Ahoj všem,
dokončila jsem střední školu(peďák) a už trávím druhý rok v Anglii. Chystám se brzy do USA, ale už teď přemýšlím, co v životě dělat a už odmalička mě láká učit a dost uvažuji o tom učit soukromě angličtinu...udělat si v bytě z jedné místnosti učebnu a zkrátka učit. Hrozně by mě to bavilo(často jsem během střední školy doučovala). A myslím, že bych byla vážně dobrá. Ale trápí mě několik věcí - stačí mít pouze střední školu?(+udělat si třeba pedagogické minimum + samozřejmě certifikát z aj), kolik si myslíte, že si může taková učitelka vydělat (v Praze - je mi jasné, že to dělá spoustu lidí - takže bych se snažila nabídnout nižží ceny než obvyklých 250/hod)? Co všechno je vlastně potřeba pro takové "podnikání" zařídit?

arrow
profile_image
Rabbit Heart
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S podnikáním Ti neporadím, ale myslím, že pedagogické minimum ani certifikát nejsou potřeba... i když pedagogické schopnosti jsou vždycky výhoda. Já teda nemám ani jedno a učím už čtyři roky. Kvalitní učitel se pozná podle jiných kritérií - ne podle množství certifikátů na to či ono

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když to máš soukromě, máš to na živnosťák. Žádný certifikáty k tomu nepotřebuješ, je jedno jakou máš školu,protože bez znalosti to vlastně nemůžeš dělat, tak se to předpokládá, že když to děláš znalosti máš. Takhle učím dlouhou. Nejradši ale učím ve firmách, to vynáší nejvíc, plus od jazykovek občas něco. Nemám totiž srdce říkat mladým holkám ze střední školy, že 100kč za 60minut nehrozí. Předpokládám ale, že když se přihlásily do jazykovky, tak s vyšší cenou počítají (část jde jazykovce, část lektorovi).

arrow
profile_image
Kolacek
od 7. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

budeš potřebovat živnostenský list a pokud budeš sama na sebe, tak certifikáty tuším nepotřebuješ žádné, stejně tak jako vzdělání.

jinak pokud bys chtěla pracovat pro jazykovku třeba, tak většinou tě vezmoutaky na živnostňák, a podmínky na vzdělání/certifikáty si určuje každá škola sama.

ono když budeš sama na sebe, tak sice je výhoda, že budeš doma, a asi i jiné, ale zase budeš třeba nějakou dobu bez (dostatku) studentů.
v jazykovce ti studenta přidělí podle rozvrhu/schopností/atd.

Potřebuješ živnostňák.

Pro začátek je dobré se zeptat v jazykovkách. Nabízejí i soukromé hodiny, takže bys učila jen jednoho člověka. Nevýhodou je, že si jazykovka dost strhne pro sebe, na druhou stranu je výhoda, že se nemusíš patlat s účetnictvím, daněmi, placením sociálního, zdravotního a dalším papírováním a úředničením... Co se týče výdělku, tak v jedné jazykovce, co jsem dělala, platil zákazník 350 Kč za hodinu a já z toho měla 250 Kč. Takže si jazykovka sice něco strhne, ale pro tebe to je jednodušší než jet sama na sebe. Tak bych pro začátek zvážila toto.

Děkuju moc všem Přecejen mám ještě dost času si to pořádně promyslet...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené