arrow
profile_image
SantaMaria
od 25. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím všechny,
během dneška jsem řešila se svou sestrou otázku pojistného plnění. Ani jedna z nás nemá v tomto ohledu žádné zkušenosti, tak jsem si říkala, že se tady možná najde někdo, kdo nám bude schopen poradit. Moje sestra neměla loňský rok právě ukázkový, stejně jako ten rok předtím ji pronásledovaly nemoci i úrazy. Dnes jsem zjistila, že si už několik let platí Flexi pojištění i pro případ nemoci, úrazu a hospitalizace v nemocnici, a že si o žádné pojistné plnění nikdy nepožádala. Sice tu nechuť k papírování chápu, taky chápu, že měla ve chvíli, kdy zrovna byla zdravá spoustu jiných starostí, jako například nepřijít o práci, nicméně si říkám, že je to škoda. Sestra v té době žila sama a finančně si v té době šáhla opravdu na dno. Nevíte někdo, jak dlouho po nemoci se dá požádat o pojistné plnění, popřípadě co všechno vlastně musí pojištěnec pojišťovně dokládat? Je to už pasé nebo by měla ještě právo (a šanci) nějaké proplacení ze svého pojištění získat? Předem díky za každou radu.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám zkušenosti jen s cestovním pojištěním, každopádně vím, že ze zákona je lhůta pro řešení pojistných událostí 3 roky od doby, kdy se to stalo (den úrazu apod.).

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na SantaMaria:

Pokud byla na neschopence a má pojištěnou pracovní neschopnost, bude třeba získat od zaměstnavatele zpětně potvrzení o pracovní neschopnosti z oné doby, a od doktora vyplněnej formulář (kterej jí dají na pobočce pojišťovny, popř. si ho může - většina pojišťoven to tak má - vytisknout na netu na stránkách pojišťovny). S tím obojím přijde zpět na pobočku. Totéž v případě, pokud šlo o úraz, tam však stačí pouze vyplnění formuláře od lékaře, od zaměstnavatele nemusí mít nic. Jak bylo výše napsáno, většinou lze poj. událost řešit do 3 let, ale přesné info poskytnou jen pojistný podmínky tištěný se smlouvou, nebo infolinka.
Kamarád uplatňoval přes rok starý úraz, zpětně, a vše mu vyplnili, ačkoliv už léčení dávno skončilo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené