a dobrá je také chůze do schodů, kopců. Ty zákroky proti celulitidě ti to většinou vrátí zpět a třeba i v horším provedení. Co bych doporučila, tak max. ty lymfo drenáže to je dobré na celu a na unavené nohy taková relaxace. Jde to i jinak přirozeně, ale u někoho, kdo to má měně to jde pryč rychleji.

Mě pravidelné věci nebaví, takže jsem po 3 dnech přestala. Ovšem kamarádka to dělá do dnes a říkala, že pravidelné toto dělání ji kůži zpevnilo. Celulitidy se zbavila cvičením

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji PLL: střídat teplou a studenou vodu

Tak tento postup jsem slyšela, že se používá jako prevence proti křečovým žílám, a vždy končit studenou vodou.

Kamarádka si dělala masérský kurz - masáže celulitidy, tak jsem ji říkala, že si to může masírovat sama a zdarma když ví jak na to. Prý ne. Tyhle masáže dost bolí a je třeba na to hodně síly, takže je potřeba druhý člověk co masáže provádí. Tak asi obyčejné masírování ve sprše asi není tak efektivní. Já měla celu i když jsem sportovala a jediný kdy mi vždy na nějakou dobu zmizela, bylo po nemoci, ležela jsem v posteli, celý den se nalévala čajem a zhubla nějaký to kilo (to ale jen tak pro zasmání)

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně ta voda pomáhá moc dobře

Kamarádka si tenhle způsob chválila Já to vydržela jen dvakrát.

arrow
profile_image
Candy sweet
od 5. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No dnes zkusím tu vodu nevím či vydržíl / ledovou vodu?? Nebo vlažnou

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Candy sweet: já jsem dávala práveže i takovou ledovou nevím, jak to vydržíš ale potřebuju se celulitidy zbavit! hrozně mě to trápí, a to každý den pul hodiny sportuji a snažím se dost pít, je pravda, že jsem teď dost polevila, ale musím začít zase pít 3litry vody denně!

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na PLL: Já bych vážně zkusila posilování - čili nejen aerobní cvičení, ale třeba i něco se zátěží. Zadek a stehna se zpevní a tím i kůže v této oblasti. Chvilku jsem googlila, jak svou "radu" podpořit a líbil se mi tento článek

Ano, funguje to, ale měl by to být silný proud, aby to i trochu štípalo

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Daryushka: jak myslíš silný proud?

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji PLL: silný proud?

Skotské střiky )

arrow
profile_image
Andromeda23
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ženy, já jsem v jedný knížce četla takovou teorii, že celulitida krom genetických předpokladů vzniká a drží se na lidech, co mají překyselený organismus (což má s dnešní stravou plnou cukrů, stabilizátorů a různých srágor asi téměř úplně každý). Přijde mi to jako celkem možná příčina... Já s ní taky bojuju... Jsem celkem hubená (155 cm, 49 kg), cvičím, přesto je pohled na muj zadek a zadní stranu stehen dost děsivý - hlavně večer při umělým osvětlení, to se na sebe zásadně nedívám Toto tam píše, kopíruju, snad se to smí:
Celulitida neboli pomerančová kůže sice nevyvolává zdravotní problémy, ale i tak může být pro postižené ženy velmi nepříjemnou zátěží. Především tehdy, když nejsou samy se sebou spokojené, necítí se ve svém těle dobře a dokonce ho vnímají jako „cizí“.
Celulitida vzniká v zásadě ze tří důvodů:
překyselením organismu nadváhou hormonální poruchou Samotná hormonální porucha či překyselení celulitidu nevyvolávají, proto úspěchu při léčení můžete dosáhnout pouze tehdy, když zohledníte všechny tři uvedené faktory.
Hlavní zátěž vyvolává překyselení organismu, kdy látková výměna už nedokáže udržet přebytečné kyseliny v krvi, lymfě a tkáňovém moku, ale musí je neutralizovat a někde uskladnit. Důvodem k tomu může být nejen oslabená látková výměna v játrech nebo ledvinách, ale i přetížení tlustého střeva napadeného parazity nebo plísněmi.
Ženský organismus vylučuje tyto kyseliny každý měsíc, a to zcela přirozenou cestou během menstruace. Pokud jejich množství nepřesáhne určitou hranici, ukládají se mezi jednotlivými periodami v krvi, lymfě, tkáňovém moku a placentě. Jakmile se však tyto „sklady“ naplní, je nutné kyseliny neutralizovat, což vede ke zvýšené spotřebě minerálních látek, které potom v těle chybí. Proto je třeba, abychom je doplňovali v potravě. Již neutralizované kyseliny se ukládají na bocích, stehnech a nadloktích, odkud mohou být kdykoli opět vyloučeny. Takto zanesená tkáň se navenek projevuje jako nám známá celulitida.
Vzhledem k tomu, že muži menstruaci neznají, jejich organismus tyto přebytečné kyseliny neukládá, nýbrž je ihned zapojuje do látkové výměny, aby se jich zbavil. Z toho důvodu si pravidelně odebírá minerální látky buď z potravy, nebo tělesných zásoba ren, v tomto případě hlavně z vlasové pokožky. Často již v poměrně mladém věku proto dochází u mužů k vypadávání vlasů, což je vždy známkou silného překyselení organismu. Ženy v plodném věku nepotřebují z tělesných rezerv minerálů čerpat, takže je u nich vypadávání vlasů spíš výjimkou.
K celulitidě dochází jen tehdy, když se přechodná „arkoviště“ kyselin přeplnila v důsledku překyselení. Příčinou bývá většinou skutečnost, že málo pijeme, takže množství tekutin v těle je příliš nízké. Nebo sice pijeme dostatečně, ale špatné nápoje např. kyselinotvorné slazené šťávy či limonády. Vyjmenované faktory vyvolávají další nežádoucí překyselení.
Je to podobné jako s cukrem v kávě. První lžička se snadno rozplyne, zatímco druhá se rozpustí jen částečně a třetí se již usadí na dně šálku. Totéž se děje při překyselení organismu. To, co se nerozplyne v tělesné tekutině, je nutné někam uložit, což se částečně projeví jako celulitida.
Dojde-li k dalšímu zatížení kyselinami třeba při sportu, kdy se uvolněná kyselina mléčná usazuje ve stehnech, celulitida se tím ještě zhorší. Mladé sportovkyně se pak diví, že pohybem se celulitida neztrácí, ale naopak rozšiřuje. Jakmile však pochopí souvislosti, mohou podniknout odpovídající opatření a „omerančová kůže“ brzy zmizí.
Co patří k úspěšné léčbě celulitidy:
 Zjistit největší zdroj kyselin a začít ho odstraňovat.
 Denně bohatý přísun minerálních látek a stopových prvků, aby škodlivé kyseliny a jedy mohly být co nejdříve neutralizovány.
 Denně minimálně litr zeleninové šťávy či bylinkového čaje.
 Zásaditá koupel trvající alespoň dvě hodiny - nejlépe každodenně.
 Pravidelné lymfatické drenáže a masáže.
 Posilování látkové výměny jater, ledvin a střev.
 Důkladné pročišťování střev.
 Doplnění hladiny minerálních látek.
Uvedená opatření můžeme samozřejmě provádět rovněž jako prevenci, která je stejně vhodná i pro muže, neboť mají navíc jeden velmi příjemný vedlejší účinek - sotva kdy ještě zažijete bolest namožených svalů.
Důkladné odkyselení a výrazné snížení konzumace kyselinotvorných potravin a nápojů rychle obnoví vyváženost mezi kyselinami a zásadami v těle. Pokud navíc dopřejete svému tělu pravidelné masáže, začnete se brzy opět cítit „ve své kůži“

arrow
profile_image
proxima
od 18. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já myslím, že kombinace studená- teplá voda + masáž lufou nebo peeling obecně může být účinný, ale pouze když se dělá pravidelně... já to takhle praktikuji kiž několik let a celulka sice nevymizela, ale je na přijatelé úrovni...
vždyt tím kůži i podkoží krásně prokrvíš a to je spolu s cvičením základ, ne??

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si myslím, že sprcha moc nepomůže, a navíc takové plýtvání vodou Hlavní je dobře jíst a hýbat se. Masáže, krémy, peelingy a podobné blbinky jsou spíš pro dobrý pocit, zlepšení přinesou jen minimální.

arrow
profile_image
Vopenka
od 24. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, já nastavuji vždy před létem kůru studená a teplá. Celkem to pomáhá, ale je to rok od roku větší boj.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené