Ahoj holky ,řeším teď takový problém.
Měla bych nastoupit jako recepční na dobu určitou asi 1 rok na plný úvazek.
Bohužel jsem před tím nikdy nepracovala tudíž pořádně nevím jak to vše chodí.
Bojím se jestli to třeba nebudu zvládat- je tam dlouhá pracovní doba ,a já rok nic nedělala.ale hold když se mi to naskytlo...Hodně přemýšlím nad tím ,že když bych chtěla dát výpověď třeba už po 4 měsích (nezvládala bych to,chtěla bych se vrátit do zahraničí apod) tak jde to? A potom když si třeba budu hledat novou práci a oni budou chtít kontakt na minulého zaměstnavatele nedá mi špatnou referenci ,že jsem tam ten rok nevydržela?Vůbec nevím jak to chodí a mám z toho strach.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

můžeš dát výpověď kdykoli - standartně je výpovědní lhůta dva měsíce.
Nebo odejít do konce zkušební doby v prvních třech měsících - tam žádná výpovědní lhůta nefiguruje.
Záleží, zda máš zkušebku 3 měsíce - běžná praxe taková je - to budeš mít vše v pracovní smouvě uvedeno.

Reaguji na bedrunela: aha dobře a ještě kdybych třeba dala výpověď mimo zkušbní lhůtu třeba po těch 4 měsícíh tak musím uvádět důvod? A jak je to s tou referencí potom...? Třeba kdybych odešla a v cv měla uvedený kontakt na bývalého zaměstnavatele a oni by mu zavolala a ptali se na mě? Mohl by mi dát špatnou referenci protože jsem tam ten rok nevydržela?

arrow
profile_image
Anette001
od 24. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Delbinka: Záleží, jak tvou výpověď přijmou a na celkových vztazích, pokud jsou to šmejdi, tak tě budouc chtít potopit .

Jinak důvod neuvádíš, prostě jen napíšeš výpověď a oni ti buď dají dv aměsíce nebo dohodu. Pokud ti dají dva měsíce a ty už pak druhej den nepřijdeš, mohou ti do zápočtového listu (myslím, že tam) napsat 55 myslím a to znamená, že jsi porušila kázeň či co a až budeš práci, tak to pro tebe může být špatné..

Cituji Anette001: Záleží, jak tvou výpověď přijmou a na celkových vztazích, pokud jsou to šmejdi, tak tě budouc chtít potopit

No nazdar....Tak to se mám na co těšit.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Delbinka: No nazdar....Tak to se mám na co těšit.

vítej v korporátním světě

arrow
profile_image
Anette001
od 24. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Delbinka: JJ tohle je normální. Hold se modlit, ať si nikdo na refernece nevolá . On to taky nedělá každej, tohle zjišťování .

Reaguji na Anette001: No já se právě děsím...V zahraničí kde jsem byla tak tam je volání předchozímu zaměstavateli úplně normální.Ale tak přeci lidi normálně odcházej ze zaměstnání ne..

Cituji Anette001: On to taky nedělá každej, tohle zjišťování

Přesně. U nás se třeba reference vyžadujou "na papíře", ale ještě nikdy jsme nikomu nevolali, abychom si ověřili, jestli je to pravda nebo ne

arrow
profile_image
Anette001
od 24. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Delbinka: No moje bývalá šéfka, ta volala na každýho, jako vadná a volala proto aby si na ně vždycky něco našla... Ale vážně moc lidí to nedělá, jak kdo, jak kde...

Ale tak třeba kdyby se mnou jiné problémy nebyly .....tak snad by to nebylo tak hrozný.Prostě nevím jestli zvládnu makat každý den od šesti do šesti když jsem ještě nikdy nepracovala tak tam ta možnost ,že bych chtěla dát výpověď je.Ale zase se právě děsím abych neměla později špatné reference..jako že jsem odešla brzo a tak

arrow
profile_image
Bublifucekk
od 5. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Delbinka: .Prostě nevím jestli zvládnu makat každý den od šesti do šesti když jsem ještě nikdy nepracovala tak tam ta možnost ,že bych chtěla dát výpověď je.

každý den 7 dní v týdnu? nebo máš krátký, dlouhý týden?

Reaguji na Delbinka:
Hele, moje zkušenost: Já taky začínala na pozici recepční, 12ti hodinovky 7-19, krátký dlouhý týden, střídání denní noční. Vydržela jsem tam 3 měsíce, z toho jsem byla měsíc na neschopence, protože jsem to prostě nedala a po dvou měsících se složila. Nakonec jsem dala výpověď ze zdravotních důvodů. Šéfa to teda štvalo a dost, protože se mnou počítal, ale tak co, zdraví je jenom jedno. A referenci mi dal pozitivní Nemaluj hned čerta na zeď, mysli pozitivně

Reaguji na Bublifucekk: Každý den

Reaguji na petraparis: No já ho právě maluju..Jsem ze všeho dost vyjukaná.Rok jsem se flákala (a to doslova) v zahraničí a teď by to mělo být takhle.Vím,že nic není zadarmo ,ale opravdu špatnou refereci bych nerada.Ale přirom vím ,že prostě rok nedám.Jenže práci potřebuju a hledat už se mi dál nechce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené