arrow
profile_image
Monulka92
od 14. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych se zeptat na povahu kočiček Ragdoll s PP a bez. Ráda bych si jí pořídila, ale přemýšlím o té bez PP. Všude se píše že když si jí koupím bez PP, nezaručuje se ragdollovská povaha, ale spoustu lidí mi řeklo, že kolikrát je přítulnější kočka bez PP. Tak bych chtěla slyšet názory těch co je opravdu chovají, díky za odpovědi

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Bez PP hlavně nemůžeš říkat, že máš Ragdolla. Nevíš, koho má v předcích, jestli tam není pouliční kočka, atd..

Víš, jak vznikají kočky bez PP po rodičích s PP?
CHS prodávají kočky na mazlíka, nebo do chovu. Ty určené do chovu jsou cca trojnásobně dražší a mazlíci mají ve smlouvě uvedeno, že je nutné je vykastrovat. Do chovu jich není určeno moc, protože se do chovu nehodí - například kvůli různým vzhledovým vadám.

No a to si jde takhle paní, říkejme jí Pepička, koupit kočku. Koupí si jí na mazlíka, aby ušetřila, ale předem už ví, že chce mít koťata.
Někde na netu sežene kocoura na krytí a její kočka, KTERÁ NENÍ VHODNÁ DO CHOVU, má koťata, čímž porušila smlouvu s chovatelskou stanicí.

Na nějaké očkování a testy se pak vykašle, protože to stojí peníze. Na bazarech pak koťata nabízí skoro za cenu, za jakou se prodávají v chovatelských stanicí. No a takhle, milé děti, vznikají koťata bez PP po rodičích s PP.

Proč stojí koťata s PP o tolik víc, než ty bez PP, když samotné vystavení průkazu původu stojí 150kč na jedno kotě? Jednoduše proto, že se koťatům víc věnují, mají kvalitní stravu (žádný whiskas a podobné ****** - ale samozřejmě jsou i výjimky a i CHS je nutné si pořádně vybrat), mají zajištěnou veterinární péči, jsou testované na genetické nemoci, atd..

Vím, že neodpovídám na tvůj dotaz, ale pokud si nechceš pořizovat kočičku s PP, vem si číču z útulku, uděláš tak dobrý skutek.
NEPODPORUJ MNOŽITELE!

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud bez PP, tak jedině útulkovou směsku. Kupováním zvířat bez PP podporuješ většinou vykuky a množení nemocných zvířat.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Najdeš na ulici telefon a má na sobě psáno iPhone, ale neumí to co iPhone. Co máš teda za telefon? Fake, kterej se za něco vydává a nedosahuje takových kvalit, nebo máš opravdu iPhone?
Tím jen chci říct, že jestli chceš přímo plemeno ragdoll, tak si ho kup s PP - zaručuje povahu, vzhled, dispozice. Každá kočka má jinou povahu a to není na plemeni. To, že ti někdo řekl, že má ragdolla bez PP, tak nemá ragdolla, ale napodobeninu. A to že napodobenina je přítulnější, než ten jeden ragdoll (pravej), kterýho takovej člověk viděl, je docela kachna a nepodložená informace. Navíc, když si vybíráš kotě, tak chovatelé moc dobře vědí, jak se které kotě chová - můžeš si tak vzít to nejumazlenější . Jestli chceš návštěvám říkat a nelhat, že máš ragdolla, tak si ho kup.
Jo a jako rozdíl tisícovky mezi kotětem s PP a bez PP je směšnej. "Chovatelé" - množitelé, kteří se snaží na mazlíčkách takhle blbě vydělávat bych věšela do průvanu za koule!

arrow
profile_image
winicek
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám kocourka ragdoll s PP. Je pěkně přítulný, neškrábe a chová se skoro jako pejsek. K návštěvám i k ostatním lidem je sice odtažitý, ale pohladit se nechá. Jinak je pravda, že na netu je hodně množitelů, kteří mají koťátka pouze pro peníze... Pokud nechceš, aby měla kočička nějakou skrytou nemoc tak kupuj s PP.

arrow
Neprodává v Bazaru

Souhlásím s tím výše uvdeným. Je vidět, že problém množitelů není jen u pejskařů a koňáků... Nepodporuj to, prosím

arrow
profile_image
Monulka92
od 14. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobře díky za názory , já jen že i tady na omlazení jsem četla, že některé kočky s PP nejsou vůbec mazlivé a nechtějí se vůbec chovat, a naopak že některé bez PP mají povahu jako pravé Ragdollky.. Ale chápu, že záleží jaká plemena má v předcích, a to jinak než že si jí pořídím s papírama nezjistím

arrow
profile_image
Lorrina
od 17. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My máme doma takovou ragdollku bez PP, je moc hodná, tichá, klidná a milá, ale že by se uvolnila jako avizovaná hadrová panenka, to se říct nedá. Nijak extra mazlivá není, ale včer se ráda přijde přitulit a lehnout si k člověku.

arrow
profile_image
Serena1
od 5. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bez pp nemáš jistotu zdravotních testů...doporučuji skupiny na fb prodej koupě koťat s pp (jen chs co testují) dále cat mania kočičí povídání. Tam najdeš nejlepší rady přímo od chovatelů skoro 24 hodin denně

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nebudu zakládat novou diskuzi, ta zakladatelko promin že se ti sem cpu
jak je to s kastrací ragdollek..
kamarádka má bez PP a chce od ní koťata.. tvrdí, že když si pořizuješ ragdollku jenom jako mazlíka a né na chov tak že jí musíš nechat vykastrovat.. a že si můžeš koupit bez PP a kupovat jí s tím že bude na chov (takže množírna).. u psů je to naopak.. když si bereš fenu z útulku, tak některé útulky si dávají do smlouvy že fenka bude v dospělosti kastrovaná aby se prostě nemnožilo.. je to u koček opravdu tak, že "nevadí" množení bez PP?
Mě to přijde postavené na hlavu..

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Janča92: Vůbec nechápu, co se tímhle příspěvkem snažíš říct... u koček VADÍ množení bez PP. Koček je všude spousta, útulky a depozita jsou plné a přebytečná koťata se, narozdíl od psů (nebo jsem o tom aspoň nikdy neslyšela), topí jako na běžícím pásu.

A kamarádku bych nakopala do ******.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Monulka92: Tak jako lidi mají různou povahu, stejně je to i u koček.
Než si kotě pořídíš, můžeš se na něj jet nezávazně podívat a pokud chceš mazlivé kotě, tak si prostě v CHS vybereš to nejmazlivější. Jednoduchý jako facka

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Majduš: napsala jsem, že mi její názor přijde postavený na hlavu, ale nebyla jsem si jistá jaká je skutečnost, jelikož se o kočky nezajímam.. jen jsem se, panebože, zeptala zkušenějších, nic hroznýho jsem snad nenapsala tak proč hned útočíš ? viděla jsem diskuzi o ragdollech tak jsem nechtěla zakládat zbytečně novou a zeptala se tady...

Cituji Majduš: přebytečná koťata se, narozdíl od psů (nebo jsem o tom aspoň nikdy neslyšela), topí jako na běžícím pásu.

to vim taky.. psi se možná netopí ale za to je hodně případů kdy se nechávají u popelnic, nebo u mě ve městě "majitel", který nebyl schopný vykastrovat fenu se štěňat raději zbavil tak, že je nandal do přepravky, zavřel a položil na koleje.. takže v závěru je to uplně stejný u bezpapírových koček i psů..

Cituji Janča92: tvrdí, že když si pořizuješ ragdollku jenom jako mazlíka a né na chov tak že jí musíš nechat vykastrovat

To je pravda, protože kočky s PP na chov stojí mnohem, mnohem víc než na mazlíka a pečlivě se vybírají. Já mám mainku na mazlíka a ve smlouvě mám, že ho do určité doby musím nechat vykastrovat, jinak bude pokuta - rozdíl v ceně chovného a mazlíka. PP dostanu samozřejmě až po vykastrování.

Cituji Janča92: a že si můžeš koupit bez PP a kupovat jí s tím že bude na chov

A to pak podle mě už není ragdoll, ale jakože ragdoll, a není to chov, ale množírna. A vadí to, kamarádka je s prominutím hloupá. Když nemá/nechce dát peníze na chovnou kočku, tak o nějakých koťatech nemá vůbec uvažovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Janča92: Já naprosto normálně reaguju, že ti to přijde jako útočení je bohužel tvůj problém
A reagovala jsem tak, jak jsem reagovala, protože i po třech přečtení tvého příspěvku jsem pořádně nevěděla, co tím chceš říct.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené