arrow
profile_image
mk11
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem, mám problém s podnájemníkem ve svém družstevním bytě: neplatí nájem, vůbec nekomunikuje, tak jsem odstoupila od smlouvy a podala žalobu na vyklizení bytu. Jednání u soudu má brzy proběhnout. Jenže. Družstvo chce měnit okna a to v termínu, který je tak brzo, že se ho soudně nepodaří tak rychle vystěhovat. Tak a problém tedy je, aby pustil řemeslníky do bytu, když se budou dělat ta okna. Vůbec nevím, co dělat (naštěstí se mi nikdy nic takového nestalo, až teď). Napadlo mě, dát klíče od bytu někomu z družstva, aby je předal řemeslníkům, když by podnájemník neotvíral. Je to sice asi trochu divný, ale opravdu mě nic jiného nenapadá (kromě toho, že nájemníkovi opět zbytečně dopisem s dodejkou výměnu oken ohlásím). Prosím, nemáte někdo nápad, jak postupovat, aby nenastal problém, že můj byt bude hatit rekonstrukci celému domu? Moc Vám děkuji za odpovědi.

A jak to máte se smlouvou?Jaké jsou tam podmínky atd., máš to přes realitku?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ale práva k užívání bytu máš ty, ne nájemník.
Samozřejmě záleží jaké máte podmínky smlouvy, ale on má povinnost tě do bytu pustit. S nějakým svědkem bych šla a řemeslníkům normálně otevřela, když by neotevřel on. Jen bych s sebou vzala toho svědka aby tě neobvinil, že mu něco zmizelo a tak.
Ale věřím, že když zagoogluješ, narazíš na nějakou poradnu, kde ti poradí. Například existuje časopis střecha pro majitelé domů (kteří je pronajímají atd). Určitě by byli ochotní, kdybys jim zavolala a zeptala se co dělat.

Ve smlouve obvykle bývá, že bez podnájemce nesmíš do bytu svévolně vstupovat, vyjma nutných případů.A to bych řekla, že toto bude, my jsme měnili stupačky a i když to nebylo příjemné, domluvili jsme se.Ale já pronajímám přes realitku, takže problémy řeší oni.

arrow
profile_image
mk11
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lusinda: Máme normálně podnájemní smlouvu s tím, že tam právě byla možnost okamžitého odstoupení (tu jsem využila). Pak tam mám i ustanovení o tom, že se ta okna budou měnit, a že podnájemce je srozuměn s tím, že tam musí být přítomen a řemeslníky vpustit. Jenže když vůbec nekomunikuje, tak mám obavy, že neotevře. Není to přes realitku.

Shaki: Ano, s tím svědkem by to možná šlo. Asi mi stejně nic jiného nezbyde.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud jsi řádně odstoupila písemně od smlouvy, je byt obývaný nezákonně a ty žádáš o jeho vyklizení. Ale přijít do bytu je tvé právo, on ho má obsazený nezákonně. Takže klidně tam pracovníky pusť. Termín mu prostě oznam jak hotovou věc. Ty jsi ta, která o tom rozhoduje

arrow
profile_image
Everyoung
od 15. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kromě toho máš na něj ještě jednu páku. Pokud je byt oním nájemníkem užíván i po lhůtě k jeho vyklizení poté, kdy jsi smlouvu vypověděla, můžeš na něj podat trestní oznámení pro neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo nebytového prostoru podle § 208/1 tr. zákoníku, za který mu hrozí až dva roky. Možná stačí ho o tom informovat.

arrow
profile_image
mk11
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji všem, snad to vyjde.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené