arrow
profile_image
Verci
od 13. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Včera jsem byla na 2. ošetření u zubní hygienistky a jsem strašně zklamaná. Byla mi doporučena Aldenta v Brně, platila jsem 1000 Kč za každou návštěvu (celkem tedy 2000 Kč) a mám pocit, že to byly vyhozené peníze. Chtěla jsem se zeptat, co všechno vám dělala nebo doporučila zubní hygienistka, kolik to stálo a zda Vám to k něčemu bylo. Popíšu své 2 návštěvy. První: Mám dost plomb, takže se mě ptala, z jaké jsou doby, potom co používám k čištění (zubní kartáček, pastu, nit, občas mezizubní). Řekla mi, že nemám používat zubní pastu Lacalut (kvůli hliníku), ale pastu s fluoridy. O kartáčku a niti jsme se nebavili. Projela mi všechny zuby něčím kovovým (cca 1 min., možná to byl laser, fakt nevím) a dala mi do příště k vyplnění 2 výživové protokoly (měla jsem zaznamenávat 2 dny co jím a piju). Na druhé návštěvě se koukla do výživových protokolů, řekla mi, že zuby byly vystaveny riziku vzniku zubního kazu 6h a x minut (v podstatě od pozření prvního sladkého jídla ten den k tomu poslednímu - neptala se mě však, zda si mezi tím čistím zuby) a že každé sladké či kyselé jídlo mám zapít čistou vodou a tím se vyrovná ph (nebo si vzít žvýkačku). Tento rozbor (v podstatě 2 informace) stál 250 Kč. Dále mi zuby vyleštila a nanesla fluoridovou pastu, která se nechala chvíli působit.
Kromě toho jsme se bavili o bělení zubů (po poradě s mou zubařkou jsem si pořídila Opalescence pro domácí bělení), hygienistka mi při první návštěvě řekla, že mám s bělením počkat, než zlepšíme ústní hygienu a při druhé návštěvě mi řekla, že ústní hygienu mám dobrou a bělení mi nedoporučuje, protože na některých zubech prý nemám sklovinu.
Četla jsem, že hygienistka např. čistí zuby nebo dělá instruktáž jak čistit a ničeho takového jsem se nedočkala. Myslíte, že mám zkusit ještě jinou nebo je to normální? Jak vypadala vaše návštěva u dentální hygienistky?

Cituji Verci: Myslíte, že mám zkusit ještě jinou nebo je to normální?

Tak to teda normální není!
Moje návštěva u hygienistky vypadá takto:
zkontroluje mi zuby stejným "háčkem" jako používá zubař, tzn. podívá se, jestli mám kazy, jestli se něco nehýbe, apod. a seškrábne případný plak ze zubů, aby viděla, na kterých místech jsou zuby špatně čištěné.
Pak mi ultrazvukem změkčí zubní kámen, který pak háčkem strhne - to trvá nejdéle a je to trochu nepříjemné, trošku při tom krvácí dásně.
Další krok je opískování zubů sodou, vyleštění a nakonec dezinfekce.
Celé to trvá cca 80 min., platím 1500 (chodím do Erpetu v centru Prahy).
Při první návštěvě jsme si navíc ukazovali, jak si zuby čistit, různé pomůcky atd.
Nevím, v jakém stavu máš zuby a jestli máš vůbec zubní kámen, ale jít k hygienistce, aby mi zuby za 1000,- Kč vyleštila je blbost. U mě je každá návštěva u hygienistky na zubech znát, protože se mi zubní kámen dělá dost i na přední straně zubůa taky mám pigmentace od čaje.

arrow
profile_image
sabulebambule
od 11. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě má hygienistka udělá zubní prevenci, pokud má podezření na zubní kaz, udělá rentgen. Dále mi udělá fotky zubů před odstraněním zubního kamene, pak odstraní zubní kámen laserem i háčkem, zuby vyleští, případně mi doporučí jak se v příštích dnech o zuby starat. Ukáže mi fotky zubů po zákroku. Pokud potřebuji, zopakuje mi postup správného čištění zubů. Nechávám tam taky cca 1000kč.

Já byla zatím jen jednou, chtěla jsem seškrábat zubní kámen. Probíhalo to tak, že zkontrolovala, zdali nemám kazy, znaky zánětu, tím kovovým háčkem, na kolik ml jsou odhaleny krčky(prý mám na 4 zubech trošku ustouplé dásně, tak mi radila, co s tím dělat a co používat). Pak jsem ji musela ukázat jakou používám techniku čištění kartáčkem ,nití a mezizubními kartáčky a ona mi pak ukázala, jak to udělat správněji (tedy čistit i pod dášněmi), zeptala se jaké značky používám a doporučila mi, jaké typy se pro mě hodí.

Pak mi sundala zubní kámen ultrazvukem, poddásnový kámen takovým kovovým nástrojem a pigmentaci přejela nějakým spešl šmirglpapírkem. Fluoridovou profilaxi mi nedělala, jelikož používám Elmex gel. To trvalo asi hodinu a stálo to 450 Kč.

arrow
profile_image
Verci
od 13. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji pinky: Fluoridovou profilaxi mi nedělala, jelikož používám Elmex gel.

Já taky používám Elmex gel, přesto mi tu pastu napatlala a nezeptala se mě. Kartáček na čištění sis přinesla svůj nebo jakým ti to ukazovala?

Verci
Kartáček jsem si měla přinést vlastní, ale to ona ho spíš chtěla vidět, jestli má správnou tvrdost a rozložení těch štětin. Pak mi to čištění předváděla na modelu chrupu se svým kartáčkem

arrow
profile_image
tazmnec
od 14. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Návštěva Ústní hygieny za 450 Kč (trvani do 20 minut za 250Kč):

1/ Zkoumání kde krvácí dáseň
2/ Ukazání svých kartáčku a správná metoda čištění+pasty
3/ Zkoumání kde je potřeba zabrat v čištění a kde se vytváří zubní kámen
4/ Použití ultrazvuku vyplách ústní vodou Listerine(popsal bych to jako promasírování dásní a vyčištění mezizubních prostorů)
5/ Pískování s jahodovou příchutí (může být provedeno až při prohlídce)
-dost krvácení (nutno vyplách peroxidem),dost prachu okolo.
6/ Zkoumání jak se zuby leskly a byli čisté a domluvení termínu na další setkání kontrole ...

Osobně mě deptají mezizubní kartáčky,ale snad bude jiná možnost na mezizubní prostory.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené