Ahoj, už asi 4-5 měsíc mě trápí jazyk. Začal se mi dělat silný bílý povlak s různými fleky a mapami, vypadá to opravdu strašně. V poslední době jen lítám po doktorech, byla jsem u praktického, na ORL, i na gastroskopii, nikde nic, ani kvasinky. Na ORL mi řekl doktor že je to normální že to taky mívá, ale to se mi nechce věřit, normální jazyk vypadá jinak. Už jsem z toho otrávená, teď se ještě chystám na alergologii, protože mě jazyk i hodně pálí když si čistím zuby ( i když používám jemnou pastu) a nebo při různém ovoci jako je Kiwi nebo ananas. Ale neprojevovala by se alegie i jinak než jen tímhle? Ještě mě napadlo, že ho mám možná rozdrážděný od drátku který mám pod horními zuby po fixních rovnátkách, ale ten už mám asi 3 roky a tento problém mě trápí až teď posledních pár měsíců. Jinak mapy se různě mění, jeden den je jazyk lepší, už začínám doufat, ale druhý den už je na něm zase silný povlak, někdy i do žluta a takhle pořád dokola. Nenapadá vás co by to mohlo být? Už jsem opravdu zoufalá, nemůže to být třeba i ze stresu? hodně se bojím všelijakých nemocí, tak jestli si to nevyvolávám sama...Vím že mi v tomhle asi moc neporadíte, ale třeba se najde někdo kdo měl podobný problém. Děkuji moc, ps Vím že je to možná nechutné ale přikládám fotku mého jazyka

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na missix1: Ahoj, něco podobného má můj bratr a jeho dcerka to zdělila, ale mají to od malička - jmenuje se to lingua geographica, tzn. mapovitý jazyk. Ty ale asi budeš mít něco jiného, co jen podobně vypadá, když máš navíc ty problémy s pálením. Doporučím aspoň pastu bez pěnidel, např. Enzycal, ty můžou dráždit, nebo Elmex bez mentolu. Pokud to zubaři přijde normální, šla bych na stomatologickou kliniku ve vašem městě nebo co máš poblíž, tam jsou na to odborníci, příp. vezmou nové stěry a uvidíš...hlavně se nestresuj, bude to dobrý

arrow
profile_image
Hapi
od 21. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A není to jen usazený zubní plak? Zkus to vyčistit kartáčkem nebo třeba lžičkou. Dělají se i speciální kartáčky na čištění jazyka. Bílý povlak na jazyku mívají i miminka, těm se to pak potírá fialkou (roztokem manganistanu draselného).
Ananas štípe na jazyku, pokud ho špatně oloupeš. No a nebo máš alergii, to je klidně možné.
Ale pokud je gastro v pořádku, neměla bych větší obavy.
Zkus ten jazyk vyčistit a uvidíš, jestli to bude lepší

Tohleto občas mívá můj přítel, také nevím, co to může být... Občas se mu to udělá a za pár dní zmizí...

arrow
profile_image
Alisss
od 4. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kup si to škrábátko na jazyk a vždycky si to před čištěním zubů oškrabej a po vyčištění ještě použij třeba listerine

Reaguji na Hapi: Jazyk si čistím každé ráno speciální škrabkou, je pravda že to trochu zmizí, ale během dne to mám zpátky..

Reaguji na lamiel: Zkusím tu pastu, děkuju

Reaguji na Petulka92: Když jen občas tak si myslím že to nic není jenže já to mám opravdu v kuse většinou, takže myslím že nějaký problém tam být musí..

Reaguji na missix1: Napadlo mě, že to může být projevem nějaké alergie...? Byla si s tím u lékaře?

už jsem se objednala na tu alergologii , tak uvidíme..

Jinak v březnu jsem dobrala Roaccutane, je možné že mám nějaké vedlejší účinky z toho pořád, mám taky sucho v puse tak možná tam bude nějaká souvislost.

arrow
Neprodává v Bazaru

Chce to čistit i jazyk,zároven se zuby,řekla mi to i zubařka.Jinak zkus máznout fialku.

Reaguji na lussera: Ano to dělám

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na missix1: Můj osobní názor je houbovitá infekce... i když jak říkáš se nepotvrdila. Uprosila bych některého z Tvých doktorů, aby Ti napsal Nizoral tablety.. jsou bohužel jen na předpis.
2-3x za den jednu vycucat a měla bys už po prvním dnu cítit úlevu. Tablety nechutnají příliš dobře, ale mě to zabralo dokonale. V každém případě, i kdyby Ti to nepomohlo, neublíží to.

Cituji Veselka10: houbovitá infekce

Taky jsem si myslela že mám tuhle infekci, ale i náš známý mi dělal dvakrát stěry, před týdnem znovu z toho jazyka a prostě nic. Dobře zkusím se ho zeptat, on mi to předepíše, děkuju

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené