arrow
profile_image
Anazuz
od 3. 11. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stavíme a rozhodli jsme se taky pro topení v podlaze, teplovodní. Jak je to s ekonomikou, kolik protopíte ročně při jakých m2?

bufinka
Podlahové topení máme všude kromě ložnice a pokojíků. Jsou to v betonu zalité hadice naplněné vodou, která je ohřívána plynem. Jsme spokojení - narozdíl od radiátorů je teplo rovnoměrně rozložené. Rozhodně to od podlahy nijak "nehicuje" - teda pokud nechceš topit na "trenýrkovou pohodu". Taky nikde nezavazí. Investice je napřed asi vyšší než u radiátorů, ale spotřeba potom menší. No a komfortnější.

My ho máme v přízemí, na zemi je dlažba a je to moc příjemné, výborné to je v zádveří, krásně uschnou boty. Až budeme stavět další dům, dáme to všude, abychom nemuseli čučet na radiátory.

arrow
profile_image
Ninda
od 11. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Liz
Kolik to stálo ?
nás to třeba vyšlo levněji než radiátory - a to nekecám!když už si totiž někdo pořizuje fungl nový topení,tak si vybere nějaký "hezčí" radiátory a ty pak jsou o dost dražší.Nás to vyšlo na celej barák (cca 120m2) na nějakejch 160tis.(včetně kotle).

arrow
Neprodává v Bazaru

Lenička
My ho máme v přízemí, na zemi je dlažba a je to moc příjemné, výborné to je v zádveří, krásně uschnou boty. Až budeme stavět další dům, dáme to všude, abychom nemuseli čučet na radiátory.
Tak doporučuji Ti nedávat to všude, protože my jsme měli před stavbou domu na pozemku několik proutkařů a ti nám nezávisle na sobě shodně potvrdili, že podlahové vytápění (jak elektrické, tak teplovodní) zhoršuje geopatogenní zóny (v podstatě máš pak barák jednu velkou geopatogenní zónu). A dle jejich doporučení jsme v tomto duchu stavěli i barák. Tzn. podlahovku jen tam, kde se dlouho nezdržujeme - koupelny, chodby, kuchyň. Zato v obýváku a ložnicích máme radiátory (i radiátor ti zhoršuje geopatogenní zónu, to je tou proudící vodou v něm, jenže radiátor není tak velká plocha). Dokonce nám doporučili nemít lampičky těsně u hlavy na nočních stolcích u postele, ani nic elektrického - např. el. budík, co se dává do zásuvky...
Zdá se Ti to jako prkotina, jenže až budeš řešit špatné spaní a příčiny, tak to může být tímto.
Takže můj názor - podlahovku alespoň do ložnic NE, případně ani do obýváku.

arrow
profile_image
ducati
od 2. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

my sme si tiež dali podlahové vykurovanie, teplovodné..
do celého baráku..nechceli sme sa pozerať na radiatory - nepáčia sa nám..a tie,ktoré sa nám páčia, stoja nehorázne peniažky ..
je to príjemné teplo, aspoň čo som postrehla u ľudí, ktorí to majú..tak sa tešíme, keď ho konečne spustíme - budúcu zimu..
no investícia bola dosť vysoká..na podlahovú plochu 200m2 nás to vyšlo 205000 Sk - teda vrátane izolácie polystyrénom (na prízemí 11 cm hrúbka a na poschodí 5 cm hrúbka)..

a v prechodných obdobiach budeme kúriť krbom

Neny, podlahovku máme i v ložnici a problémy se spaním fakt nemáme. Za sebe doporučuji, akorát se člověk musí smířit s dlažbou v celém době, i když už se dělá i dlažba v dekoru dřeva, tak to není tak hrozné.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Také jsem příznivkyně podlahového topení....na omak ale dlažba nesaje teplo jak jsem to pocítila u někoho....máme jej v přízemí tj. obývák + kuchyň, koupelna, wc a méně pracovna, v zádveří to nemám-zima tam není. V garáži když mrzne je to puštěné na 2, abych nesedala do studeného auta.... Kotel mám jak na podlahové tak na radiátory, které mám v podkroví, zde jsou zastavené a jen maminka, která je ve svém pokojíku tak jej má puštěný a také je puštěno nahoře v její koupelně s wc. Horní velký dětský pokoj a ložnice je zastavena a pouští se až se buď přijde domů a nebo v 8 hodin před spaním.
V obýváku jsou ještě krbové kamna, které při občasném používání vyhřejí celý dům a vypnou termostat a teplota se drží v domě cca 2 dny než zase naskočí. Takto protopíme cca 23 000 Kč ročně, včetně ohřevu teplé vody. Kdybychom topili více v krbovkách byla by větší úspora, topíme cca 1x v týdnu a 1x o víkendě. Takže v průměru 1-2 x.
janis

arrow
profile_image
Anazuz
od 3. 11. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kanka
akorát se člověk musí smířit s dlažbou v celém době
To snad není potřeba, ne? Podlahovku budeme mít pod marmoleem a dřevěnou plovoucí podlahou a taky to jde. Konzultovali jsme to vše s podlahářem i topenářem.

arrow
profile_image
ducati
od 2. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

čo sa týka podlahy, tak sme pôvodne chceli dlažbu..nič proti nej nemám, budeme mať zariadené v modernom štýle a dlažba sa mi páči..
ďalšou alternatívou bolo marmoleum - to som ale zamietla kvôli háklivej údržbe, neznesie kontakt s vodou - a to by som musela dávať príliš veľký pozor a natiahnuť koberce k vchodovým i terasovým dverám..
a momentálne riešime leštený betón - úplne najviac zo všetkého sa mi páčia bezšpárové podlahy, krásne to otvorí priestor..tak uvidíme, zbieram zatiaľ informácie..

- ešte alternatívou bola aj stierková epoxidová podlaha - páči sa mi,no má zlú oteruvzdornosť a nestálosť farby,takže to sme tiež zamietli..

Anazuz
dřevěnou plovoucí podlahou
Dělá se plovoučka na podlahovku, to ano, měl to i známý a musela pryč. My to konzultovali se špičkami v oboru (sami se pohybujeme ve stavebnictví) a všichni se shodli na dlažbě. Podlahář i topenář ti samozřejmě řeknou co chceš slyšet. Keramická dlažba je prostě nejlepší volba, pokud mi nevěříš, tak si pročti třeba living, jsou tam lidi co mají zároveň dlažbu i plovoučku a píší tam o rozdílech až 5 stupňů a to nemluvím o rychlosti výhřevu apod.

arrow
Neprodává v Bazaru

kanka
podlahovku máme i v ložnici a problémy se spaním fakt nemáme
Buď ráda, alespoň teď víš, že nepatříš mezi lidi, kteří jsou citlivější na geopatogenní zóny. Máš štěstí.

arrow
Neprodává v Bazaru

ducati
podlahové vykurovanie, teplovodné..
do celého baráku..nechceli sme sa pozerať na radiatory
Chápu, radiátory nejsou opravdu nic hezkého.
Já mám jen dotaz, jak řešíte případnou zimu v koupelně (podlahové topení v koupelně 100% nestačí, to máme spočítané i od našeho technika... máme zateplenou novostavbu, dokonce s rekuperačním větráním, takže nikdy v koupelně nevětráme tak, že bychom v zimě natvrdo otevřeli okno a pustili dovnitř studený vzduch... přesto kdybychom měli v koupelnách puštěnou "jen" podlahovku, tak by mi při koupání byla zima).

arrow
Neprodává v Bazaru

Anazuz
Podlahovku budeme mít pod marmoleem a dřevěnou plovoucí podlahou a taky to jde. Konzultovali jsme to vše s podlahářem i topenářem.
Ono to jde, ale ty tepelné ztráty jsou pak holt větší. KANKA má pravdu, že pro podlahovku je nejideálnější dlažba (my ji máme taky jen pod dlažbou - koupelny, chodba, kuchyň). Vy to zřejmě nevíte, protože jste to nediskutovali s energetickým technikem, ale jen se řemeslníky (podlahář, topenář).
Ale samozřejmě jde dát podlahovku pod cokoliv, když už na to příjde. Akorát Tě to po stránce provozních nákladů bude stát o něco víc.

Neny
jak řešíte případnou zimu v koupelně
Koupelku si bez žebříku na elektriku taky neumím představit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené