Děvčata - nevím, zda toto je dobré téma, ale já se tím zabývám delší čas.

Pro děti sháním ledasco - od starších věcí až po zbytky vlny, ze kterých si starší dívky pletou věci a zároveň se zabaví a neco naučí a pak - udělám radost.
Myslím si, že toto téma tady chybí.

Kdyby některá měla pocit, že děti, co nikoho nemají, nejsou nám lhostejné, budu ráda, písněte mi - třeba na schránku.

Já bych Vám napsala info.
Nejedná se o peníze, ale třeba o starší věci po dětech.
Ale prosím - takové, které by neurazily. Rozumíte mi.

Nevím, jak tuto moji aktivitu přijmete, ale myslím si, že bych to měla zkusit.

Osobně mi to dává dobrý pocit, protože pomoci je vždy málo.
Já letos vypravuji zájezd 40 dětí do Itálie. Udělám radost a sobě ještě větší.
Takže Vás chci poprosit, jestli byste se alespoň nezamyslely...

Děkuji Vám. A těm , které se ozvou, předám veškeré informace.

Iva

arrow
profile_image
Martina19
od 4. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Iva
Ivo,myslím si,že je to supr nápad a jsem ráda,že jsi nám sem o tom napsala,myslím,že se spousta holek připojí a budou se zajímat o podrobnosti...já se už hlásím do SS.
Pa

arrow
profile_image
Petula81
od 3. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Iva
Ahoj Ivo, připojuji se k tématu, které já osobně tady vítám! Ráda pomůžu! Podrobnosti v SS.
Ahojky

Děvčat, jsem dojata, to jsem fakt nečekala tu odezvu. Jak jsem psala Martině a jiným, tak tady píšu pro všechny:
Zpracuji dopis, ofic., pošlu Vám ho příští týden, byste věděly, o který ústav jde, adresu atd...

MOC A MOc A MOC A MOC Vám děkuju.

A ješt jednou děkuju

Iva

Ivo, i já se ráda připojím. Mám 20 letou dceru, je to veliká parádnice a moc krásných věcí (i značkových) zůstalo ve skříni. Prodáváme to na aukru za hubičku, jenom aby nám neležely ve skříni.
A určitě z nich nějaká holčina bude mít radost.

Děvčata,

všem Vám moc děkuji za Vaše dopisy na schránku i těm, co posílaly e-mail.

Odpovím všem - ve středu nebo čtvrtek, pošlu již přesnou adresu, kam Vaše dárky směrovat. Pokud Vás pak mohu poprosit, odeslat přímo do domova.

Moc děkuji, mám tlumočit velké poděkování i z dětského domova.
Jste ZLATÉ, že chcete pomoci dětem a nemyslíte jen na sebe.

IVA

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj Ivo,
nyní jsem tohleto tady právě zaregistrovala a je to super nápad a hlavně, že je pochopený správně a jde to.... Taky jsem si toto kdysi říkala, když jsem se vždycky stěhovala a opět třídila i věci v dobrém stavu, hračky, oblečení.

Takže sem s dopisem !!!
Pa,pa Janis

Janýsku,

znovu píšu - zítra začíná ten fetival, takže vyšiluji...))

Píšu všem holkám, že napíšu na schránky nebo na SKLO - to je jedno - ve středu - dáým přímo adresu, kam to posílat.

MOOOOC díky!!!!!

A uděláme radost dvakrát - sobě - že pomůžeme, a hlavně těm děckám...To je nejdůležitější....Alespoň pro mne.

Ahoj
Iva

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Víš kolikrát si na ně vzpomenu, když mě nazlobí ty moje vlastní....???!!!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych taky něco poslala, nějaké věci, oblečení atd. vždycky se něco najde a doma to jenom leží, pošete mi nějaké podprobnosti Mám taky doma krásného, velkého, nového medvěda, který mě tíží v srdci i doma....i toho bych ráda věnovala nějakému opuštěnému dítku

arrow
profile_image
irinka
od 22. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Iva

taky moc prosím o ten dopis, mám jedinou dcerku a její tatínek je pan podnikatel, takže hračky pravidelně dávám před vánocemi do mateřské školky (jsou jak nové a je jich moc), takže ráda pošlu

arrow
profile_image
shopholička
od 28. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nic ve zlém, ale byla z vás některá podívat se v dětském domově? Po materiální stránce jsou děti velmi dobře státem zabezpečené, neříkám - nová věc, dáreček, pozornost, to je super....ale odkládat tam obnošené a nepotřebné věci, tím děti nepotěšíte. A věřte, že jejich nároky jsou srovnatelné s nároky dětí z běžných úplných rodin, takže opatrně s charitou. Jinak držím palce.

arrow
profile_image
siraelka
od 19. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj. přečetla jsem si celou velmi zajímavou diskuzi. Zajímavou především toto, že toto téma je mi velmi blízké. Tedy uplně nejbližší. Především tím, že každý den ráno jdu to práce...do DD..
shopholička..to napsala ,myslím velmi dobře. vlastně k tomu nelze mít výhradu. Taky si myslím, že je dobré se jít do některého domova podívat. Ty děti většinou materiálně mají víc než průměr. Jezdí na výlety, zahraniční pobyty. Obnošené věci se hodí někdy . Hlavně malé děti mají samozřejmě velkou potřebu triček, tepláků atd, zvlášt kldyž je domov na vesnici, tak se spousta věcí využije. Je bohužel pravda, že lidi někdy mají potřebu si doma "uklidit" a dovezou něco, co opravdu ....se nedá, Přesto nic neodmítáme, a přebytky postoupíme jinému zařízení atd. Dá se říct, že lidé k tomu přistupují různě. Jak to napsat....Někdo zazvoní, předá věci a odejde. Někdo chce jít dovnitř a tak ho pozvem a ukážeme, jak děti žijí. Tyhle lidi mám ráda. Nejde jim o vlastní pocit "Já jsem velká charita a kdo je víc". Když se podívají tak zjistí, že jsou tu uplně normální děcka, puberťáci, že jsou uplně stejní jak ostatní děcka ve třídě, jenom jejich "doma" je v domově. Neliší se opravdu na první pohled skoro ničím. Když chtějí moderní oblečení, tak se jim pořídí. Přece nebudou chodit nazí, že. Na vánoce chtějí zpravidla MP3 a mobily, také mají ze zákona kapesné. Prostě po téhle stránce se myslím stát o opuštěné děti /schválně nepíšu sirotky/ stará.
Ten jejich život se jak to tak po sobě čtu, podobá jízdě po pohodlné čtyřproudovce, v nablýskaném auťáku..No a pak to skončí.
Úderem 18 narozenin, nebo o trochu později, když se doučí, nebo dodělají školu, se náš stát jako mávnutím proutku otáčí zády, a s veškerou péčí a starostlivostí končí. Z každého "odchodu dítěte do života" ..je mi nějak smutno. Startovacích bytů je minimum, levného bydlení, ubytoven taky, a když jsou, tak takové, kam byste nepustily ano šedesátiletého námořníka, natož osmnáctiletou slečnu..Práce se hledá špatně, a ten svět vůbec není přívětivý....Bodejť by to některé /většinu/ nesemlelo..
Takže jestli můžu, ..dovolím si apelovat i na Vás na tomhle foru, protože vidím, že se tím zabýváte. Jestli můžete, dejte dětem oblečení, zájezdy dárky. Ale jestli můžete pomoci tím, že některé "dítě" zaměstnáte, nebo mu sposkytnete ubytování, podnájem za přijatelných podmínek, přítelství a pomoc v době, kdy jsou papírově dospělí a tak strašně a neskutečně na všechno sami. tak to prosím Vás udělejte. Dáte mu totiž to nejdůležitější,vlastně důstojný život....

siraelka
Dáte mu totiž to nejdůležitější,vlastně důstojný život....
SIRAELKO,

pošlu info, máš krásný přístup.

Děkuji.
Iva

Děvčata . tak konečně posílám info:

Pokud chcete poslat nějaké pěkné věci - starší - po dětech - na malé i větší děti - slečny, hračky, případně vše, co myslíte, že by mohlo pomoci,

tak na adresu:

Dětský domov, Planá
Bezdružická 274
348 15 Planá

Myslím, že každá drobnost potěší.

Ještě jednou děkuji všem, co mi napsaly na schránky, na tyto dopisy budu posílat ještě jednou raději tuto adresu, protože kdyby téma zmizelo, tak aby byl informace.

Moc Vám děkuji

Iva

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené