arrow
profile_image
kikinavese
od 22. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Budu si pořizovat koťátko do bytu a ráda bych od Vás slyšela rady ohledně krmení, jakou značku kupujete, jaké koupit škrabadlo, jakou přepravku, jaké přípravky na odblešení a odčervení- jde to sehnat i jinde než u veterináře? Chtěla bych vybavení pro koťátko koupit na internetu. Doporučíte mi, prosím, z jakých stránek nakupujete vy? Budu ráda za všechny rady a nápady a i za fotky Vaší kočičky, pokud se budete chtít pochlubit.

arrow
profile_image
Pajuška
od 26. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kikinavese: Každá kočička má ráda něco jiného. Zásadně bych ale kupovala kvalitnější granule. Žádný whiskas a podobně. Mě z toho kočičky vždy zvracely a to složení je šílené. Škrabadlo jakékoli. Pokud si budete pořizovat devonku nebo sphynx, určitě nějaké větší ať může i skákat a tak dále. Prášek na odčervení koupíte i v lékárně. Jinak bednu s dvířky,ať vám to doma moc nesmrdí a hrudkující stelivo, to mám vyzkoušené a je to super. Pokud by kočička nechtěla chodit na záchůdek,existuje sprej, který kočičku táhne na jedno místo ,kde bude čůrat. Což třeba doporučuju,ať se hned naučí.

Krmení samozřejmě kvalitní - o tom jsou tuny diskuzí, za mě je fajn Taste of wild, Marp. Moje kočka má ráda i různé kočičí dobroty - Dreamies, sušené maso apod., to občas dostane, nebo syrové maso, kapsičky moc nežere. Škrabadlo by mělo být stabilní, ať se nepřevrátí, když po tom kočka skočí, velikost dle kočky - mainka potřebuje větší než 3kg kočka. Teď mám doma vyrobené ze stromu a je to super. Odčervovací prášky se dají koupit i mimo veterináře, ale bytové kočky většinou stačí odčervit 2x ročně, odblešovat, když blechy nemá, je zbytečné. U přepravky zase záleží na velikosti kočky, jestli ji budeš vozit často - na převoz 1-2x ročně k vetovi stačí nějaká obyčejná atd. Záchod doporučuju krytý a dostatečně velký - nesmrdí a kočka stelivo nevyhrabe ven. Stelivo kupuju silikagel, vydrží vcelku dlouho. Nekupuj steliva a granule v Pet centru a podobných obchodech, je to předražené.

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, my jsme vše pořídili na zoohitu, mají super výběr. Škrabadlo určitě dostatečně vysoké, aspoň 170 cm. Máme materiál vodní hyacint a po 2 letech škrabání skoro neopotřebované, známí, co mají ze sisalu, tak už vypadá hrozně.
Záchod je super tento, kvůli výklopnému otvoru, perfektně se vybírá. Stelivo jedině Best Oko - malá spotřeba, nesmrdí a dá se splachovat do záchodu, lehké.
Co se týče krmiva, tak základ jsou kvalitní granule, my kupujeme Taste of the wild. Kapsičky různé občas - felix, sheba, gourmet. Není to nic extra, ale má je sem tam. Kdybych chtěla hodně kvalitní, tak už nám to hodně zatíží peněženku. Hlavně ale ne žádné whiskas, kitkat nebo marketové značky, to jsou hnusy.
Na přepravce podle mě zas tolik nezáleží, vybírej podle velikosti kočky, my třeba máme z lidlu a je v pohodě.
Jinak ten zoohit vychází cenově docela dobře, určitě nekupovat v kamenných obchodech granule nebo stelivo, je to předražené.
Jakou budete mít kočičku? Ať se daří při výběru, já si to užívala a musím říct, že pár hodin jsem tím strávila, než jsem se prokousala recenzemi, ale vybrala jsem podle toho to nej Nezapomeň na misku s kočičí trávou

Stelivo Best Oko má super vlastnosti, ale v kombinaci s dlouhosrstou kočkou jsem z něj byla na prášky, bylo pořád všude roztahané, zamotané v chlupech, no děs. Mít krátkosrstou kočku, beru ho.
Kapsičky se daji dobré pořídit v DMku - Dein Bestes, některé mají dost % masa, jiné jsou víceméně to samé jako Whiskas, Kitkat, Felix, Sheba, to je to samé, viz. složení.

arrow
profile_image
kikinavese
od 22. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji všem za příspěvky , koťátko už mám doma dva týdny, ale zajímalo by mě, jaké jste použili steliva a které se Vám zdálo dobré? Já jsem koupila stelivo Mikeš, ale ráda bych vyzkoušela i něco jiného, četla jsem, že existuje i nějaké parfémované stelivo, mám kočičí WC na chodbě a nerada bych, když mi přijde návštěva, aby první, co ucítila, byl zápach z WC. A také by mě zajímalo, jak to máte s okny? Máte na nich nějakou ochrannou síť? Mám na oknech jen síť proti hmyzu, ale ta stačit pravděpodobně nebude.

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mikeš se mi osvědčil a přišlo mi, že opravdu i pohlcuje pach. Do parfémovaného steliva bych nešla, kočka je na pachy citlivá a bála bych se, že jí nebude vonět. Ale možná tu má někdo jiné zkušenosti. Jinak granulek jsem zkoušela spoustu, zůstala jsem u Taste of the Wild. Měli jsme balkón ve 4. patře, nekrytý a bylo to v pohodě, ale zná i případy, že si kočka "lítá" z balkónu (zatím přežila).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené