Ahoj, chtěla jsem poprosit o radu, zda tu někdo pracuje s google analytics. Snažím se dohledat na webu nějaké info, ale vše je k tomu v angličtině. Kolega jde na školení, ale až v září a já jsem dostala za úkol si k tomu něco do té doby nastudovat.
Jak se s tím pracuje, jaké jsou z toho výstupy a tak.
Můžete mi poradit? Nejen kde to nastudovat, ale i třeba právě pomoc při práci s tím.
Předem děkuji

Nejlepší zdroje informací jsou v angličtině, ale začít můžeš klidně nápovědou od google, která je v češtině (http://support.google.com/analytics/?hl=cs), případně si koupit knížku (např. http://knihy.cpress.cz/vykonnostni-marketing-s-goo gle-analytics.html - s ní ale nemám zkušenosti). Hodně informací najdeš i na blogách. Zkus http://www.jakmeritweb.cz/spravne-nastaveni/jak-se -nastavuje-google-analytics.

Cituji sartre: Jak se s tím pracuje, jaké jsou z toho výstupy a tak.

Velmi jednoduše, v sidebaru se vybírá některý z více či méně důležitých přehledů (návštěvnost, zdroje návštěvnosti, vstupní stránky,...). U nich si můžeš zobrazit nejrůznější metriky (návštěvy, unikátní návštěvníci, míra okamžitého opuštění,...). Navíc si můžeš v přehledu zobrazit segmentovaná data (např. jen zdroj návštěvnosti - organické) a zjišťovat tak např. nejnavštěvovanější stránky webu u této skupiny. GA toho ale samozřejmě umí o dost více.

Chce si to osahat a pak se ptát, jinak se to špatně představuje...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené