arrow
profile_image
elisss0
od 22. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Začínám s nošením kontaktních čoček značky Acuvue, problém je ten, že mám oči vždy podrážděné po vytáhnutí čoček a vždy, když si je nasadím tak první cca 2 hodiny mám úplně červené oči. Zajímá mě, jestli je to tím, že nejsem na čočky zvyklá a mám tomu dát čas, nebo mi čočky nevyhovují a měla bych vyzkoušet nějaké jiné a pokud možno, tak jaké?

arrow
profile_image
Baju
od 29. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Možná máš jen suché oči, zkus k tomu ještě nějaké kapky. V optice ti poradí, ale kvalitní stojí tak 150 Kč.

Já s čočkami taky začínám a skoro o nich nevím, takže tím že nejsi zvyklá to asi nebude...

arrow
profile_image
nexy
od 2. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mně tohle dělal roztok, tak jsem ho vyměnila a od té doby bez problému

arrow
profile_image
shaolinka
od 13. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Roztokem to může být, ale přikláním se spíš k výměně čoček. Na druhou stranu já po vyndání čoček mám také trochu červené oči ale rozhodně ne při nandání. S výběrem čoček moc neporadím, je to individuální, každému sedí něco jiného..musí se vyzkoušet.

arrow
profile_image
halley
od 12. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tohle není podle mne normální. Když jsem začala nosit čočky, nic takového jsem nepociťovala a asi po dvou dnech jsou nevěděla, že je mám. Rozhodně si zajdi někam, kde ti poradí. Za jednu návštěvu a radu, které čočky a roztok by ti vyhovovaly, nic nedáš. Pak už si můžeš objednávat přes net

arrow
Neprodává v Bazaru

Čočky Acuvue jsou sice poěmrně kvalitní, ale nejlepší, co jsem kdy měla a můžu doporučit jsou AirOptix DayNight od CibaVision. Při výběru čoček se dívej na obsah vody a propustnost kyslíku. Doporučuju vybírat si ty s co největší propustností kyslíku (které jsou vhodné i na občasné přespávání, což ale, pokud máš obzvlášť citlivé oči nedělej ani tak) Další problém může být v zakřivení čočky. Musí ti prostě sednout.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejlepší jsou dle mého názoru čočky Air Optix Aqua, protože obsahují laicky řečeno více vody než normální čočky Zkus si párkrát za den prokapat oči umělými slzami, mělo by ti to pomoct, mě to na podráždění oka vždycky funguje a to je mám taky hodně citlivé.

Ahoj, já jsem čočky začla nosit tak před dvěma rokama a taky Acuvue a první měsíc sem měla červený oči celý den a furt sem je v oku jakoby cítila, dokonce se mě aji lidi ptali jestli brečím ale po tom měsíci to bylo už normální a už sem je ani necítila a někdy s něma aji usnu protože zapomenu, že je mám ... dej tomu čas a to oko si musí zvyknout.

Doporučovat konkrétní značku je dost nesmysl - i když, jsou lepší a horší materiály - protože stejně každý má jiné zakřivení a rozměrové parametry..
Můžeš zkusit jiný roztok - doporučuju AOsept, kterým minimalizuješ chemikálie, které by mohly dráždit.
Pak zkus taky na čočky vůbec nesahat (pozor i při nandavání - nedotknout se čočkou oka) - pinzetu a silikonový aplikátor - tím minimalizuješ možnost mechanické nečistoty.
Kapky zkus taky, ještě před nandáním čočky (doporučuju Hylo-comod), ale suché oko se dá celkem poznat..
Pokud nic nepomůže, tak asi nebude čočka mít ideální rozměry. (mně se strefil až 3. optometrista...) Vletěla bych k němu si tam stěžovat, nejlépe s tím rudým okem.

arrow
profile_image
Kachidlo
od 26. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na elisss0:
Já měla napoprvé i horečku. I teď po 7mi letech si čočky do očí někdy nedám a nedám , protože je mám nějaké přecitlivělé. Někdy mám večer pocit, že se mi úplně zalepují oči.Zkouším Bepanthen kapky do očí a zatím je to úplně jiný pocit. Určitě mám lepší pocit v očích a nemívám oči tak unaveně krvavé.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené