Nové otázky a odpovědi Přehled poraden Liposukce

Primární lymfedém - je možná liposukce?

+Položit otázku

lymfedém, lymfatické uzliny

11. 10. 2011

Hanulinečka se ptá:

Dg. Primární lymfedem LDK, v srpnu r. 2010 prodělala St. p. erysipelas ped. et crusis l. sin, má výraznou asymetrii lymf. uzlin v třísle a pánvi, vlevo se lymfatické uzliny nezobrazují. Po konzultaci s plasickým chirurgem operační liposukci nedoporučil ani ji nedoporučuje praktická lékařka. Prosím o Vaše posouzení, zda by byl vhodný nějaký zákrok . Zákrok by byl na stehnách a bocích
12. 10. 2011

odpovídá

  • MUDr. Vladimír Janeček

    MUDr. Vladimír JanečekMUDr. Vladimír Janeček je jedním z předních plastických chirurgů u nás. Zaměřuje se na provádění liposukcí a estetických operací prsů, břicha, víček nebo ušních boltců. Patří mezi plastické chirurgy s bohatými zahraničními zkušenostmi.MUDr. Vladimír Janeček je absolventem Lékařské fakulty University Karlovy v Praze. Zúčastnil se mnohých studijních pobytů a stáží v zahraničí (USA - Houston, Baltimore, Tampa ). MUDr. Vladimír Janeček pracoval na chirurgické klinice FN v Hradci Králové. V současnosti je majitelem nestátního zdravotnického zařízení – Claudia v Hradci Králové, které se zaměřuje na poskytování poradenské a léčebné péče v oborech plastické estetické a cévní chirurgie. Zároveň stále pracuje na chirurgické klinice Krajské nemocnice v Pardubicích.S léčbou lymfedému pomocí liposukce nemám osobní zkušenost. Doporučuji vám obrátit se na plastického chirurga dr. Davida Tomáška (kontakt naleznete na internetu), který před několika lety na plastickochirurgickém semináři prezentoval dobré výsledky léčby lymfedému DK touto metodou. Zákrok na bocích bych neprováděl, pro lymfedém dolních končetin by nebyl přínosný a mohl by situaci dokonce zhoršit.
12. 10. 2011

druhá odpověď

  • MUDr. Michal Puls, CSc.

    MUDr. Michal Puls, CSc.Zkušený plastický chirurg kliniky MEDICOM VIP s více než 23letou praxí. Atestace I. stupně v oboru chirurgie 1987. Atestace v oboru plastické chirurgie 1999. Držitel certifikátů pro práci s lasery. Člen lékařských společností. Autor a spoluautor řady domácích i zahraničních publikací a přednášek. Spoluřešitel výzkumných úkolů.Vážená paní, liposukce slouží k odsátí podkožního tuku v dané oblasti. U zbytnění objemu končetiny při lymfedému, by měla být odstraněna příčina potíží, tedy cévní chirurgové by měli doporučit patřičnou léčbu. Bohužel Vás asi trochu zklamu, ale neexistuje žádná plasticko-chirurgická operace, které by dokázala vyřešit problém lymfedému.

Další dotazy z poradny Liposukce