arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, možná jste některá četla mou diskusi o tom, jak mě napálil prodejce, od kterého jsem si vydražila mobil.. proto mě dneska neskutečně zvedlo ze židle, když přišla do práce kolegyně úplně vyřízená, ubrečená..prý chtěla synovi koupit k narozeninám, které má koncem září, dárek - vyhlídla si mobil, o kterým on jí básnil, napsala prodejci sms, on jí napsal, ať mu zavolá, ona tedy zavolala, dohodli si podmínky.. on chtěl, aby mu dobila kredit za 200 Kč, a poslala zálohu, s tím, že obratem zašle mobil. Ona tedy dobila kredit, poslala zálohu 2000 Kč a čekala, chlap komunikoval inteligentně, vše bylo ok a dohodli se, že jí mobil zašle na dobírku na tu zbývající částku 2000 Kč (celkem jí to vyšlo na 4200 Kč), ráno balík vyzvedla celá natěšená, jak klukovi udělá radost a v krabici byl starej mobil v hodnotě max. 150 Kč a zmuchlaný papíry. Ten chlap jí ještě napsal, že od začátku jednal s krávou a že se to potvrdilo a pak ještě mail, ve kterém napsala, že "ale obchody se s ní dělají dobrý"..Nevím, co se to děje, že vyrojilo tolik podvodníku.

Kolegyně je mi nesmírně líto, protože je se synem sama a musí obracet každou korunu, na tenhle mobil dlouho šetřila a teď tohle.

Prosím, poraďte mi.. co dělat? Já jsem slíbila, že jí pomůžu, ale vůbec nevím, jak začít.

Má k dispozici potvrzení o dobití kreditu, ústřižek složenky a krabici od toho "mobilu", na kterým je ale uvedeno Poste restante, mail a 3 smsky..

Díky moc..

Tak v tomto případě bych si obrátila na aukro a podala trestní oznámení

arrow
profile_image
issabele
od 25. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj, já bych šla na policii..je to teda děs!

arrow
profile_image
cool90
od 1. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je mi tvé kolegině opravdu líto, ale myslím že by se mohla obrátit na policii i když nevím no je to částka, která nepřesáhla 5000 KČ takže kdo ví jestli s tím něco mohou dělat, asi by se totiž nejednalo o trestný čin, ale jen o přestupek. Zeptám se na to přítele, ten by mohl vedět

arrow
profile_image
kachna131
od 20. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tohle je teda hnus. Proto je u dražších věcí vhodnější osobní předání. Ale tihle podvodníci ho nikdy nenabízejí, z jistých důvodů. Zase je dobrý, že má jeho číslo, z toho by se dalo něco zjistit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bohužel to nebylo z Aukra, o to je to horší, on se jí prý teď po mailu vysmívá, jak naletěla..

arrow
profile_image
Cassidy01
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Shromáždit všechnu korespondenci plus potvrzení k platbám a na policii, snad ho nějakým způsobem dohledají. Dobré by bylo najít, jestli není poškozených více. Jestli máte odvahu, tak třeba zkusit nějaký tisk nebo tv.

Tak to je hnus, v dnešní době nejde nikomu věřit. Rozbít jim hubu je málo. Škoda, že mobil raději nekoupila v prodejně. Bohužel když se člověk snaží ušetřit co nejvíc, vymstí se mu to. Jedině podat trestní oznámení na policii. Ta by ho podle adresy měla vypátrat. Pokud někam nepláchne. Ale myslím že se to řeší až to přesáhne 5,000 Kč, protože se to bere jako přestupek. Ten to měl ale vychytané.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkusila bych si pomocí všeho co víte - číslo, jméno?,číslo účtu, přezdívka na webu kde prodává, město cokoliv, přes google najít co nejvíc informací, určitě se něco najde.
I třeba kdybyste zjistili odkud je, nebo jeho jméno, tak by mu někdo známý s právnickým podvědomím mohl zavolat z jiného čísla a pohrozit mu, překvapit ho, co o něm víte a říct mu, že buď peníze vrátí, nebo s tím půjdete na policii nebo někam...
mohl by se leknout...

Určitě ať ho tvá zoufalá kamarádka dál nekontaktuje, nemá to cenu, bude se jí vysmívat dál... h*jzl!

arrow
profile_image
DekadentniMisa
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já myslím, že na policii by to měla rozhodně nahlásit. Sice škoda nepřesáhla 5000,- ale vůbec nepochybuji o tom, že to není první případ, kdy ten člověk někoho tímhle způsobem okradl, takže třeba nebude první, kdo podá oznámení a potom už se škoda sčítá.

arrow
profile_image
neposipik
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No určitě má jeho adresu, když to posílal dobírkou, normálně si najděte nějaký paragraf a přesně bych mu pohrozila jakože jménem právníka. to na tyhle lumpíky bude platit, vsadím se, že má naděláno až na půdu aby ho nechytli. Ještě k tomu jestli se jí do mailu písemně přiznal, že mu naletěla a že je to ***** .. ten chlápek to má spočítaný jen se nebojte, sepište s kamarádkou mail, nebo dopis a pěkně pohorozit, když ani to nezabere optat se nějakého právníka, nebo policie

arrow
profile_image
DekadentniMisa
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych teda moc nehrozila a nevydírala, protože i on má její adresu......
Všechny důkazy bych odnesla na policii, předtím bych si udělala kopie a normálně podala trestní oznámení.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Volala mi, začíná být prej dost ostrej a řekl, že si to zařídil tak, že poslal balík, ale požádal o storno a prej si to s paní vedoucí dohodli.. tohle vůbec nechápu

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

To jsou grázlíci ti dnešní "prodejci" Taky sháním levněji mobil přes bazary, ale když mi prodejce řekl, že na osbobní předání nepřistoupí, bylo mi to jasné a pěkně jsem ho hnala, do hodiny byly inzeráty vymazané.
Tvé kamarádky je mi líto, ale mě někdo říct že v ceně je dobití kreditu, bylo by mi to hodně podivné a dala bych ruce pryč. Ale co teď, když už je pozdě. Určitě bych jako první zašla na policii, ale z vlastních zkušeností, dokud to není nad 5000 nic se s tím nedělá, bohužel

Cituji Diamond: Volala mi, začíná být prej dost ostrej a řekl, že si to zařídil tak, že poslal balík, ale požádal o storno a prej si to s paní vedoucí dohodli.. tohle vůbec nechápu

Tohle nechápu?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené