arrow
profile_image
Andriska
od 16. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jsem ve 3 ročníků na gymplu,ale už teď přemyšlím nad tím jakou VŠ zvolit po gymnáziu.Láka mně povolání auditorka....Chci vědět více o tomto povolání,osobní zkušenosti atp.Nevíte někdo, na kterou vejšku je nejlepší jít, když chci pracovat jako auditorka? Vím, že musím složit nějaké auditorské zkoušky a mít titul Bc nebo Mgr, ale zajímalo by mě, na kterou VŠ je nejlepší jít.

Nevím, jestli je nejlepší, ale slušná je Fakulta financí a účetnictví na VŠE.

Téma přesně pro mě taky bych se tomu ráda věovala, jsem na VŠB obor ekonomika a právo v podnikání. V popisu toho oboru máš přímo napsané, že je uplatnění jako auditorka. Ale většinou co jsem četla tak jim Bc. nestačí takže to asi prubnu až na Ing. Takže bych koukala na nějaký takový obor..

Doufám, že se tady najde nějaká auditorka aby se s námi podělila o zkušenosti, jak vypadá běžný den auditora

Cituji Erinka: na VŠE

ono VŠE asi bude nejlepší no, má dobré jméno...pro mě bohužel z ruky

arrow
profile_image
Andriska
od 16. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Taky doufám,že se tady nějaka auditorka najde a řekne nám více informaci.

arrow
profile_image
Ruměnka
od 24. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, stát se auditorem není vůbec jednoduché stačí si přečíst tohle http://www.finance.cz/zpravy/finance/19295-jak-se- stat-auditorem-/ ... takže musíte mít vš, požadovanou praxi a nakonec ještě auditorské zkoušky ... není to nic jednoduchého

Cituji Ruměnka: požadovanou praxi

jo to je to nejhorší, vždyky ze zvědati nakouknu do inzerátu kde hledají auditora - no titul nejlépe Ing., 5 let praxe paráda plus zkoušky..no je to asi na dlouho než se člověk dopracuje fakt vysoko a je z něj super profík ale tak ta praxe je probém u více povolání no ale zase se dost bezplatných praxí docela nabízí..jen nevím jaká je šance se do nich dostat..

"O náročnosti zkoušek svědčí fakt, že úspěšnost jejich dokončení se pohybuje okolo 50 - 60 %." tak to je ovšem úplně nejlepší

plus ještě angličtina (tedy to jsem se dočetla u kpmg)

arrow
profile_image
Ruměnka
od 24. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Consuela Banana Hammock:
Koukni třeba na http://www.ey.com/CZ/cs/Careers ... je to Ernst & Young a vím, že nabízejí stáže, ale musíš mít 100% skvělé výsledky, do výběrového řízení se hlásí spousta studentů a přirozeně si berou ty nejlepší ale myslím si, že pokud budeš mít opravdu výborné výsledky, tak si tu BEZPLATNOU praxi najdeš i u jiných firem

Cituji Ruměnka: musíš mít 100% skvělé výsledky

nooo... ty zatím teda nemám asi se budu muset více snažit,je fakt že zatím jedu stylem, udělat zápočet a zkoušku a neřeším za kolik, ani to vlastně nevím jen zkontroluju jestli tam mám fajfku tak pujdu asi do sebe no, jestliže to vybírají podle výsledků, tak mi ani nic jiného nezbývá.
Ale jelikož stejně vybírají až třeťáky a výš tak mám čas na zlepšení

Reaguji na Ruměnka: a děkuji za odkaz

arrow
profile_image
muninek
od 13. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

kamarádka dělala u KPMG..a malé info, co si pamatuju..dělala pohovor s titulem Bc., ale na nižší level - poloviční úvazek..Vstupní pohovor (nebo co to bylo) absolvovala v Praze - byly to vstupní testy v aj - pro ni celkem v pohodě, jelikož byla angličtinou promrskaná - byla nějaký čas v USA..
práce za dobré peníze - ovšem, když delali audity, tak často pracovala i do noci..jenže je drak, takže vše zvládla..Dnes už tam nepracuje. Jelikož se nestýkáme, takže už moc nic bližšího nevím

arrow
profile_image
Minee
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě obor, který je nejblíže je na VŠE Fakulta financí a účetnictví - obor Účetnictví a finanční řízení podniku, sama mám vystudováno, učí se tam i předmět auditing a státnice na magistrovi se také dělají z této oblasti, hodně učitelů dělá auditory, na auditing jsem dokonce měla prezidenta Komory auditorů. Já tedy v auditu nedělám, i když by mě to bavilo, ale auditoři jsou dost časově vytížení hlavně přes zimu, jezdí všudě možně a spí po hotelech, takže to není nic pro mě. Spousta mých spolužáků už při škole začala pracovat jako asistenti auditora, podívej se na stránky Komory auditorů ČR (www.kacr.cz), tam se dozvíš více. Musíš mít vysokou školu, pak nějakou dobu pracovat jako asistent auditora zapsaný na Komoře auditorů a pak udělat auditorské zkoušky, no to najdeš na stránkách KAČR.

Reaguji na muninek: KPMG to je můj cíl ale ty testy v aj než dokončím školu bude mi (snad) 24, pak tak na rok do zahraničí (má aj tragická), to je 25... pak praxe tak 5 let (něco málo už snad při studiu), to je 28-30 hmm takže snad ve 30 začnu opravdu pracovat a vydělávat! ale no jo, nikde to není lehké..

arrow
profile_image
Andriska
od 16. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No vidím že je to opravdů náročné,ale pro úspěch se musí něco vytrpět.... Pokud člověk po něčem touží a má své cíle tak pro to musí něco udělat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené