Nové otázky a odpovědi Přehled poraden Plastické operace nosu

Hrozí špatné hojení i po reoperaci nosu?

+Položit otázku

nos, hojení, reoperace

12. 03. 2011

Hallowey se ptá:

V září 2010 jsem podstoupila rhinoplastiku, z velké části jsem byla spokojená, ale již po sundání sádry nebyl nos zcela souměrný, později se mi na hřbetu nosu udělal hrbol, který se nepodařilo rozmasírovat a jedna strana nad nosním křídlem se mi propadla. Pravděpodobně zjizvením, není zvenčí vidět, ale nahmatám jej. Je velká pravděpodobnost, že budou opět komplikace i po reoperaci?
15. 03. 2011

odpovídá

  • Doc. MUDr. Jan Měšťák CSc.

    Doc. MUDr. Jan Měšťák CSc.Doc. MUDr. Jan Měšťák CSc. je jedním z celosvětově uznávaných plastických chirurgů. Je považován za předního odborníka na plastické operace nosu a prsou. Je nositelem řady ocenění za zásluhy v rozvoji plastické a estetické chirurgie a jeho jméno můžeme nalézt v Ottově slovníku Osobnosti Česka. Doc. MUDr. Jan Měšťák CSc. je přednosta Kliniky plastické chirurgie 1.lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Na Bulovce v Praze, je vedoucím Centra komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu ve Fakultní nemocnice Na Bulovce, je vedoucím Subkatedry plastické chirurgie Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví a je vedoucím lékařem soukromé Kliniky plastické chirurgie Esthé.Záleží na tom, kde bude reoperace provedena. Pokud bude provedena dobře, potom je malá pravděpodobnost pooperačních komplikací. Záleží však také na stavu nosu po první operaci.
15. 03. 2011

druhá odpověď

  • MUDr. Tomáš Doležal

    MUDr. Tomáš DoležalVedoucí lékař kliniky Plastika Praha. Dlouhodobě se věnuje oboru plastické chirurgie a patří ke špičkovým odborníkům v tomto oboru nejen v České republice. Odborný školitel firmy Allergan v oblasti prsních implantátů Natrelle (dříve McGhan). Člen ISAPS (The International Society of Aesthetic Plastic Surgery). Specializace na plastickou a estetickou chirurgii, zejména zvětšení a modelace prsou, operace nosu, obličeje, víček a plastiku břicha.Pokud bude reoperace provedena správně, tak může tento problém vyřešit. Vše je ale nezbytné objektivně posoudit v rámci osobní konzultace.

Další dotazy z poradny Plastické operace nosu