arrow
profile_image
ha_na
od 4. 2. 2020
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím. Můj problém s vizáží spočívá v povolené dolní část obličeje, dýchám většinu dne ústy (ne nosem), brada ustupuje a je dvojitá. Vypadám trochu jako ještěr - přitom nejde o obezitu.
Myslela jsem, si že jde o (nehezký) „typ obličeje“.
Náhodně jsem na YT narazila na "MYOFUNKČNÍ TERAPII“ (a "myofunkční poruchu")! Podle nich jde o přetížené -některé- obličejové svaly a špatnou polohu jazyka v puse (souvisí snad s polykáním), což prý lze korigovat. Nerovnováha orofaciálního svalstva. Mají tam i srovnávací obrázky obličeje - krásný profil a vedle toho přesně to, co mám já – ta HRUZA.
Při googlení mi vyjdou mi specialisté v zahraničí, patrně fyzioterapeuti (na YT to je např. kanál Sarah Hornsby). Ráda bych s tím začla něco dělat - nechci vypadat jak ještěr - pomoc.
Okrajově jsem toto v CZ našla mezi nabídkou pro logopedy (nějaké školení pro ně), ale já chci někam docházet na tu terapii (v Praze, nebo někde poblíž). Vyšla k tomu odborná kniha od Anity Kittel, ale nejsem zdravotník. Jinak vadu řeči nemám absolutně žádnou, takže nerozumím té nabídce pro logopedy.

Vy, které jste tu řešily dvojitou bradu (mmch jsem objednaná na injekční lipolýzu fosfatidylcholinem) - neřešily jste i tu „orofaciální“ stránku? Já totiž extra zásoby tuku v podbradku nemám, spíš zjevně vypracované svaly Našla jsem i odborné slidy, kde je zmínka, kolik kg denně jazyk v ústech "naposiluje" a když je nesprávný návyk, tak to je zjevně vidět, no.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené