arrow
profile_image
VladkaV
od 22. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jde o problém s dohodou o pracovní činnosti a možném podvodu.
Moje sestřenka je již skoro rok bez práce a proto odpovídá na všechny možné nabídky práce,ale i brigády a přivýdělky.
Nedávno takto odpověděla na nějaký inzerát, který se týkal brigády přes internet cca na 1 měsíc a mělo jít o nějaké vyplňování formulářů. Osobně bych na to neopověděla, ale sestřenka bohužel ano.
S dotyčnou paní, která práci inzerovala, komunikovala pouze přes internet (což je divné).
Paní v mailu napsala, že se jí sestřenčin životopis líbí a že jí tedy nabízí dohodu o pracovní činnosti na ten 1 měsíc.
K tomu že ale potřebuje naskenovat nebo vyfotit její občanský průkaz, druhý doklad totožnosti a výpis z bankovního účtu. (i toto je dost podezřelé).
Sestřenka jí všechny tyto věci okopírovala a paní jí následující den poslala dohodu o provedení činnosti s tím, že má tuto dohodu podepsat, naskenovat a zaslat mailem zpět a že paní udělá totéž.
Jenže teď už je to týden a paní, která práci nabízela, na maily neodpovídá, firma, která je uvedená v DPČ sice existuje, souhlasí IČ, DIČ i adresa firmy, ale telefon, který je tam uvedený neexistuje.
Já osobně se bojím, aby nedošlo k nějakému zneužití dat a osobních údajů, jelikož jsem se ještě nikdy v životě nesetkala s tím, že by zaměstnavatel po někom požadoval dva doklady totožnosti.
Potřebovala bych poradit, co teď dělat. Jde mi o to, že sestřenka má trvalý pobyt u naší babičky a já bych byla moc nerada, kdyby na její hloupost musela doplácet babička, v případě, že by někdo její data použil třeba k půjče či podobně. Nevím, jestli to nezní hloupě, ale já mám opravdu docela obavy.Děkuji moc všem za odpovědi.

Určitě to nezní hloupě a především, ta dotyčná osoba má nyní č.ú. tvé sestřenky a její podpisový vzor z občanky. Takto může jít do banky a příkazem jí vybrat konto. Jako první bych zablokovala účet, pak bych celou záležitost nahlásila. Nevím nakolik to k něčemu bude, když jí jen tak dobrovolně poslala tak citlivé údaje, ale za zkoušku nic nedáte, navíc můžete varovat další důvěřivce.

Zkuste třeba napsat Protivné blondýně , je možné, že už o "firmě" něco napsala, popř. je schopná leccos zjistit.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mroskvicka: následně z něho vybrat třeba milion

Tak to samozřejmě nejde, protože při výběru či převodu neobvykle vysoké částky banka okamžitě volá dotyčné osobě na mobil a takhle si to jistí.
Spíš té slečně doporučuju okamžitě zajít do banky si tohle vyřídit a případně změnit účet, madam nahlásit za podivné chování, ale slečna je doslova hloupá, že tohle vůbec udělala.

Cituji mroskvicka: Asi bych zašla ověřit to údajné sídlo firmy a případně se obrátila na policii..i když těžko říct co zmůžou, ona jí ty doklady poslala dobrovolně že..

No právě, policajti nic neudělají, dokud se nezjistí, že ta paní podnikla nějaké kroky s cizí identitou.

doporučovala bych nahlásit všude doklad jako ztracený a vystavit nový hlavně do své banky by měla zajít.. tohle není žádná sranda a paní to nechtěla jen tak pro nic za nic asi

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji sevila: hlavně do své banky by měla zajít.

Jojo a taky jako první vyřešit operátora, aby si madam na ten účet nenakoupila telefon a nezvedla paušál na vysokej účet. Dneska už jde skoro všechno online.

Cituji smarny: při výběru či převodu neobvykle vysoké částky banka okamžitě volá dotyčné osobě na mobil a takhle si to jistí.

To není pravda.

Pokud by si někdo chtěl na cizí doklady otevřít přes internet účet, tak první platba na takto otevřený účet musí jít z účtu téhož majitele, z jiné banky. Takže to by sestřenka musela ještě posílat někam peníze, to udělala?

Spíš by s těmi dokumenty šlo udělat například tohle:

URL

Reaguji na Lazy Jane: to bylo první, co mě taky napadlo

arrow
profile_image
bisika
od 7. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já si myslím,že s těmi doklady,co ji sestřenka dala, si může klidně zažádat o nějaký úvěr nebo půjčku. Úplně v klidu, on line. A pak jen zadá adresu sestřenky a ji budou chodit upomínky apod.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mroskvicka: No a které dotyčné osobě bude volat při výběru peněz z nově založeného účtu?

Tak měla by volat osobně, která je uvedena v papírech u banky a na to dané telefonní číslo a ta madam přece nebude mít to číslo jako ta slečna.

Cituji Lazy Jane: To není pravda.

Co já vím, tak mému známému volají vždy, když se objeví nezvyklá platba.

Ale tady je zase vidět, že lidi jsou praštění a to nadáváme na seniory, že jsou důvěřiví a přitom mladí jsou ještě hloupější prostě. Ať si sestřenka všechno okamžitě vyběhá a má hodně dobré ponaučení do budoucna, víc na to není co říct už.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené