Zajímalo by mě, jestli existuje nějaká možnost zažádat o podání pozdní přihlášky? Na stávající VŠ jsem se chtěla udržet s tím, že jinam nepůjdu, ale 2. semestr absolutně nezvládám. Je mi jasné, že se tu neudržím a pokud ano jen díky splněným kreditům, budu stejně opakovat několik povinných předmětů a hromadí se mi to. Uvědomila jsem si to vše pozdě, ale nechci ztratit 2 roky, už ten rok se mi zdá hodně.
Tak mě zajímá, jestli to některá z vás zkoušela? Zajít na školu, zkusit se domluvit nebo je to konečná.

arrow
profile_image
Nairea
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, můžeš se přihlásit do druhého kola. Problém je, že lubrativnější obory je většinou nemají. Ale třeba na hodně pedagogických fakult se můžeš hlásit nejmín do konce května. Pokud je však po termínu nemá žádný smysl chodit na studijní něco domlouvat.

Dajaí se podávat přihlásky na národohospodářskou fakultu do Prahy, jenom by ses teda urychleně musela přihlásit na poslední Scio testy

Cituji Nairea: můžeš se přihlásit do druhého kola. Problém je, že lubrativnější obory je většinou nemají.

Chci na ekonomickou VUT podnikatelskou v Brně, prostě ekonomku nižší náročnosti, když to řeknu naplno. Ale asi pokud nic, tak tu pedagogickou budu muset zkusit.

Cituji plasicka: národohospodářskou fakultu do Prahy

Děkuju za tip, ale tím bych si asi moc nepomohla, když už jednu nezvládám teď, VŠE bych nedala, myslím.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Roxanka: ekonomickou VUT podnikatelskou v Brně, prostě ekonomku nižší náročnosti,

Na VUT sa s tebou nikto nebude baviť. Projela si deadline, mrzí ma to :/
Keď tak, zavolaj si na príslušné študijné, zohraj srdceryvnú scénu, ale už sa rozosielajú pozvánky na prijímačky etc, takže tomu šance nedávam.

Cituji lulamae: Na VUT sa s tebou nikto nebude baviť. Projela si deadline, mrzí ma to :/

Já jsem si toho bohužel vědoma. Že ty šance nejsou vlastně žádné, ale trochu jsem doufala, že zareaguje někdo, komu se podařilo si to na škole úspěšně domluvit.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Roxanka: , ale trochu jsem doufala, že zareaguje někdo, komu se podařilo si to na škole úspěšně domluvit.

Ono, ak to aj ide, takto neskoro po deadline, tak to určite nebudú vyhlasovať verejne, a skôr to budú riešiť silne jednotlivo a individuálne a potichu.
Dvihni telefón a volaj (aj kedˇ, dnes tam už možno nikto nebude, ale skúsila by som to. čím skôr (dřív))

Reaguji na lulamae:
Zkusím tam napsat raději e-mail, jestli existuje nějaká možnost. Přijímačky budou za měsíc, snad by mi vyhověli. Volat se mi nechce - to mě jednou odbydou a dál jim pak vyvolávat nemůžu. V e-mailu se alespoň rozepíšu nebo tam pak osobně zajdu.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Roxanka:
Ak si z Brna/okolia, tak by som tam rozhodne zašla osobne.
Na email ťa odpálkujú ešte rýchlejšie, než po telefóne.
Navyše, emailov budú mať mesiac pred prijímačkami toľko, že im za a) potrvá, než ti odpíšu
za b) nemajú čas a tak za c) ťa automaticky odpálkujú, že to nejde.
/radím ti v dobrom, mám prax v podobnom sektore...

Reaguji na lulamae:
Ano, jsem tu v Brně. Takže nejlepší zajít tam, dobře, asi přímo na studijní, že? Předem se ohlašovat nechci, to by se se mnou ani nemuseli chtít bavit.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Roxanka:
Nn, vopred sa hlásiť nemusíš. Nájdi si na webe fakulty, kedy majú "otvorené" - úradné hodiny a pokojne tam nabehni. To bude najistejšie.

arrow
profile_image
adelajdka
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem na škole, kdy jsem podávala přihlášku někdy na přelomu dubna/května a deadline byl tradičně poslední únor. Domluvila jsem se emailem na studijním a pak jsem se akorát musela na studijní dostavit osobně vyplnit a zaplatit přihlášku. Dle mého záleží jen na ochotě paní na studijním... za zkoušku nic nedáš

Reaguji na adelajdka:
Děkuju! Hrozně jsi mě potěšila! Můžu se zeptat, na jakou chodíš školu? A byla ochotná hned nebo jsi měla nějaký pádný důvod a proto ti to uznala? Tak teď nevím, jestli první napsat e-mail, nebo tam v pondělí ráno zajít...

arrow
profile_image
adelajdka
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Paní na studijním byla ochotná hnedka, vůbec s tím neměla žádný problém, až jsem koukala. Myslela jsem, že mě hnedka odpálkuje, ať to zkusím příští rok, ale v pohodě. A jestli jsem měla pádný důvod...částečně to byly zdr. důvody a částečně taky moje blbost. Jinak já bych tam rovnou zašla, pokud máš tu možnost. Já psala ten mail, jelikož to mám do školy dost daleko a taky, jak jsem psala, myslela jsem, že fakt nebude možné tu přihlášku ještě podat, tak ať si ušetřím případnou cestu. Osobně to ale bude určitě lepší, navíc je možné, že ti na mail třeba vůbec nebudou reagovat. Držím palce, napiš pak, jak jsi dopadla

Tak hlásím, že jsem bohužel neuspěla. Místo toho mi nabídli dvouletý kurz CŽV na ten stejný obor s tím, že bych pak ten rok u nich dodělala prezenčně na Bc. Ovšem ty 2 roky by mě stály cca 60tis a ani bych neměla statut studenta. Tam se podávají přihlášky až do konce srpna, takže se ani nedivím, že mi pozdní přihlášku nepřijali, když tam mají tuhle placenou možnost.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené