Už jste někdy absolvovaly víc jak 3 kola pohovoru na jedno pracovní místo? Mám dnes za sebou právě třetí kolo a prý bude ještě jedno, si připadám, že jdu k FBI a ne na pozici obchodně-ekonomického asistenta.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A můžu se zeptat, co v jednotlivých kolech požadovali?

Já absolvovala tři výběrové procesy a další by mi přišel opravdu zbytečný..za tu dobu už musí poznat, zda přijímají toho, koho potřebují..

Cituji emcak: připadám, že jdu k FBI a ne na pozici obchodně-ekonomického asistenta.

Na těchhle pozicích je hrozný přetlak a tak chtějí vybrat toho nejlepšího z nejlepších. Myslím, že si můžeš gratulovat, že jsi došla až tak daleko. I tak je ale jasné, že čtvrté kolo je už přehnané a člověka to úplně otráví.
Možná taky zkouší těmihle koly, jestli o pozici máš skutečný zájem a jestli vytrváš.

Cituji Mia_Sofia: alší by mi přišlo už opravdu zbytečné..za tu dobu už musí poznat, zda přijímají toho, koho potřebují..

Souhlasím, často mi přijde, že některé firmy dělají vícekolové pohovory jen tak, aby byly důležitý a nemá to praktický význam. Pouze JEDNOU ze všech pohovorů, co jsem kdy dělala, jsem měla pocit, že ten člověk (personalista), ví, proč se mě ptá na dané otázky a co z mých odpovědí opravdu zjistí.

Jinak to dělaj lidi, co se tě zeptaj na 3 špatné vlastnosti a vlastně vůbec neví, proč se na to ptají a dělají to jen proto, že "se to tak přece obvykle dělá".

Cituji Mia_Sofia: Myslím, že si můžeš gratulovat, že jsi došla až tak daleko

Souhlasím!

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Já se s tímhle taky setkala, když jsem se ucházela o pozici asistentky předsedy soudu. Když mi po 3. kole volali s tím, že by mě chtěli pozvat znovu, narovinu jsem se už ptala, jestli mě po tolikáté zvou proto, že mi to místo chtějí nabídnout, anebo jestli je to opravdu další kolo, do kterého postoupilo více uchazeček. No bylo to opravdu další kolo. Tak to mi připadalo už přehnané, nikdy předtím ani potom jsem se s tímto nesetkala. Zvlášť když jsem se pochopitelně ucházela i o jiná místa, tak jsem nechtěla čekat, jak a kdy se teda uráčí rozhodnout se. Na to 4. kolo jsem ani nešla a nakonec to bylo pro mě dobře, našla jsem si vzápětí práci lépe placenou než ve státním sektoru. Ale pokud o to místo stojíš, tak vytrvej Přeju hodně štěstí.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Cituji Mia_Sofia: A můžu se zeptat, co v jednotlivých kolech požadovali?

U mě to bylo tak, že první pohovor byl s nějakou právní asistentkou potenciálního šéfa, takový ten klasický obecný pohovor. Další kolo byl písemný test z české gramatiky, z angličtiny a němčiny (což klidně mohli sfouknout během toho prvního kola), třetí byl pohovor přímo se šéfem. Na základě toho se podle mého názoru už rozhodnout mohl, nevím, proč by těch pár zbývajících uchazeček potřeboval vidět znovu.

V mém případě bylo dost ubíjející především to, že mezi jednotlivými koly měli docela velké prodlevy - po pohovoru jsem čekala třeba i víc než týden, než se ozvali, s tím že mě zvou znovu, takže celé se to opravdu hodně protahovalo. Člověk přece nemůže tak dlouho čekat jen na to jedno místo, aby si mezitím nechal uniknout jiné nabídky (a to původní třeba nakonec stejně nezískal), že.

Reaguji na Mia_Sofia: první pohovor byl po telefonu v angličtině s ekonomkou pod níž bych dělala, pak druhý osobní s touto ekonomkou, ta mi sdělila, že třetí kolo bude s majitelem a budem asi 4 uchazečky, třetí s majitelem firmy a s ekonomkou a to mi majitel sdělil, že bude ještě jedno kolo

nevím, ale připadá mi to už ujetý a začínám pochybovat o solidnosti firmy

arrow
profile_image
maora
od 20. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já také prošla 4-kolovým VŘ - trvalo to celkem dva měsíce, u každého kola seděli dvě osoby, které se po každém kole změnili + personalistka a až na tom posledním jsem zjistila, že v takové společnosti pracovat nechci, protože až opravdu na tom posledním seděl ten hlavní, se kterým jsem měla co nejvíce spolupracovat...
1. kolo oťukávačka + pohovor v cizím jazyce
2. kolo finanční ředitel s hlavní účetní + zkouška z účta
3. kolo technický ředitel a nějaký IT + zkouška z technických věcí
4. kolo generální a obchodní ředitel - výběr mezi dvěma kandidáty a formality
Stálo mně to celé hodně energie a času - nebyla jsem nezaměstnaná, takže ty výmluvy v práci, kam furt chodím... Ztracený čas a naděje..
Jinak za mne si myslím, že ale na takových VŘ opravdu chtějí vybrat toho nejlepšího a nestojí o fluktuaci pracovníků.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji maora: trvalo to celkem dva měsíce,

Teda! To je opravdu dlouho. To vyjde tak akorát na výpovědní lhůtu v bývalém zaměstnání.

Cituji maora: chtějí vybrat toho nejlepšího a nestojí o fluktuaci pracovníků.

Tak toho nejlepšího opravdu vyberou a to pečlivě . Ale stejně se může stát, že dá přednost jiné práci nebo, že po čase odejde.
Já bych se teda nedivila, kdyby to zájemce přestalo bavit. Asi bych měla trochu nedůvěru k té společnosti, že si na něco hrajou (alá anglismy v názvech pozic). Neřeknu, kdyby to byla pozice nějakého ředitele, ale asistentka?

Reaguji na emcak: ještě podotknu, že nástupní plat je 15000 hrubého

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak za ty penize fakt super výběrko. Doufám, že ti to aspoň řekli někdy v prvním a druhém kole, protože zjistit to až u posledního, tak je tam snad i seřvu, jak zachází s časem uchazečů.
Já jsem zažila jednou dokonce 5 kol, ale to byla dost specifická práce s výborný platem
Jinak většinou pohovor po telefonu, testování, AC nebo osobní pohovor a případně ještě pohovor přímo s nadřízeným, ovšem tolik kol za 15 tisíc....fakt děs

a je to tady, čtvrté kolo lustrace, do středy mám zmapovat německý trh a poslat výrobce ..., tak jsem jim to během hodiny poslala, už to beru jako hru, přestávám mít chuť pracovat někde, kde mě pořád zkouší s dalšími 3mi uchazeči

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Má sestra na současnou pozici personální manažerky absolvovala 6 kol... Jinak já osobně jsem se setkala max. se 3.

arrow
profile_image
Carnia
od 4. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osobně jsem se setkala pouze s 2 koly, do těch 3 mi to přijde relativně běžné.

V mojí stávající firmě je běžné pouze jedno, protože adepti už jsou vybráni pečlivě předem - headhuntery, personálními agenturami. Není čas ztrácet čas s nevhodnými kandidáty

Ale nyní třeba hledáme účetní s praxí a tam to bude min. na kola dvě. Na prvním kole (6-8 kandidátů) prověření znalostí a na druhém (2-3 kandidáti) s účastí personální ředitelky, která na prvním kole nechce ztrácet čas.
Ale tedy 3 a více kol na pozici se mzdou 15tis, to mi přijde přehnané, asi mají čas si dlouho vybírat...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené