Nové otázky a odpovědi Přehled poraden Plastické operace prsou - zvětšení

Augmentace u sportovkyně v bodyfitness

+Položit otázku

sport, augmentace

09. 01. 2012

Array se ptá:

Zvažuji zvětšení poprsí pomocí implantátů, ale zároveň nevím, zda je tento zákrok vhodný pro sportovkyně, které se věnují sportu jako je fitness, bodyfitness a zároveň běh na úrovni kondiční až závodní, ovšem ne vrcholové s pravidelným tréninkem, někdy i 2x denně? Je možné uložení pod sval v tomto případě také? Jaké je riziko poškození implantátů v tomto případě u sportovce?
18. 01. 2012

odpovídá

  • MUDr. Karel Urban

    MUDr. Karel UrbanMUDr. Karel Urban je jedním z vyhledávaných plastických chirurgů u nás i v zahraničí. Jeho specializací je rekonstrukce prsů u žen, které prodělaly mastektomii. MUDr. Karel Urban zastává post primáře na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice Na Bulovce a je spoluvlastníkem soukromé Kliniky plastické chirurgie Esthé. Zároveň vykonává funkci odborného asistenta na 1.Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a je členem týmu Centra komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu ve Fakultní nemocnici Na Bulovce.Záleží i na Vaší konstituci, zda je vhodnější uložení implantátu pod sval nebo pod žlázu. I zde je třeba osobní konzultace. Jinak riziko poškození implantátu u sportovce je minimální.
20. 01. 2012

druhá odpověď

  • MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.

    MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.Zkušený plastický chirurg s více než 28letou praxí, primář kliniky plastické a estetické chirurgie MEDICOM VIP. Plastické chirurgii se věnuje od r.1983. Atestace I. stupně z oboru chirurgie 1982, atestace II. stupně z oboru plastická chirurgie 1988. Kandidát lékařských věd. Člen domácích i zahraniční lékařských společností, aktivní účastník mezinárodních sympozií. Provedl více než 10 tis.operací.Vážená slečno, při umístění implantátů pod velký prsní sval se tato tkáň během operace odpojí od hrudní kosti a žeber. Pokud se toto provede precizně, sval zůstane inaktivní a atrofuje. Již nikdy z Vás pak nebude vrcholová sportovkyně, avšak sporty a aktivitu, kterou jste vyjmenovala, budete moci provozovat. Okolní svalové skupiny do jisté míry převezmou funkci velkého prsního svalu. Vše do detailu musíte v rámci konzultace prodiskutovat se svým budoucím operatérem. Tel. kontakt: 224 056 207 nebo 731 208 441.

Další dotazy z poradny Plastické operace prsou - zvětšení