arrow
profile_image
Carnia
od 4. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem,
ráda bych zjistila, zda máte ve svém okolí lidi se základním vzděláním a jaké jsou jejich pracovní pozice. Je mi jasné, že u některých starších ročníků (naši prarodiče kvůli válce/komunismu) mohlo být jejich vzdělání složité, jde mi spíše o lidi, kteří nestudovali dál z nějakého "prostšího" důvodu - tím se nechci nikoho dotknout.
K této diskuzi mě přimělo uvažování nad bratrem mého přítele, má pouze základní vzdělání, protože se mu na první pokud nepovedly zkoušky na učňáku (automechanik) a na opravu už z uražené hrdosti nešel. Je mu 28 let, dělá skladníka (ve firmě, kde pracuje jeho maminka ). Už tam ale zaznívají hlasy, které by po něm žádaly vyšší vzdělání.
Základní vzdělání má moje teta - nevím jistě, z jakého důvodu nedostudovala, ale prý jich bylo hodně (5 dětí), tak šla v 16 letech pracovat, tetě je teď 53 let. Dělala vždy nějakou dělnici a nyní uklízečka (přivýdělek k invalid.důchodu).
Posledním člověkem v mém okolí se ZŠ je strýc mého přítele, aktuálně 42 let. Nedostudováno prý kvůli blbosti, podrobnosti nevím Dělá také skladníka.
Nejvíc by mě zajímalo, kam až to třeba někteří lidé se ZŠ vzděláním dotáhli (určitě nějací moc šikovní řemeslníci), ale zajímaly by mě i třeba netradiční kariéry se ZŠ. Ono, jak dobře víme, někdy vzdělání nestačí, rozhodují hlavně schopnosti člověka

arrow
profile_image
BarbieBlonde
od 18. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No jeden náš známy má jen základku a dělá dopraváka nebo něco u dopravních služeb a bere cca 30 tis...

Mám kamarádku, která má jenom základku a nedělá nic, neboť si pořídila rychle dvě děti za sebou. Až se bude blížit hrozba práce, pořídí si třetí... Jinak ve svém okolí neznám nikoho, kdo by neměl aspoň výučák.

arrow
profile_image
4zelinka
od 30. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

můj bývalý šéf měl jen základku. Učil se na zedníka, ale nebavilo ho to. Odešel pracovat do Německa, vydělal nějaké prachy, založil firmu, ta se chytla a nyní má 20 zaměstnanců a roční příjem tak 1,5mil. Na člověka bez vzdělání dobré, ne

Cituji petraparis: Až se bude blížit hrozba práce, pořídí si třetí...

jo, taky mám známou, která vždycky, když se blíží práce, pořídí si dítě

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na petraparis: joooo takový taky znám Některý jich už maj tolik, že když je vidíš nevíš jestli je to matka z dětma nebo učitelka ze školky

Reaguji na elle11:
No a nejlepší na tom je, že si pak tyhlety ženy stěžují, jak mají málo peněz, že mateřská je ubohá, přídavky na děti taky nebo je vůbec nedostanou... Takový bych fakt

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kamarád mého přítele má jen základku. Dělá vždycky nějakýho skladníka, nebo někde v supermarketu vybaluje zásoby a po třech dnech až po měsíci ho vyhoděj protože tam přestane chodit. Je to neskutečnej výmaz a blbec, každej den v lihu. A v životopise má uvedený že je vyučenej kuchař. Což neni pravda.

Cituji Nicadezuria: A v životopise má uvedený že je vyučenej kuchař. Což neni pravda.

No, ten je takdy dobrej. A to po něm nikdy nechtěli doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání?

Přítel mé kamarádky má také jen ZŠ, ze střední ho vyrazily a na učilišti fyzicky napadl učitele. Teď pracuje ve firmě otce jeho přítelkyně, dělá kominíka.

arrow
profile_image
_BaRuSa_
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jeden můj kamarád má taky jenom ZŠ, byl sice na učňáku, ale nevím jestli odešel sám nebo ho vyhodili, ale prý tam moc nechodil a taky tuším propadl... teď mu bude 20 a stále ho živí rodiče... několikrát sme se ho pokoušeli ukecávat ať to ještě zkusí, že toho bude litovat, ale ani to s ním nehlo

arrow
profile_image
Liliane
od 4. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Znám paní (35-40 let), která má jenom zš, z učebního oboru tenkrát odešla (zpětně toho lituje). Pracuje jako sekretářka v sázkové kanceláři, řekla bych, že má dobrou práci. Má hodně příjemný a takový uhlazený vystupování, je komunikativní, hodně spolehlivá. Sympatická a šmrncovní paní.

arrow
profile_image
LuckyVerushka
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můj bývalý milenec měl taky jen základku,ale dělal rekokstrukce domů a byl zaměřenej na renesanční styl.Moc jsem tomu nerozuměla jelikoý dělal nějak sám na sebe ,ale měsíčně si vydělal a stále ještě vydělává kolem 60 000 a někdy i více.Záleží na tom jak se mu daří. (Prevít jeden) Ale je to tím,že prostě dřív to šlo.Je mu kolem 50. Ale pochybuju ,že kdyby začal v téhle době ,že by se mu takhle vedlo.On sám ,ale prohlašuje ,že má kolem sebe plno blbců s VŠ a Sš a vydělaj si prdlajs.Já mám zatím střední..nevím jestli chci vůbec Vš radši už bych vydělával,ale tady je příklad že i se základkou se to dá když je člověk šikula.

arrow
profile_image
zdena73
od 13. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám základní vzdělání , pracuji v kanceláři už 16let a příští rok budu maturovat.

Znám dva muže se základním vzděláním, oba pracují jako řidiči autobusu. A myslím, že mezi řidiči je lidí s tímto vzděláním více. Finančně tak 20 tisíc čistého, když to dobře jde, spíš míň, ale ta zodpovědnost mi přijde šílená.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené