arrow
Neprodává v Bazaru

Včera jsem byla na akci, kde jsem vypila hodně čepované kofoly. Vypila jsem ji asi litr. Protože jsem se nudila tak jsem ji pořád ,,ucucávala". Problém je ten, že mám dnes velkou bolest zubů ( všech zubů) při jídle. Nebo když si i čistím zuby. Bolest je jen při jídle jinak ne. Myslím si, že kofola mi poškodila sklovinu. Známá mi doporučila pastu pro namel. Říkala, že má stejný problém. Už se mi to párkrát stalo...Vždy po čase to bylo ok. Tak mě zajímá jestli máte stejný problém. A jestli na to něco používáte. Byl mi doporučen i heřmánek, peroxid atd...

To znám, je to hodně nepříjemné. Já to tedy většinou nijak neléčila, tak nějak to samo odeznělo. Ta pasta by stála za zkoušku, už jsem o ní slyšela. Heřmánek by mohl taky pomoct, ale barví, takže by zuby mohly chytit nádech do žluta.

arrow
profile_image
jabima
od 2. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Časem se sklovina obnoví, ale pozor na kyseliny tzn jabko citron apod. To teď rači vynech to samý kola nebo kofola.

Máš citlivé zuby, nicméně ti to zubní sklovinu určitě nepoškodilo.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

všetky colové nápoje obsahujú kyselinu fosforečnú, v malom množstve,ktorá zvýrazňuje síce chuť nápoja,ale zubári ju používajú na leptanie zubov pri ošetrení.Okrem toho obsahujú enormné množstvo cukru.
Možno máš trochu poodhalené krčky zubov a tým pádom je to citlivé viac.Peroxid vôbec nepoužívaj, ten sklovinu biely, ale je agresívny.Vyplachuj herbadentom,šalviou,ale po pár dňoch ti to aj samo odoznie.
Podobný problém môžu spôsobiť,jahody,čerešne,kyslé jablká - ak sú citlivé krčky.

arrow
Neprodává v Bazaru

děkuju...jen si myslím, že je problém ve sklovině.Zuby si čistím každý den. Zubařka mi hygienu chválí...takže nic vážného jako zánět to snad nebude...

Aysel
jen ať mají nádech do žluta...hlavně ať se můžu vklidu najíst. Však já si je zase vyleštím

Cituji mate: všetky colové nápoje obsahujú kyselinu fosforečnú,

Kofole ja právě jediná, která jí nemá.....

Peroxid by mohl ten problém jen prohloubit. Možná by krom té pasty pomohla i fluoridová péče z lékárny (teď bohužel netuším, jak se jmenuje)

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já teda piju kofolu po litrech ,zvlášt někde na akcích v hospodě a tak a poškozenou sklovinu nemám.myslím že ti jí to určitě nepoškodilo,akorát máš víc citlivé zuby.
piju i hodně coca coly a pepsi a nic.chci se to odnaučit ale hrozně mi to chutná.
zase nepiju kafe.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Luciecz
asi si si nepozrela zloženie Kofoly.

Kofola ani cola sklovinu poškodit nemůže, nedávno o tom byl i článek v novinách

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Všetky kolové nápoje nie sú žiadne terno.

Tímhle trpím také. Mám hodně citlivé zuby. Stačí mi sníst třeba pomeranč, jahody nebo jiné ovoce, nebo vypít džus, kolu či víno a mám "naleptanou" sklovinu. Pak mi trvá třeba pár dní, než se toho zbavím. Ani bych to nepřirovnala k bolesti, ale je to vážně ošklivý pocit pak při jídle nebo čistění zubů. Já jsem to vyřešila tak, že jakmile něco takového sním vezmu si žvýkačku, a když piju, tak prostě u toho žvýkám žvýkačku. Někomu občas přijde divné, že třeba piju džus a zároveň žvýkám, ale tou žvýkačkou to vytaháváš jakoby z těch zubů (já nejvíc trpím právě na stoličky) a nic se ti tam neusazuje.

Cituji mate: asi si si nepozrela zloženie Kofoly.

Voda, sirup KOFO (ovocný sirup, cukr, voda, karamel - pálený cukr, barvivo E 150d - amoniakový karamel, kyselina citrónová, chlorid sodný, esence KOFO - aromatická látka přírodně identická, bylinný extrakt - přírodní aromatická látka, lékořicový extrakt - přírodní aromatická látka, lékořicový extrakt, konzervant E 211 - benzoan sodný, kofein (max. 15mg/100ml), oxid uhličitý (min. 3g/l).
Jednu dobu měli i na obalech zvýrazněno, že neobsahuje kyselinu fosforečnou...

P.S zde na stránkách to taky píšou
http://www.kofola.cz/index.cfm/kofola-original/kof ola-original/
Ale tohle je originál Kofola, tak možná ty piješ nějakou napodobeninu.....

spolužačka, co je teď na zdrávce zkoušeli jeden pokus. Lidský zub hodily do koly a celej zčernal. Nic takovýho už nepiji

arrow
Neprodává v Bazaru

mariane
Já taky piju hodně coca colu třeba v mc donaldu. Ale tam to lokám do sebe a ,,nepohrávám" si s tím v puse. Prostě jsem si včera kofoly cucla a proplachovala si s ní pusu...byla tam nuda

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené