arrow
profile_image
Niklys
od 23. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, vím, že máš strach (což je naprosto samozřejmé). Tyto testy se mají provádět přesně na 16.týden. Mně tehdy doktor řekl, že polovině maminek to vyjde pozitivně, protože přesné výsledky se nechají zjistit jen na přesný 16.týden a 15+6 nebo 16+1 apod. už jsou odchylky, tak se zatím neboj. Také vím, že této polovině maminek také dělají na genetice ultrazvuk, kde měří miminku šířku krčku (při Dow.syndromu mají miminka širší krček) a až potom posílají na odběř plodové vody. Tak se můžeš ještě zkusit zeptat na toto. Držím pěstičky, aby vše dobře dopadlo.

arrow
profile_image
Ivees
od 9. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Měla jsem taky pozitivní test na Downa 1:50, byla jsem na plodovce a vše v pořádku. Souhlasím s tím, že doktoři celkem zbytečně plaší maminky a nervují je. Čekali jsme na amnio přes 3 týdny a za tu dobu jsem shodila dvě kila. Jediné, co na tom bylo dobré, že jsme věděli na sto procent, že budeme mít holčičku.

arrow
profile_image
irčánek
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,všem maminkám moc děkuji za podporu,jsem o trochu klidnější.Ty testy mi dělali jen z krve a to 16+0 týden,tím že jsem byla na um.oplodnění,tak to vědí přesně.Na ultrazvuk 3D jdu 13.5. a další den na plodovku.Chtěla bych se zeptat,jestli ten ultrazvuk provadějí už pres bríško a jak dlouho trvá ten odběr plod.vody a zda je to bolestivé a jestli musím mít klidový režim více než je nutné,vůbec nevím co mě čeká.Také bych se chtěla zeptat,jestli nemá někdo zkušenost s Masarykovou nenocnicí v Ústí nad Labem kam na tyto testy jedu,na netu jsem četla,že se to někde platí a za nějaké rychlo testy se připĺácí až 2tis.Jinak po 3 neušpěšném um.oplodnění jsme s partnerem byli na genetice a ty testy dopadly v pořádku,teď jsem čekala dvojčátka,ale v 8týdnech se jedno přestalo vyvíjet a zaniklo o to víc se bojím o to druhé.Ještě jednou děkuji za potěšující slovíčka,které mi posíláte.

arrow
profile_image
Filinka
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

irčánek
Ahoj,na plodovce jsem byla dvakrát.U obou dětí mi vyšli špatně krev.testy. Vůbec se toho neboj. To čekání na výsledky je teda nepříjemné,ale uteče to rychle. Už na těch pěkných genetických ultrazvukách vyději hodně a trošku tě uklidní,že to bude na UZ všechno v pořádku. U nás to bylo všechno zadarmo a probíhá to - Nejdřív posezení s doktorem ,on vše vysvětlí,jaké vady mohou zjistit,jak to probíhá atd. Pak sepsání rodinné anamnézy se sestrou - měla bys vědět onemocnění,jaká se vyskytují v rodině a na co a v kolika letech zemřeli např.prarodiče. Pak podepíšeš ,zda chceš vědět pohlaví. Pak tě pan doktor vyšetří,udělá ultrazvuk ( norm.na břiše) -krásně všechno vidíš - pindíka např., srdíčko- červenou a modrou barvou vidíš jak protéká krev,změří všechny míry a řekne ti kolik asi váží.
Pak začne odběr - potře břicho desinfekcí,zajede jehlou do břicha - kontroluje to furt pod UZ ,takže prckovi neublíží.Vytáhne stříkačku tekutiny a je to hotovo. Dostaneš krásný fotečky. Pak normálně odejdeš domů,ti kdo pracují ,těm dávají neschopenky,ale jinak se nesmíš moc přepínat a námáhat,jinak nic.Poprvé mi nic nebylo,ale podruhé mě bolelo břicho,a měla jsem trochu komplikace,protože jsem měla placentu na přední stěně a on píchal přes ní a pak se mi tam udělal hematom,ale vše dobře dopadlo. Pak čekáš asi tři týdny a u nás posílají výledky poštou domů,teda asi když je to v pořádku.Já jsem si tam ještě volala dřív do laboratoře,protože jsme měli akorát svatbu a tam mi řekli,že to zatim vypadá dobře.Určitě se ničeho neboj,já bych šla i přes ty komplikace určitě znovu. Zkus nemyslet na to špatné a uvidíš,že bude vše v pořádku.Za chvíli začne prcek kopat a to zas bude další super pocit.Přeju ti ať jste oba zdraví a co nejméně stresování.

arrow
profile_image
irčánek
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Filinka:děkuji za uklidnění,fakt mi to pomáhá,chtěla bych se ještě zeptat,zda může být u toho přítomen partner,spíš u toho ultrazvuku a jestli ten odběr pl.vody trvá dlouho a mohu po tom odběru hned odejít nebo tam musím zůstat třeba hodinu ležet,bolí ten vpich?Hned na začátku těhotenství jsem měla hyperstimulační syndrom a museli mi odsávat asi litr vody a pak jsem tam musela na lůžku asi dvě hodiny ležet,než mě propustili,proto se ptám.Když mi můj doktor říkal ty výsledky,tak mě to tak zaskočilo,že jsem se ani moc nevyptávala.Děkuji za podporu

arrow
profile_image
Filinka
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

irčánek
Partner tam je přítomen celou dobu. U nás to dělaji na jednom lehátku - nejdřív ultrazvuk a pak vezme jehlu a píchne.Odsaje to za minutku (ani né). Můj manžel se na to nemohl dívat,ale já se na to koukala,mě to nevadí.Držel mě za ruku ,ale byl otočený. Pak čekáš chvíli v čekárně než ti daji zprávu - my jsme tam asi víc jak čtvrt hodiny nečekali. Po tom co už máš za sebou,tak tohle pro tebe vůbec nic nebude,zvládneš to lehce.Hlavně jim tam řekni,jaký jsi měla všechny ty komplikace. A vůbec se neboj o výsledek,ty krevní testy jsou fakt nepřesný,hlavně u tebe,když si tam nejprve měla 2 ,tak to ty hodnoty těch hormonů jsou úplně zkreslený.Vezmi si tam na ně telefon a zavolej si tam klidně dřív,po tom co sis vytrpěla to určitě pochopěj a řeknou ti jak to zatim vypadá.Oni nějak museji pomnožit ty kultury,proto jimto trvá tak dlouho. O zrychlených výsledcích nám nic neříkali,ale možná si něco takového můžeš připlatit. Jo a ten vpich moc nebolí,snad ještě míň než braní krve.

arrow
profile_image
irčánek
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Filinkaěkuji za informace,tak jsem snad na to připravená,moc dobře jsi mi vše vysvětlila,děkuji.

arrow
profile_image
babulka57
od 11. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj děvčátka,jsem moc ráda že jsem vás na těchto stránkách našla.Dneska jsem se u své lékařky také dozvěděla,že mi tento test vyšel pozitivně.Nejdříve jsem nevěděla o co jde a tak jsem mrkla na stránky internetu a byla v šoku....díky vaším příspěvkům je mi o mnoho lépe...takže moc děkuji

arrow
profile_image
irčánek
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,tak mám za sebou odebrání plod.vody a výsledky budu mít až 7.6.,docela mě zarazilo,že mi nedělali ten podrobnější ultrzvuk 3D,pouze ten běžný na srdíčko,to je naštěstí v pořádku.Moc jsem na té genetice spokojená nebyla,na to jak i jiné maminky musí prožívat stres,né jenom já,jak vše dopadne,tak byli dost neosobní.Připadalo mi to, jako když berou maminky,jak věc.Na vše mi odpověděli,ale kdybych nebyla od vás informována,jak vše probíhá,tak sami od sebe neřeknou nic a když je člověk bez informací,tak ani neví na co přesně se ptát,ale nevadí hlavně ať výsledky dopadnou dobře,všem vám moc děkuji za info i podporu.

arrow
profile_image
michaela28
od 5. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

holky prosím vas o radu jsem nejen na nervy ale úplne i zoufala v červenci jsem přišla o male umrelo a zjistily to asi po mesici nely dyl a pak me vysel tripl test pozitivni a následne riziko 1 z 3 a tak male bylo asi hodne nemocne ze to vyresilo misto me tak jsem si to řikala alespon ja i lékaři me tím uklidnovaly a tak jsem změnila dr ted mám vynikajiciho a pak jsem po porodu během 14 dnu opet otěhotnela muj dr me vždy uklidnil tim že mě ukazal u máleho srdičko a pak jsem v 15tt začala krvacet myslela jsem uz na nejhorsi a tak me poslal do nemocnice a tam uz přimař mě vynervoval že mále nebude zdravé atd a pak me muj dr po naši dohodě řekl výsledek testu ted je to 1 Z 20 k mému věku k 28 by to mělo byt 1 k 1100 tož bohužel neni a tak mě zajima vaš názor kdo měl takový riziko jak jste se rozhodly a dá se to poznat na ultrazvuku kde se daj ukázat skryte vady? jakub neměl vyvynutou branici tak musim jít na tento ultrazvuk a tak me zajima vaš názor na toto nevim co mam dělat kdyby mě vyšel pozitivni což asi vyjde na nemocne dite nejsem stavena a to same me řekla i dětská lekařka a ja nevim co mam dělat jestly na to stale myslet protože mě pořad skoro boli bricho a asi vše mam z nervu a po tom všem co jsem si užila v červenci se uz bojim a jsem vděčna za jakykoliv názor jinak na plodovou vodu bych měla jit do sanusu kde nevim jak to chodi a až 16.12 tak děkuji všem za jakoukoliv odpověd michaela

Reaguji na michaela28:
Připadáš mi docela rozumná a tím,že si uvědomuješ,že na postižené dítě bys neměla,tak i vyrovnaná.
Sama víš,že jsou dvě možnosti,je to smutný příběh,ale ty víš jak by to mohlo dopadnout.
Zkus se uklidnit tím,že nemocné nechceš a pokud by test byl zkreslený,tak zdravému stres ubližuje.
držím palce abys odehnala stres

Reaguji na michaela28:
Michaelo, potrat je možný do 24 týdne těhotenství, nevím, jestli se výsledky z té plodové vody dozvíš dřív, nejspíš to bude hodně natěsno. Takže počkej, jak ta plodovka dopadne, a pak se rozhodni, jestli si dítě nechat nebo jít na poslední chvíli potrat a nebo nechat děcko v porodnici. Nikde není psáno, že se musíš stát matkou, i když porodíš... tak tomu teď nech volný průběh, a pokud je to možné, nestresuj se.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji michaela28: výsledek testu ted je to 1 Z 20 k mému věku k 28 by to mělo byt 1 k 1100 tož bohužel neni a tak mě zajima vaš názor kdo měl takový riziko jak jste se rozhodly a dá se to poznat na ultrazvuku kde se daj ukázat skryte vady?

Ahojda. Předpokládám, že tohle je výsledek tripple testů, 1:28 je celkem dost, ale pořád je to jen statistický údaj, pravděpodobnost... jistotu (99%) jak na tom mimčo je, ti dá právě až ten odběr plodovky (ten zjistí chromozomální vady typu Dawn či Edwards) a tzv. velký genetický "orgánový" UZ ve 20tt, na něm zkoumají orgán po orgánu a měli by odhalit i sebemenší vadu... pokud na tom bude mimi špatně (tj. vady neslučitelné s životem), tak ti sami genetici dají doporučení k přerušení těhotenství. Teď se snaž co nejmíň stresovat a počkat na výsledky těchto vyšetření, tripple testy bývají velmi často falešně positivní i negativní, že se od nich v některých státech dokonce upustilo a nahradili je tzv. prvotrimestrálním screeningem a sérií UZ od 20tt.
Já jsem byla nedávno v podobné situaci, prvotrimestrální screening mi vyšel výborně a tripple testy naopak špatně (1:150, což je na mých 36 mírně zvýšené riziko), na plodovku jsem šla neb jsem si byla vědoma toho co ty, nejsem schopna se smířit s postiženým děckem, nebyla bych schopná se o něj postarat, nezvládla bych to psychicky, vím, že bych při špatných výsledcích šla na potrat... za takové rozhodnutí tě nemůže (ani nemá právo) nikdo odsuzovat, musíš se s tím srovnat jen ty sama se sebou. Je to jak píše Morrigan, potrat je v těchto případech možný opravdu až do cca 24 tt a předchází mu tolik vyšetření, že budeš mít až 99% jistotu zjištěných vad a pak se dle toho definitivně rozhodneš, teď je brzy na závěry.
Teď se ale snaž být co nejvíce v pohodě, vyčkej výsledků ostatních vyšetření, budu držet palce ať jsou OK

arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já byla na odběrech dneska a doktor mi asi třikrát zopakoval, že kdyby to riziko náhodou vyšlo vyšší, že se zatím vůbec nemám stresovat, že to je prostě taková hra počítače a čísel a všechno se ukáže až při dalších vyšetřeních. Takže se snaž být v klidu, ať tomu broučkovi neubližuješ.

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tripple testy jsou falešně pozitivní (tj. špatný výsledek) až ze 40ti procent. Mnohem průkaznější je NT+ screening v rannějším stádiu těhotenství, pokud se to umí, je ta falešná pozitivita jen 5%. Já byla rozhodnutá, že pokud vyjdou tripply pozitivní, nebudu to řešit, když NT vyšlo dobře.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené