arrow
profile_image
alexandrejka
od 21. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Příteli se nedávno stal úraz na motorce, při kterém si rozdrtil klíční kost. Vzhledem k tomu, že neměl žádné pojištění, tak nemá nárok na žádné peníze od pojištovny. Proto se chci zeptat - chceme se pojistit, ale nevíme co všechno...
Proto mě zajímají Vaše názory o tom jaké druhy pojištění či připojištění máte? Např. pojištění pro případ, že by se vám stal úraz s trvalými následky, " jednorázový" úraz (např. zlomená ruka).
Navíc bych nechtěla, aby toto téma bylo jen o zdravotním pojištění, ale celkově - co všechno je dobré mít pojištěné - vybavení domácnosti, "kostra" domu nebo bytu, pojištění na blbost, .... atd.
Kolik měsíčně platíte za pojistky, které se vztahují k tomuto tématu a do jaké výše plnění si myslíte, že je dobré je mít (aby to bylo měsíčně únosné, ale zároveň když by se něco stalo, aby to kompenzovalo škodu). Moc díky.

Já jsem dříve pracovala v oboru, takže radím úrazovku, kde budou pojištěné trvalé následky, DNL, myslím, že pár tisíc za zlomenou ruku nikoho nevytrhne.
Osobně mám i životku (ale spíš z nutnosti, pokud se ti nic nestane tak to není výhodná forma spoření ani ÚP) a mám pojištěné nemovitosti (tady pozor na podpojištěnost).
Máme pojištěné i obě děti s připojištěním rodičů.

arrow
profile_image
Martii
od 24. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že živoní pojistka se dnes už stává samozřejmostí, což je dobře, protože to rozhodně není od věci. Zvlášť když má člověk rodinu a s ní i závazky, nebo dělá na IČO a v případě úrazu dostane peníze alespoň z pojistky..Pojištění domácnosti je už taky vcelku běžné a taky není od věci, taky ho máme..A pojistku na "blbost" tu by měl mít každý, stojí nějaký 4 stovky ročně a dá se využít na spoustu věcí...

Reaguji na Martii:
Životka má význam spíš kvůli vinkulaci, jinak lze rodinu zabezpečit i výhodněji a lépe.
Odpovědnost jsem nepsala, tu má dnes asi každý, domácnost za tak klíčovou nepovažuji, raději bych pojistila stavbu.
Klasická životka výhodná rozhodně není, raději mít ÚP i s TN úrazu a smrtí plus třeba spoření, šedesát procent z pojistného u většiny životek odvádíš pojce.
Odpovědnosti jsou dvě-z běžného obč.života a z výkonu povolání.

arrow
profile_image
Martii
od 24. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lusinda:
Kvůli vinkulaci taky, což některý banky i požadují.. No podle mě je životní jak spoření, tak úraz takže si myslím, že je to dobrý, když si živitel rodiny pořídí životku a připojistí si tam třeba i manželku a děti, plus se spoří. Samozřejmě nejvýhodnější na zhodnocení financí životka není, to už třeba pravidelný investování, ale to už není pojištění.
Domácnost je klíčová třeba na byt, když je barák,tak asi určitě oboje, ne jen stavbu, ale i vnitřek..
Myslela jsem odpovědnost z běžného života, ta by hlavně měla být samozřejmostí, nikdy nevíš kde co rozbiješ, nebo vytopíš sousedy, když se to vztahuje na zvířat i děti, tak je to fajn..

Přesně tak, nejlíp by měl být pojištěný živitel rodiny - výpadek jeho příjmů mívá citelné důsledky. A pak pouvažuj, co máš cenného doma, někdo má třeba hudební nástroje, elektroniku nebo nějakou sbírku. Kromě pojištění v rámci domácnosti si udělej i soupis těchto cenných věcí, třeba i s fotkama - kdyby vás třeba vykradli, bude to pak jednodušší doložit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Mám životku s 1násobkem na úraz, až snad bude jednu rodinu, tak násobek zvednu. Začla jsem na 600 kč měsícně, ted si dávám 800 měsíčně. Zároveň to mám i jako spoření. Má ČP.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Lusinda:

Já si dala na svou smrt jen to nejmenší vyplacení co jsem tehdy mohla, jelikož by mi po smrtí to bylo jedno a rodinu nemám, tak to mášm spíš na spoření

Reaguji na tyweee:
Když nemáš rodinu tak je to normální.
Ještě bych dodala, že ÚP můžete mít i více a při PÚ nedochází k žádnému krácení.
Ještě k pojištění domácnosti-podívejte se na kolik máte pojištěnou elektroniku v rámci celé pojistky.Poměrně často se stává, že klient pojistil domácnost na celkovou částku 1000000 a elektroniku měl pojištěnou pouze do max. výše 30000.Tam potom ani dokumentace nepomohla a ač měl doma elektroniky za 150000, dostal pouze 30000.
Takže opravdu nafotit a schovat účtenky.

A ještě taková blbost - tu dokumentaci bych schovala jinde než doma. Když vyhoříte nebo vás vyplaví, nemusela by to přežít.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Lusinda: Ono hlavně spousty lidi si ty pojistky neobnovuje, takže jsou pak zastaralé. Aspon s tím jsem se setkávala, že lidi stále platili nějako mini částku a pak se divili, že by dostali *** a kuličky

Reaguji na tyweee:
Přesně tak-podpojištěnost je snad největší problém.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené