nedovedu si představit, že by se mi tam ted někdo vrtal a tahal nějakej kořen, kterej se ani neví, kde je. Ale protože to stále bolí, mám divnej pocit, že ATB nezabírají, léky na bolest sice zaberou, ale neléčí. Je možné, aby tam kořen zustal, přeléčilo se to ATB a bylo to v pořádku? Děkuji

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Klid, po trhání osmiček není výjmečné aní 14 dní nateklosti a bolesti. A je možné, že ten kořen se nějak "zapouzdří" a bude to v pořádku.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Limetka 33: Já se divila, jestli ten kousek kořene tam nebude vadit a prý pokud je malej, tak nebude.

tak to máš teda fakt šikovného zubaře...kořen se v žádném případě nesmí nechávat je potřeba ho vyndat a pokud ti tohle řekne zubař,tak byl líný a nechtělo se mu to dloubat.Mé zubařce se to taky stalo,že mi vytrhla zub a kořen zůstal,ale v žádném případě by mě neposlala domů s tím,že to nevadí!

arrow
profile_image
mell
od 29. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak mě trhal zubař spodní moudrák 17.5. a teprve ted asi 5 dní jsem bez bolesti. Špatně se to hojilo, dostala jsem zánět , takže ATB , týden denně u zubaře a to byl zub venku raz dva. Zubař mi říkal, že pokud to nepřestane bolet, tak to bude muset znovu umrtvit a vyčistit /vydlabat / až na kost. Naštěstí je vše ok. Přeji ti brzké uzdravení , hlavně ať ti vyndají ten kořen, zajdi si jinam , ten tvůj zubař bude asi trochu nešika

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já nevim no....Taky mi trhali zub 7 a pak když,už tam nebyla krev sem viděla,že tam je něco bílího takovej kousek,dloubala sem do toho bylo to tvrdý.Tak sem došla k závěru,že mi tam asi kousek nechala (pokud,už to nemohla bejt ta kost)-nevim jak tohle funguje.Ale spíš to byl ten zbytek zubu.Protože to hrozně bolelo ještě tak bych tam nešla na nějaký vydloubání ani za nic a na operaci,už vůbec ne-asi by to museli rozříznout.Nechala sem si to zarůst a teď to mám tak 3 roky a je to naprosto v pohodě.

arrow
profile_image
Limetka 33
od 1. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na valux: Prej pokud je malej, do 2 mm, tak to nevadí. Ježe to já nevím, jestli je do 2 mm, myslím, ani on ne.Reaguji na Sandí: Určitě by to nedělal, musela bych na stomatochirurgii.Jen jsem o tom nikdy neslyšela, že by se mohl nechávat.Reaguji na mell: Takže jsi trpěla skoro 3 týdny? A to jsi tam teda nešla, když to bolelo, aby to vyčistil? No já ATB mám od začátku, ale nějak nepomáhaj vubec.Reaguji na anafara: Teda vubec si neumím představit si do toho dloubnout. Ale to bílé prej je v pořádku, jsem někde vyčetla, muže to být hnis, ale nemusí, je to známka, že se to prej hojí. Kus zubu ti tam nemohl nechat. i když, všechno je možný.

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Limetka 33: No víš co bylo to tvrdý,tak to těžko mohlo bejt něco jak píšeš...a dloubala sem do toho samozřejmě,až když to bylo nebolestivý po pár dnech jen tam byla pořád díra co nezarostla a vní kousek něčeho bílího tvrdýho.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené