arrow
profile_image
Kischona
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
ráda bych znala vaše názory na podnikání, zda si myslíte, že je lepší podnikat sám či ve více lidech?

Konkrétně zakládám obchod, vše je teprve v počátcích, tak se rozhoduji, zda do toho jít sama či ve dvou. Na tento nápad mě navedla kamarádka, která má kontakty na typ zboží, který chci nabízet, na jednu stranu, vím, že krom kapitálu a dodání zboží by velkou práci nezastala, jelikož žije v zahraničí. Jsem ten typ člověka, který si radši vše udělá sám. Předpokládám, že kontakty bych dokázala sehnat také, ale je to předpoklad. Zase kdyby to nevyšlo, nebude má ztráta tak velká, jako když do podnikání půjdu sama.

Máte nějaké zkušenosti? Ve dvou mi to přijde jako velký zdroj problémů, na druhou stranu se dají točit větší peníze a neleží veškerá zodpovědnost na mých bedrech.

Teď rozjíždím s kamarádkou e-shop, ve dvou. Je to podle mě lepší, dá se zvládnout více práce, nabídnout více služeb a věcí. Nadruhou stranu, pokud si radši uděláš vše sama, tak by to pro Tebe mohl být problém, nemít úplně vše pod kontrolou a něco přenechat ostatním. Ale podle mě podnikání ve dvou znamená více práce, více větší výdělek. A navíc, pokud by se to dobře rozjelo, tak si můžete otevřít třeba druhou pobočku, druhý obchod a tomu zase bude šéfovat ten druhý

Omlouvám se za více větší, samozřejmě tam mělo být jen větší

arrow
profile_image
SunnyBall
od 17. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že ve dvou je to lepší, ale prostě hned ze začátku si určit kdo bude dělat co a fakt si vymezit jak budete s penězi nakládat, protože peníze jsou největší zlo .. Taky bych ráda podnikala, ale právě bych ráda spíše k sobě někoho ...

Budu držet palce ať ti podnikání vyjde

arrow
profile_image
Kischona
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji za názory, je to teprve v plenkách. Kamarádka žije v cizině, takže by mi nezasahovala do chodu tady. Mám jen strach, že bych se dostala do fáze, kdy já bych zařizovala vše a ona jen dodavatele, takže já bych byla udřená a ona vysmátá za stejný podíl.
Reaguji na Misul.Svecova: A už jste ho spustili? Šlape to? Mám strach, jestli trh není e-shopama přesycen. Můj plán byl také nejprve začít "jen" s e-shopem, pokud se chytne, tak za další 2-3 měsíce kamenný obchod.

Reaguji na Kischona: Je to o tom najít díru na trhu a nebo aspoň něco, o co bude pořád zájem a pak být co nejlevnější a ostatní e-shopy s marží v řádech stovek až tisíců korun se můžou jít zahrabat
A v jakém oboru chceš podnikat? My rozjíždíme boty, kabelky,...Zatím to šlape, máme tedy e-shop na facebooku. můžeš se podívat, stačí na fb zadat Fashion Paradise, máme zaplacenou první objednávku a to je shop rozjet týden. Ale jsme studentky, takže začátky budou pomalejší

arrow
profile_image
Kischona
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Misul.Svecova: Podívám se a gratuluju Mohla bys mi prozradit, jaký byl Váš počáteční vklad? Já bych ráda měla jakýsi módní butik, za prvý u nás ve městě nic takového není - samý šikmooký a to máme 90 000 obyvatel a za druhé je to něco, co mě baví, navíc máme dodavatele jehož ceny jsou opravdu pakatel, teď to jen rozjet.

Já taky studuji PR jako koníček fotím, takže si snad ty věci dokážu i snad nafotit a udělat si reklamu. Snad o sobě můžu říct, že jsem podnikavá, v 16 jsem měla obchod s výdělkem okolo 3000,- měsíčně. Není to žádná sláva, ale v tu dobu to pro mě byly velké prachy a šlapalo to, problém byl, že to byl jen koníček zaměřený na velmi malou úzce specifickou skupinu lidí. Tak snad to teď pošlape lépe.

arrow
profile_image
Kischona
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Misul.Svecova: Fashion Paradise

Máte krásné kousky a hlavně levné, asi jste získaly novou zákaznici ani jsi mi to neměla ukazovat

Cituji Kischona: Máte krásné kousky a hlavně levné

To bylo přesně to, o co nám šlo. Facebook a jiné weby jsou plné oblečení se strašně velkými maržemi..Ne každá slečna na to má a proto to chceme zprostředkovat. Vklad je opravdu minimální. 4000. 1) Kdyby to nevyšlo, tak neproděláme tolik 2) Jsme studentky 3) je to na zkoušku, víc nepotřebujeme.
Možná brzy skončíme, ale za zkoušku to stálo. Tomu vašemu se to asi nedá rovnat, protože butik se těžko otevře se dvěma druhy zboží že
Módní butik bych potřebovala u nás. Taky samý vietnamci a když už tu něco je, tak je to tak nehorázně předražený, že si tam někdo může něco koupit tak 1x za měsíc a zanedlouho je to zavřené. Ted jsem například sháněla narychlo plavky, jen na jednu akci, ale prostě nedá se to sehnat. Takový obchody tu nejsou..

arrow
profile_image
Kischona
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji panda08: Takže co se zkusit domluvit třeba na tom, že bude opravdu jen prodávat za 33% procentní zisk a ty s o vše starat za 66%? Nebo tak něco...Bo je samozřejmé, že ty tu budeš mít víc práce..

O tom už jsem také přemýšlela, ale obávám se, že na to nebude chtít přistoupit, byl to její nápad. Jde mi defakto jen o ty dodavatele, protože prachy mám, to není problém, navíc táta podniká, takže mi do začátku pomůže a zaštítí, má živnostňák, takže by to zřejmě šlo přes něj.

Reaguji na Misul.Svecova: No, právě, u nás to samé. Mám sehnaný i pronájem, předběžně, tak doufám, že mi e- shop potvrdí, že zájem je a bude se to dát rozjet i do toho kamenného obchodu. Snad to vyjde.

arrow
profile_image
kokollarinka
od 22. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem na tom stejně jak vy holky,ale já jdu do toho sama ... ..Příští týden odlétám do Londýna ,to trochu prozkoumat tam a přes známé zase Itálii ,tak jsem zvědavá. Z mých zkušeností ,nevěřím nikomu a mnoho kamarádství ztroskotalo časem ...Obere tě kolikrát rodina,ač je to hnusné ,natož ten červík pochybnosti jednoho dne přijde mezi kamarády. Tomu já se vyvaruji ..Mnoho štěstí ,za mne odpověd zní ne ,sama ..

arrow
profile_image
Eviss mojeid
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já teď budu rozjíždět butik s přítelem Živnosťák bude na mě, já budu i prodávat a starat se o celkový chod. Přítel dělá u rodičů, kteří ve stejném oboru podnikají 20let, takže spoustu zkušeností. Víme kde nakupovat nejlepší kousky za nejlepší cenu atd..Spoustu věcí můžeme s nimi skloubit. Peníze dáváme společně dohromady a vydělaný budeme taky.

Reaguji na kokollarinka: Reaguji na Eviss:
Přeji hodně štěstí! Dnes prorazit dá práci..

arrow
profile_image
Eviss mojeid
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Misul.Svecova: To každopádně. Jinak děkuji, tobě taky. Bude to chtít zamakat a doufám, že budou výsledky, moc bych si to přála

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Kischona: Jestli podnikat sama nebo ve dvou.. to je dost relativní.
Osobně na podnikání ve více lidech vidím spíš negativa. Jsou proto potřeba určité společné představy a naprosto jasná pravidla atd. Já bych do společného podnikání šla pouze s jedním člověkem o kterém vím, že bych se na něj mohla stoprocentně spolehnout a jeho morální zásady jsou naprosto nad vším... Jinak ani náhodou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené