Ahojte holky, už asi 4 dny mám furt podražděný jazyk. Je to takovy pocit jako bych si ho spalila akorát že to více bolí. Vadí mi jídlo, i když piju perlive nápoje. Tepla voda taky nedělá moc dobře. Je možné že by to mohlo být zubní pastou, kterou máme doma a byla příšerně ostrá K tomu si musím teď čistit zuby minimálně 3x denně jelikož mám zánět dasní a musím k tomu kloktat 3% roztok vodíku a je to děs. Nemáte s tím někdo zkušenost? Co na to pomáhá? Važně mě o otravuje Děkuji za rady.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Záleží na tom z jakého důvodu to tak máš. Může jít o mykózu v dutině ústní... zažila jsem a je to hrůza. Nejvíc mi na to pomohly tabletky Nizoral, nepolykat,ale cucat. Dostala jsem je od zubařky a i když je to hrozná pachuť, tak úleva byla rychlá a hojení také.
Zkoušela jsem i různé antiseptické gely aj.,, ale nic tak skvěle nepomohlo.

Jinak k tomu peroxidu, kloktání je zbytečné a navíc neúčinné, protože se Ti do pusy dostane málo vzduchu se kterým právě peroxid reaguje a pak dělá co má. Stačí si ho natáhnout do stříkačky se střední (ztupenou) jehlou a cíleně postříkat postižená místa. Nechat chvilku pusu otevřenou a pak až "dobublinkuje" vyplyvnout.

Reaguji na Veselka10: Aha, děkuju moc. Tu bolest citím na špičce jazyka, a mám tam malinke červene tečky, a je to fakt nepřijemné, nejspiš budu muset do lékarny... Jinak k tomu peroxidu, řekla mi to zubařka, že to mám kloktat, max. týden, ale stejně je nějaka divná. Asi si ještě koupim šalvěj a budu kloktat i to, na zanět to prý pomáhá. Snad brzo budu mít klid.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Verushkk: Rádo se stalo. Peroxid je dobrej, používám ho pravidelně, ale je prostě lepší tou stříkačkou, jednak to lépe funguje a také to není tak nepříjemné. Do lékárny si zajdi, akorát pozor na to co Ti nabídnou... někdy kvůli prodeji.. nebudu to radši komentovat.
Šalvěj je taky výborná.
Přeji Ti, ať máš brzo klid.

Reaguji na Veselka10: Mám ten peroxid v dobrem obalu takže to mužu na ty dasně kapnout i přes tu lahvičku a zda se že to funguje když to bublinkuje Ten jazyk už je trošku lepší i když po ranu je to nejhorší to citim nejvíc. Tak snad to přejde definitivně Už chci mít klid.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Verushkk:

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené