Potřebuji si udělat pojištění domácnosti a nemovitosti, ale vzhledem k nepřebernému množství těchto pojištění nevím, pro co se rozhodnout. Nejvíce mě zaujalo pojištění DOMEX od České podnikatelské pojišťovny (tuším že jsou čtyři "odnože"), případně pojištění od České spořitelny. Poradíte, které z těch na trhu je dobré? Našla jsem spoustu pojištění, kde ale ani v základním balíčku nebyly takové podstatné věci, jako pojištění proti živelným pohromám, krádeži, vandalizmu apod., docela bych uvítala i možnost připojištění nebytových prostor, míst jako je třeba stodola, a připojištění věcí sloužících k výdělečné činnosti.

řekla bych že DOMEX splňuje vše co potřebuješ

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

lucinkaf
Já pracuji v pojišťovně Allianz, kdyby jsi měla zájem, tak pošli v SZ Tvůj email a já Ti zašlu pojistné podmínky.

saigonek
děkuju, SZ jsem poslala...

Ještě bych se ráda zeptala na názor ohledně pojištění od Kooperativy...

arrow
profile_image
myska7777
od 3. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kooperativu nevím..ale pracuju v ČP, a máme teď docela výhodný balíčky kde lze pojistit stavbu i domácnost popř. asistenci, kdyby sis třeba zabouchla klíče..
ale určitě bych si nechala zpracovat různý nabídky a zaměřila bych se na to, co chceš aby tam bylo..bohužel se denně setkávám s tím, že se lidi děsně diví, co všechno pojištěno není..a ceny bývají taky hodně různé..

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

lucinkaf

nemovitost si klidně pojisti , ale domácnost si již nikdy nepojistím k ničemu mi to nebylo protože tam je více podskupin a domácnost jako takovou pojistit snad ani nejde , všchno hezky zvlášť a levný to taky zrovna není pokud si chceš třeba pojistit elektroniku nebo cokoliv stejně když tě vykradou tak musíš předkládat paragony o koupi na danou věc Jinak máš smůlu.
Třeba dnes už je to jináč ,ale dost o tom pochybuji

mikkýsek
tak já osobně zrovna taky nejsem typ, který by skladoval všechny účtenky, ale také už mě napadlo, jak ta pojišťovna zjistí přizovací cenu něčeho po šesti letech používání...

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj,
určitě si nechej udělat kalkulaci u vícero firem.
My máme nemovitost a domácnost pojištěné u Allianz. Cena je vyšší, ale jsem spokojená. Možná je to i tím, že se nám pán skutečně věnoval a vysvětloval. Takže o své pojistce vím skutečně všechno.

Cituji lucinkaf: tak já osobně zrovna taky nejsem typ, který by skladoval všechny účtenky, ale také už mě napadlo, jak ta pojišťovna zjistí přizovací cenu něčeho po šesti letech používání...

Tak my bychom to měli mít nastavené tak, že by nám pojišťovna proplatila vše v současných cenách (jak by to bylo doopravdy nedokážu říct, protože pojistnou událost jsme zatím neřešili (ťuk, ťuk)).

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Oživuji diskuzi. Chci pojistit dům i proti krádeži, takže uvítám zkušenosti. Účtenky samozřejmě všechny nemám

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

arrow
profile_image
Lucyk
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

07:00:12 - Připojeno během spojování:
Pojištění domácnosti

Ahoj,

ráda bych se obrátila na radu, která pojišťovna nabízí "nejvýhodnější" pojištění domácnosti. Resp. kdybyste mi mohli nějakou pojišťovnu doporučit, která jen nevezme peníze a v konečném důsledku by mi pojistka byla k ničemu.

Jde mi zejména o základní pojistění, jako je požár, krádež, přepětí, skla, asistence ... dále aby zahrnovalo spoluúčast a odpovědnost. Lze si pod pojmem odpovědnost představit případ, kdy bych náhodou vytopila sousedy?

Jak je to s nabídkou pojišťoven u odpovědnosti, kdy v bytě nebydlí rodina, ale přátelé? U kterých pojišťoven se odpovědnost vztahuje pouze na rodinné příslušníky a u kterých naopak na osoby žijící v daném bytě?

Jednu pojišťovnu mám obhlídnutou (Maxima pojišťovna), ale nejsem si jista, zda by obsahovala vše potřebné, resp. zda by se nenašla jiné cenově příznivější a výhodnější, co se týká rozsahu nabídky.

Děkuji všem, co se v této oblasti vyznají, resp. pohybují a podělí se o svůj názor či zkušenost.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lucyk: Reaguji na Lucyk: Domácnosti máme pojištěné u Kooperativy a Allianzu.
S oběma jsme spokojeni. Na obou máme pojištěná běžná rizika, odpovědnost osob žijících v domácnosti a mazlíčků.
U Kooperativy máme navíc vytopení kvůli akváriu a pojištění sklokeramiky. Tedy je klidně možné, že to je u té Allianzky, ale tam mě to nezajímalo - vytopit není koho a sklokeramika tam taky není.
Co se týká domácnosti a nemovitosti tak vybírám jen z těchto dvou, protože u nich nikdy nebyl problém s plněním.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucyk: sama mám u České pojišťovny - jsem spokojená, plnění za pár dnů po vytopení na účtu. Vybrala jsem ji podle toho, jak která rychle a dobře plnila při povodních u nás.

ALE - v podstatě je úplně jedno kterou si vybereš. Mnohem, ale zásadně je důležitější narazit na dobrého pojišťováka - aby ti sestavil smlouvu dle požadavků, důkladně ti vysvětlil co se bude plnit a co ne, řekl ti kolik za co dostaneš - a za co nedostaneš NIC.

Taky je dobrý si v klidu sepsat, co přesně od pojistky chceš - a trvat na tom, aby to bylo ve smlouvě obsažené.

Rozhodně se nespokojit se slovy - to se pak nějak zařídí, udělá, vyřeší!!

Cituji Lucyk: Lze si pod pojmem odpovědnost představit případ

ano - pojistka se jmenuje pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě a zahrnuje kdeco
Např. to vytopení sousedů, rozbití zboží v obchodě, polití koberce na návštěvě, když tam tvůj pes něco poničí (třeba hostitelce rozkouše kožené boty). Pojištění platí pro celou tvoji rodinu včetně mazlíčků. Je to to nejlevnější co se dá cca 400 Kč/rok.
Jediná výluka je - nevztahuje se na případ že něco rozbiješ u rodičů nebo u svých dětí. Logicky - to by pak byl samý podvod...

arrow
profile_image
Lucyk
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: pojištěni odpovědnosti u ČP se vztahuje pouze na rodinu ... takže to padá ...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucyk: to si asi špatně vykládáš naopak pojištěná je celá rodina na škody způsobené komukoli MIMO rodinu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené