arrow
profile_image
Dottie
od 18. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, zakládám nové téma, protože všechny tady jsou už neaktuální a je v nich málo příspěvků. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s pomaturitním studiem. Piště vše co vás napadne - kvalita výuky, lektorů, jak probíhala výuka, kolik studentů bylo ve třídě, na jakou úroveň jste se posunuli, složili jste zkoušky, co vám studium dalo, apod. A prosím vždy napiště o jakou jazykovou školu se jedná.

Pokud by tu byl někdo, kdo navštěvoval pomaturitní studium v Plzni, tak ať napíše určitě. Nejvíce mě zajímá právě Plzeň, ale ráda si přečtu i o studiu v jiných městech.

arrow
profile_image
seznam.mih
od 17. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já byla na pomaturitním studiu v Plzni v Externu. Moje angličtina byla hodně mizerná a měla jsem v tom guláš. Díky tomuhle studiu mám vše srovnané. Vím, že v jiných jazykovkách tam bývá příprava na FCE certifikát, ale my sme byli všichni spíš na úrovni PET, který je dneska k ničemu, ale přesto sme si většina PET nechala udělat. Už si nepamatuju, kolik nás tam bylo, ale bylo nás málo. Nějak do dvaceti lidí. Obě učitelky byly moc fajn a snažily se nám to vysvětlit jak nejlépe mohly a bylo na nich vidět, že jsou do jazyků zapálené. Přesto bych si dneska vybrala jinou školu, kde jsou moderní speciální třídy, ale zase tady bylo školné jedno z těch nejlevnějších. Záleží, jak moc ti jazyky jdou. Pokud nic moc jako mě, tak to určitě pomůže. Pokud umíš mluvit anglicky víc, tak bych si prozkoumala, zdali se tam bude nacházet víc lidí na tvé úrovni. V naší třídě, kde byly asi dvě, které byly o několik tříd výš, se jim musela učitelka věnovat zvlášť často v návaznosti s naší výukou a to bych osobně nechtěla

Jsem teď na Elvisu v Praze. Začínali jsme v půlce září, končíme v půlce června. Výuka 9.00-12.30 s půlhodinovou přestávkou, půl dne rodilý mluvčí, půl dne česká učitelka, anglicky se mluví pořád. Ve třídě je nás myslím 20, ale většinou je nás tak 10-15, plný počet už dlouho nebyl. Šla jsem na pomaturitní neb jsem se nedostala na školu, na kterou jsem chtěla, a jinam jsem jít nechtěla. Jsou tady 4 třídy podle úrovní (dle rozřazovacího testu), já jsem v A - část lidí je spíš na úrovni C1, část B2-C1, takže kdo bude chtít, může dělat na konci roku CAE nebo FCE.
Po-Čt máme klasickou výuku z učebnic (teď máme třetí učebnici), plus různá cvičení, co učitelé přinesou nakopírované apod., sem tam nějaká "hra". V pátek máme vždy Testing skills - máme rodilého mluvčího a děláme testy - nejdřív jsme dělali na FCE, pak jsme začali CAE. Kdo CAE nechce/nezvládá, chodí do vedlejší třídy dělat FCE.
Aby jsme my i škola viděli, jestli tam je nějaký pokrok, dělali jsme na začátku roku, po pololetí a budeme dělat před koncem roku testy. Naše třída dělá oboje - FCE i CAE, učitelé to opraví a vyvěsí ve třídě, takže vidíme, ve které části jsme se zlepšili (Reading, Writing, Use of English, Speaking). Po pololetních testech měli myslím všichni lepší výsledky než na začátku, takže to nejspíš k něčemu je.
A zřejmě abychom si nezvykli a neunudili se, tak jsme září-listopad měli 1. dvojici učitelů (Češka+Ir), prosinec-únor 2. dvojici (Češka+Američan), od března do konce roku máme zase 1. dvojici.
Se školou jsem spokojená, s učiteli taky - všechno vysvětlí, děláme hodně slovní zásoby na různá témata, páteční Testing skills jsou podle mě taky hodně přínosné. Teď máme i učebnici hodně založenou na CAE cvičeních, takže kdo bude chtít zkoušky složit, nejspíš je i složí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené