arrow
Neprodává v Bazaru

K založení tématu mě inspirovalo téma o hidžábu, ale tam by se tyto příspěvky nehodily, týkalo se oblečení. Zajímá mě, jaké je postavení ženy v muslimském světě, dámy, vy co jste za muslimy třeba provdané, nebo máte takové kamarádky, nebo vy, co máte tátu muslima, svěřte nám své zkušenosti.
V naší společnosti je toto téma stále trochu démonizované, většina z nás zná pouze knihu Bez dcerky neodejdu a reportáže z TV o islámských teroristech.
Ale jak to vypadá ve skutečnosti?
A jaká je vůbec islámská společnost obecně, jakou šanci má dívka, chce-li studovat, pracovat atd.
A co zábava, kultura - filmy, zpěváci, móda... Přiložte klidně i odkazy, fotky.
Moc prosím, aby se toto téma obešlo bez napadání a urážek a sloužilo k tomu, abychom se dozvěděly něco nového

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ellenuschka: Kdysi jsem to měla v Zásadách obchodního jednání tyhle země a funguje to pořád stejně, žádný pokrok se nekoná. Žena je hadr, bez doprovodu muže nemůže z domu - doprovázet ji může manžel, bratr, otec, jinak sama rozhodně sama jít nemůže. Cestování se jich také netýká. Je k tomu, aby byla doma a starala se o domácnost, děti a manžela. Pokud jí muž dovolí, může jít studovat pouze to, co muž schválí. Samozřejmě neexistuje nějaké obejmutí, polibek, či držení za ruce na veřejnosti.
Kdysi jsem měla za šéfa Araba - neuvěřitelý k.r.e.t.é.n.! Vzal si tady Češku, ta naprosto tupá, jinak by nesnáše to, co on si tady v Čechách diktoval. Jednal se mnou jako s hadrem, služkou, neustále mě v práci kontoroval na kamerách a několikrát za hodinu volal, aby měl přehled o tom, kdo do podniku přišel, co si přesně dal, jak vypadali, kolik dělal účet a kolik mi nechali spropitné. Psycho teror. A ti jeho kamarádíčci arabáči to samé. Dívali se na mě jako na věc a když jsem jim řekla, že tam pracuju dočasně, že jdu studovat, tak to začala pravá hádka: u nás bysme to nikdy nedovolili, nemáte právo studovat, chcete být chytřejší než muž a bla bla bla....nemám ráda tyhle národy a jejich mentalitu nechápu. Vzala jsme nohy na ramena a nazdar bazar.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na smarny:
jasně. Moje kamarádka ještě na střední taky chvíli chodila s jedním Arabem, no a vůbec mi teda nebyl sympatický, přesně jak říkáš, neustálé kontroly, chodil jí naproti ke škole jí v podstatě kontrolovat a tahal s sebou různé kamarády, kteří se tam tak jako hemžili a mysleli si, že z nich budeme asi nějaké uchvácené.
Ale pořád si říkám, to co je u nás, většinou, je taková komunita různých překupníků s kdovíčim a povalečů, prostě odpad, ale jak to vypadá tam u nich?
Taky docela vnímám rozdíl mezi Arabama a Turkama, jezdili jsme k nim do Německa pro auta, Arabové mi vždycky přišli takový důležitý, povýšený a protivný a na mě opravdu koukali kolikrát hnusně, ale třeba s Turkama byla většinou dobrá dohoda a byli takoví v pohodě. A v Turecku se mi taky líbilo, když jsem tam byla na dovolený, ale je mi jasný, že jinak se budou chovat ke mně, když jsem tam jako turistka nebo jako zákazník a jinak se chovají ke svým ženám. Proto mě to zajímá.

arrow
profile_image
Poison
od 5. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

koukám, že se vám povedlo svými komentáři její téma smazat, chudák holka... co to asi vypovídá naopak o nás

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Poison: koukám, že se vám povedlo svými komentáři její téma smazat, chudák holka... co to asi vypovídá naopak o nás

taky jsem koukala, že zmizelo. Ke konci už jsem nebyla na příjmu, tak ani nevim, co jí tam psali za komentáře. Doufám, že se to tady nebude opakovat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji smarny: ....nemám ráda tyhle národy a jejich mentalitu nechápu

Každý takový není. Protože
Reaguji na Ellenuschka:
Já mám stýce muslima. V Anglii se poznal s mou tetou (češkou) a vzali se. Mají spolu dvě děti a hodnějšího chlapa bys snad ani tady v Čr nenašla. Pro tetu by udělal první poslední a jeho dvě děti pro něj znamenají všechno Co se týká náboženství, to samozřejmě vyznává, ale že by se xkrát denně modlil, to ne Kdybys ho potkala, vidíš obyčejného, vtipného, hezkého, vysportovaného chlapa, který je k ženám velmi hodný - nikdy by na žádnou ruku nevztáhl. Kdyby tě ještě něco zajímalo, dej vědět

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím, že je velký rozdíl mezi tím, zda ta rodina žije tady (v Evropě) nebo v muslimských zemích. Mám v okolí rodinu, kde muž je muslim a žena češka + děti, vztah se drží na jakš takš rovnoprávné linii, ale hodně díky tomu, že žena se nenechá manipulovat a muž sám přiznává, že je hodně ovlivněn tím, kde žije. Žít v jeho zemi, tak by to asi vypadlo jinak. Jinak já když po Brně vidím ty čičmundy (nemyslím to hanlivě, to je prostě můj výraz pro muže z východních zemí), kteří vysedávají po kavárnáách a zahrádkách, to jejich sebevědomí, nadřazený pohled a výraz v obličeji "ty jsi pro mě póvl, jen ženská", tak mám chuť popadnout první židly a domlátit je Strašně, ale strašně me to rozčiluje a nechápu ženy, kteří se s nimi dají jen do řeči.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zrovna včera jsem koukala na dokument o sociálním a společenském postavení afghánských žen ve své zemi a je to naprostá zoufalost Už tak mají problémy s tím, aby mohly pracovat, vzdělávat se a žít trochu "normální" život a ještě se bojí, že se po volbách znovu dostane k moci Taliban, což by pro ně byla úplná katastrofa. Z toho dokumentu vpodstatě vyplynulo, že ženy tam nemají ABSOLUTNĚ žádná práva. A tím myslím opravdu žádná, ani právo na život. Za nevěru je pro ně trest smrti, stačí pouze podezření nebo nařčení, s prokazováním si soudy hlavu nelámou Že je manžel mlátí, znásilňuje a jinak ponižuje, to je považováno za přirozenou součást manželského soužití. Nemají nárok vůbec na nic. Já o islámu vpodstatě nic moc nevím, ale když vidím, co tohle náboženství dokáže nastolit za teror, zvlášť z genderového hlediska, tak se přiznám, že mám k muslimům odpor hraničící s tichou nenávistí A to nemluvím o militantním chování muslimských extrémistů, to je koncentrované násilí.
Čili za mne je islám ztělesněním krutosti a nespravednosti. Možná tím nepotěším mírumilovné vyznavače tohoto náboženství, ale já osobně bych radši zůstala do smrti sama, než bych si vzala muslima nebo s ním, nedejbože, odešla do muslimského státu..

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Miki1: V Anglii se poznal s mou tetou (češkou) a vzali se

Moje kamarádka je taky v Anglii a má přítele Turka. Taky na mě působí jako hodný chlap, teď se jim narodilo mimčo.
Řekla bych, že tady máme představu, že ženská tam celý den sedí někde zavřená, společně s tchýní, která je buzeruje a švagrovejma někde tkaj koberce, večír přijde manžel z práce (od pochybných kšeftů v lepším případě, od plánovaní terorismu v horším), zbije ji jako psa za to, že večeře nemá 4 chody, ale jen 3, pak ji znásilní a nakonec odejde někam za blonďatejma děvkama z Evropy, který považuje za hrozný špíny.
Ale přeci nemůžou být všichni takoví...

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Miki1: Každý takový není

To ani neříkám. Najdou se třeba vyjímky, ale nezbrojím proti nim, jsou mi jedno. Poznala jsme je z takové stránky a stačilo mi to. Nikomu to určitě nebudu cpát, dost mě to odradilo, ale samozřejěm vím, že nic nejde brát globálně.

Cituji Ivčáááá: Jinak já když po Brně vidím ty čičmundy (nemyslím to hanlivě, to je prostě můj výraz pro muže z východních zemí), kteří vysedávají po kavárnáách a zahrádkách, to jejich sebevědomí, nadřazený pohled a výraz v obličeji "ty jsi pro mě póvl, jen ženská", tak mám chuť popadnout první židly a domlátit je

Ten Arabáč, pro kterýho jsem dělala, žije v Brně s tou svojí fuchtlí. mají čajovku Jasmína, už si nepamatuju ulici, kde to mají, ale docela dost v centru. Třeba ho tam někdy potkáš, slizáka jednoho.

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jednou byla v Tahu dámou (pořad na ČT) žena, která se před cca 30-ti lety provdala do muslimské země. Její slova mě potvrdila to, co jsem si myslela. Východní země jsou nemilosrdné k ženám, zahalování žen je tam vlastně jejich ochrana, Evropanky tam zakládají různé spolky, sdružení, snaží se rozšířit vzdělávní, motivovat ženy, podnikat, různě se prosadit atd., ale většinou odcházejí s nepořízenou. Natož pak místní ženy. Ty ani kolikrát nevědí, že by vůbec mohli žít jinak. Rodiny manžela nepodporují jejich nemuslimské ženy, prostě hrozené. Nechceš do stáda - jdi. Neříkám, že muslimové své ženy jen bijí, jednají s niki jako s nesvéprávnými, ženy celoživotně trpí, ale když srovnám naše možnosti, jak se můžeme realizovat, plnohodnotně žít, vzdělávat se, cestovat...Co mohou ony? Rodit děti, starat se o muže a umírat.

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ellenuschka: Ale přeci nemůžou být všichni takoví...

taky samozřejmě nejsou
je velký rozdíl mezi islámskou společností například v Afghánistánu nebo v Saúdské Arábii a mezi úmírněnými muslimy například v Turecku, Malajsii či Čečensku, tam samozřejmě ženy normálně pracují, vzdělávají se a myslím, že si nežijí nijak špatně, prostě jenom jinak

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: afghánských žen ve své zemi a je to naprostá zoufalost

asi bude taky dost rozdíl, co je to za zemi, jestli třeba ten Afgánistán nebo např. to Turecko. Jeden můj známý kdysi bojoval ve válce v Afgánistánu a říkal, že se to nedá ani vypovědět někomu, kdo to nezažil, jak to tam chodí. Že označení středověk je hodně mírné. Tak tam to asi bude opravdu zlý.
Naproti tomu, v našem prostředí to taky neni až tak strašně dávná minulost, co ženy získaly volební právo a rovnoprávnost s muži, ikdyž se to zřejmě nedá tak srovnávat. Ale z dávnější minulosti, takové čarodějnické procesy bych řekla, že mají k tomu:

Cituji amelie1111: Za nevěru je pro ně trest smrti, stačí pouze podezření nebo nařčení, s prokazováním si soudy hlavu nelámou

docela blízko.

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji smarny: Ten Arabáč, pro kterýho jsem dělala, žije v Brně s tou svojí fuchtlí

No, to mě vůbec nepřekvapuje, Brno je takových floutků plné :-/

Miluju scénu, jak Samantha v Sexu ve městě 2 na tom dubajském tržišti rozsype kabelku. Scéna jak naznačuje pohyby při kopulaci a řve do toho "mám sex" mě nikdy nezklame A vím, že je to asi hrozné chování, ale když jedu do takové země, dělám vše proto, abych místní muže (respektivě hotelový prsonál, z resortu neodcházím) dostatečně pobouřila. Ať si sakra uvědomí, že nejsem na úrovni velblouda nebo krávy Mám taky svoje práva a když se ptám já, budou odpovídat mě a ne mému partnerovi

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ivčáááá: Miluju scénu, jak Samantha v Sexu ve městě 2 na tom dubajském tržišti rozsype kabelku. Scéna jak naznačuje pohyby při kopulaci a řve do toho "mám sex" mě nikdy nezklame

Já taky, nedávno to dávali na Nově a to jsem zase řvala smíchy a jak oni se tam vztekají.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené