arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem nucena se v nejbližší době ptát na práci. Mám zájem o dělnické místo, na víc si nevěřím. Při obcházení podniků je mi velice trapně, už jsem to zažila začátkem roku. Třeba nevím, co s rukama, když se ocitnu někde na osobním. Když si pohráváte s vlasy, nebo s čímkoliv jiným, svědčí to o nejistotě a nesmělosti, netrpělivé ťukání do stolu určitě taky nebude to pravé, a ruce v kapsách, to je neslušné a nevychované. Kam je tedy člověk má dát? Když jde žádat o místo dělníka, tak nějaké ruce nejspíš má, ale kam s nimi? S oblečením už si vůbec nevím rady. Většinou ani nedojde na nějaké svlékání, ale zlevněná bunda nebude to pravé ořechové. A člověk hledající práci moc peněz nemá. A ještě mám pocit, že na dělnická místa se dostanou spíš lidi působící upracovaně a uštvaně, než nějaké parádnice. Máte s tím někdo zkušenosti?
A ještě mívám strach, že ze mě vypadně nějaká pitomost, např: Prosímvás, já se jdu ptát na práci, což je úplná blbost, ta věta nedává smysl. Správně, když už řeknu prosímvás, tak by se mělo pokračovat podle mě asi: Mohla byste se mi chvilku věnovat, mohla byste mě vyslechnout, informovat apod. Nebo: Přišla jsem se zeptat na práci, informovat se o volných místech apod. Teoreticky to vím, ale stejně se bojím, že ze mě vypadne pitomost.
A ještě, když jdu do podniku, kde jsem dosud nebyla, dělá mi potíže najít vůbec vchod.

Já bych si dala ruce křížem přes sebe. Položit pravou na stehno a přes to levou, tak to mívám já Jinak bych se oblékla slušně, ale ne vyloženě oblek. Třeba nějaké slušnější kalhoty a košily a jednobarevnou bundu, černé boty.

A s těma přeřekama ti asi nepomůžem, zkus se nebát, říkej si, že o nic nejde, že to prostě jdeš jen zkusit

arrow
profile_image
Berda
od 4. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vosmajda:
Ahoj,
oblečení bych volila běžné, čisté, nezmačkané, v kterém se dobře cítíš, nic extra výraznýho, ale zase abys nebyla, jak šedá myška.
Co s rukama....pokud budeš stát a obě ruce budeš mít volné, tak bych je nechala volně podéí těla. Pokud budeš sedět, tak múžeš mít ruce položené na stole a sepnuté (propletené prsty, nebo jedna dlaň drží druhou dlaň z vrchu). Taky můžeš mít ruce složené v klíně.
Rozhodně nedávat ruce před ústa, nebo kamkoliv do obličeje. Pohrávání s vlasy je taky známka nervozity, ale občas to udělá skoro každý.
Upravené nehty, ale ne dlouhé, nebo dokonce gelové s výrazným lakem.
Předem si v kostce připrav, na co se chceš ptát a taky se připrav na otázky typu..."proč chcete dělat tuhle práci, co o sobě múžete říct pozitivního, Vaše přednosti, Vaše nedostatky"...předchozí praxe.
Snaž se působit sebejistě, ale ne namachrovaně.

Držím palce.

Hlavně ať nevypadáš moc moderně, to by si řekli, že takovou barbínku nechtěj na stavbě, nebo co to vlastně chceš dělat. A ty máš s takovou prací zkušenosti? Nic jiného pro tebe fakt neni a nebo to tě to tak baví?

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nemusíš se na práci vůbec chodit ptát osobně,já vše řeším skrz PC a po meilech,osobně se sejdu s nimi až když mě pozvou na pohovor.
jinak lidi to jsou stejní jako ty takže se není čeho bát.já ted budu shánět už druhou práci v tomto roce.

Tohle téma jsme důkladně probrali ve škole
Když se jde na pohovor, člověk by měl být co nejlépe upravený, vem si něco společenského. Ale abys zas nepůsobila nějak nóbl, když jdeš na takovou pozici. Mimochodem, co máš vůbec za školu, že si myslíš, že nemáš na lepší místo?

S tou nervozitou je to normální, ale můžeš si předtím, než půjdeš na pohovor vzít nějaký ten uklidňující prášek, dá se i objednat něci přímo na to, takové tabletky - přečti si toto a můžeš si dle toho vybrat - http://www.volny.cz/lekarnik/Lekarna/Nemoc/Trema.h tm

Člověk by měl působit sebevědomě a jistě. Předem si připrav nějaké otázky ohledně toho místa a taky si raději zjisti nějaké informace o té firmě. Můžou se na to zeptat. Je třeba být pečlově připravený.

Ruce si nech volně na stole položené, nohy necháš u sebe pod stolem, hlavně se pěkně narovnej. Nesmíš nervozitu nechat na sobě znát.

Někdy se i stává, že firemní personál se snaží nabádnou panáka na uklidnění, neber si to, pokud by se to stalo, oni tak zkoušejí své potenciální pracovníky

Hodně štěstí

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji vosmajda: A ještě, když jdu do podniku, kde jsem dosud nebyla, dělá mi potíže najít vůbec vchod.

Věříš, že já mám dva tituly a mám stejný problém? Prostě to je naprosto normální.
Přijde mi, že všechno moc řešíš. A zbytečně Kam s rukama? No přece volně na klín. Co na sebe? Něco normálního, zvlášť když se jdeš hlásit na pozici dělnice, tak i třeba džíny. To, jestli máš či nemáš zlevněnou bundu, nikdo řešit nebude, protože to nejde poznat. A co máš říkat? Opět, asi tě to překvapí, ale něco normálního, tedy i "já se jdu zeptat na práci". Pokud bys použila něco přehnaně spisovného, tak si budou o tobě myslet, že nejsi úplně normální. Jinak na pozici dělnice určitě nikdo nebude posuzovat tvé vyjadřování, ale třeba dochvilnost, to, že nebýváš často nemocná, tedy spolehlivost, bezkonfliktnost, zřejmě asi nějakou fyzickou zdatnost.

arrow
profile_image
Dexi
od 18. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já bych si před pracovním pohovorem rozhodně nebrala žádné tabletky, abys jim tam třeba nusnula podívej se na jobs.cz a pošli pár životopisů. O jakou pozici konkrétně by ses chtěla ucházet? V pekárně, v obchodě, na páse? Myslím, že nejlepší variantou pro člověka bez vzdělání je např. nějaký ten obchod, ale to je problém na menším městě. Navíc ne každého to baví, někomu vyhovuje, když něco manuálně dělá a směna mu lépe uteče. Evidentně ale umíš také dobře s počítačem, takže máš určitě i možnost např. prodejce zájezdů a podobně. Také mi příjde, že píšeš bez hrubek, správně čárky a tak. Nízké sebevědomí není na místě! Budu držet palce, aby sis místo brzy našla, hlavně se nenech odradit. Člověk většinou musí na více pohovorů, než uspěje. Tím si i procvičí chování a po pár pohovorech už budeš vše zvládat, jako když bičem mrská.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mariane:
V našich končinách to funguje tak, že se věci pohnou, když přijdete osobně. Mailu by si nikdo ani nevšiml. A mám ekonomku, ale maturovala jsem v roce1987 a od r. 1997 pracovala jen jako dělnice, praxe skoro nulová.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dexi:
A s počítačem zvládám jen surfování po internetu, nic víc.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na vosmajda:
Docela se ti divím... vím, že práce není momentálně nazbyt, ale ty se nechceš pohnout dál? Pracovat celý život jako dělnice... a to máš ekonomku... být tebou víc si věřím a zkusila bych se ptát i po jiné práci- recepční, asistentka,...

Usmívat se, být příjemná, jdeš si tam jen popvídat o tom, co bys chtěla dělat a co Tě baví, co jsi dělala dříve a co čekáš, že budeš dělat v budoucnosti. Jsou práce, kde neplatí osvědčené "tmavomodrý kostým, punčochy a uzavřené lodičky" a už vůbec ne doporučené fráze. I když je to neprofesionální, nedá se nic dělat s tím, že jsme lidi a na nižších pozicích záleží nejen na tom, co umíš, ale i na tom, jak jsi sympatická šéfovi, jestli se mu bude chtít s někým takovým spolupracovat. Takže když uvidíš na jeho stole časopis "kůň, přítel člověka", klidně se zeptej, jestli má rád koně, zvláště, když o nich něco víš. Počítej s tím, že z 10ti pohovorů budeš úspěšná v 1-2, takže to propstě ber opravdu jen jako pohovor (pokec), po kterém Ti nikdo hlavu neutrhne. Zažili jsme to všichni a zaziješ to ještě mockrát. Já si do ruky beru blok a tužku, abych si mohla dělat poznámky, stejně, jako si je většinou dělá ten, kdo se mnou pohovoruje.

Co neumíš, to se třeba v nové práci naučiš a přísště budeš moci žádat o lepší. Pokud zaměstnavatel nabízí nějaké kurzy, šup do nich.

Reaguji na vosmajda: promiň, nedá mi to zpočátku reagovat trochu bokem, zlevněnou bundu na tobě nikdo nepozná, nikdo nemůže vědět, za kolik jsi ji koupila, když v těch obchodech byla už před slevou. A věř, že zlevněné není pro nezaměstnané, ale nakupují to i zaměstnaní a bohatí. Na vlastní oči jsem viděla Brücknera, jak se přehrabuje ve slevách v Takku, předpokládám, že víš, jak levný obchod Takko je a kdo je ten pán.
Ale teď k tobě, jsi šikulka, že chodíš osobně. Jsou místa, na která je osobní návštěva tou nej taktikou. Můj brácha také pracuje na dělnické pozici a ačkoliv jsme sama přes personalisitku, můj brácha nikdy nikde ještě ani nepoužil své CV, když se někde ptal na práci. Ve dveřích řekne, kde pracoval 30let a druhý den má brigošu ještě ke své HP práci, kde jsou nyní na 60%.
Základem je, abys byla čistě oblečená, umyté vlasy, svěží dech, a vůbec si nedělej starosti s rukama. No a co, že si pohraješ s vlasy. Nyní v tomto sychravém počasí můžeš v ruce držet šál nebo deštník, to tě uklidní. Chápu, že sse hlásíš na tato místa, člověk prostě práci potřebuje, ale určitě by jsi zvládla i tu recepční, atd. pokud to již nezkoušíš, určitě jdi do toho. Na počítači se můžeš naučit sama, už to, že sem píšeš je více než surfování, takže minimálně word zvládneš levou zadní.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Šikulka být musím, nemám totiž podporu rodiny. Ta se dokáže jen zlobit, že jsem opět přišla o práci a dávat termíny, kdy a kolik podniků mám obejít. Já osobně se cítím tak na dva denně. Víc psychicky nezvládám. Opravdu jsem viděla třeba v bývalé práci, jak se jde ptát na místo ženská doprovázená maminkou, manželem, kamarádky chodívají spolu...Ale myslím, že s kamarádkou je to ošidné, mohou vzít ji a vás ne.

Reaguji na vosmajda: Že nemáš podporu rodiny je smutné, bydlíš s nimi ?

Ke mně přijít na pohovor někdo s kamarádkou, natož s celou rodinou, tak se asi hodně zasměju, ale rozhodně ho nepřijmu jako naprosto nesamostatnou osobu. Odkud jsi ?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené