arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojda holky obracím se na Vás dotazem s ohledně kolena. Na hasičské souteži jsem měla úraz kolene ( zhruba 3 měsíce ) ihned mě odvezli do špitálu, kde mi dali ortézu a nic vís, že to mám oteklé mi k tomu neřekli, po 5 týdnech jsem byla z léčby propuště s tím, že si mám zajít k ortopedovi a že mám zřejmě prasklý meniskus ( ale to z nich vypadlo až na úplně poslední návštěvě ). Nějak jsem, tomu nechtěla věřit,jelikož k mému zranění přistupovali velice laxně. V koleni mi divně přeskakuje, bodá a bolí mě, nemohu ani pořádně spát, jsou třeba chvilky, kdy mě nebolí. Proto bych se Vás ráda zeptala, zda je možné, že je opravdu prasklý nebo čím by to mohlo být ty moje bolesti. K ortopedovi jsem samozřejmě obědnaná, al ebohužel až na 18. sprna. Děkuji za odpovědi

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mali ti to hneď zrentgenovať,utrhnutý meniskus /vnútorný alebo vonkajší/ by videli.Ak je poškodený,operácia to vyrieši.Hlavne si dohodni ošetrovanie jazvy po operácii laserom,aby jazva vyzerala vo finále ako čiara po propiske.Zákroku sa nemusíš obávať.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Přítel jde na operaci - má v koleni ulomky. Má tam i vodu, takže tu mu vytahují. Každopádně by ti měli všechno spravit operaci.

arrow
profile_image
28xxx
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky mě bohužel potkalo něco podobnýho, rozstříštěná čéška a úlomky chrupavky či co ... na rentgenu nic neviděli, tak mě poslali s ortézou domu, pak po několika kontrolách a vyndavání vody mě objednali na magnetickou rezonanci, měla jsem štěstí, šla jsem v den kontroly, protože jim někdo vypad, jinak bych čekala doma 3 měsíce... s tou nohou jsem byla ráda, že jsem si došla o berlích na záchod, rezonance taky nic neukázala, tak mě rovnou vzali na artroskopii, no a výsledek byly 3 šrouby v čéšce a 7cm dlouhá jizva... měsíc a půl doma v posteli a pak další 3 měsíce denních rehabilitací, no a za půl roku mi ty škouby zas vyndavali... a k tomu snad ještě kousky chrupavky ... už je to 5 let a noha je furt slabší a kkoleno např. v posilce nebo na bruslích přeskakuje...takže přeji hodně štěstí ... jinak laxní přístup je v nemocnicích asi normální ... u mě nechali tátu, aby mě odnesla na rentgen v náručí... pak mi tu nohu vzali a silou narovnali, díky tomu to tak bolelo, že mě radši poslali domu, 3 dny jen s ortézou, bez berlí a doma jsem se ty první dny plazila po nábytku, abych došla i na ten záchod ... nepřála bych nikomu zažít...

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

no oni mi to zrentgenovali, ale u nás je takový divný špitál, kde nic pořádně nevidí ´( takže opravdu nením na čem jsem.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

elaisa
predtým budú robiť nový snímok RTG.A môžeš si vybrať iné nemocn. zariadenie, ak nemáš dôveru k tamojším lekárom.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

elaisa
Najdi si jiného ortopeda - pokud ti tohle nevyhovuje.

arrow
profile_image
sequences
od 27. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

elaisa
Já měla to samé. Prasklý meniskus se RTG nepozná. Ortoped měl podezření na prasklý meniskus a poslal mě do Artrocentra v Praze, kde mi to prohmatali a hned objednali u nich na operaci.

Ahojky,
já si tímto prošla před 10 lety, to mi bylo 13. Nešťastně jsem spadla na zem a vykopla nohou a přitom se mi roztrhnul meniskus. Skoro rok jsem s tím chodila, dost to bolelo, jak jsi popisovala.. vždy při špatném pohybu(např. dřepu) mi tam ta ulomená část vlítla asi do češky, nebo kam a okamžitě to oteklo a bolelo... Nejprv mi to vlastně dali do sádry, celou nohu a pak poté nic, žádná léčba. ten rok jsem s tím "běhala". Pak jsem se vytočila a řekla svému obvodákovi, at mě okamžitě někam pošle, že tohle není možné( já sportovec a rok bez sportu). On pyskoval, že když se mi jednou budou hrabat v koleni, tak to pak zlobí/Pěkná blbost!/ Sla jsem na ortopedii a za měsíc mě laparoskopicky operovali a za 14 dní jsem byla zas jak rybička. Takže s ničím neotálet a okamžitě na ortopedii a tam ti poradí a pokud to je roztržený nebo urvaný meniskus, tak to jednoduše odoperují a jsi v pohodě. Držím pěsti!!

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

a bolí Vás koleno permanentně nebo dá aspon na chviličku pokoj?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené